ENG FB kontakt

15.06.2024

Strona główna Aktualności Wydarzenia Targi Fastener Taiwan 2023 zakończyły się sukcesem, przyciągając prawie dziesięć tysięcy profesjonalistów z branży

Targi Fastener Taiwan 2023 zakończyły się sukcesem, przyciągając prawie dziesięć tysięcy profesjonalistów z branży

11-05-2023

Taiwan International Fastener Show 2023 (Fastener Taiwan), organizowane przez Biuro Handlu Zagranicznego MOEA, współorganizowane przez rząd miasta Kaohsiung i realizowane przez Tajwańską Radę Rozwoju Handlu Zewnętrznego (TAITRA) oraz Tajwański Instytut Łączników Przemysłowych (TIFI) zakończyły się 10 maja. Impreza przyciągnęła prawie 300 wystawców ze światowego przemysłu elementów złącznych, wypełniając północne i południowe hale wystawowe w centrum wystawowym Kaohsiung.

 

 

Według statystyk TAITRY trzydniową wystawę odwiedziło prawie 10 000 odwiedzających z rynków krajowych i międzynarodowych, co oznacza wzrost o 7,2% w porównaniu do poziomu sprzed pandemii. Targi odwiedziło prawie 1100 zagranicznych kupujących z 60 krajów/regionów, przy czym pięciu największych kupujących pochodziło z Indii, Stanów Zjednoczonych, Japonii, Niemiec i Tajlandii. Chociaż wystawa fizyczna już się zakończyła, wystawa internetowa potrwa do 16 maja i już przyciągnęła odwiedzających z 16 krajów z ponad 1500 odsłonami. Podobnie jak wystawa fizyczna, wystawa internetowa jest interaktywna i pełna możliwości biznesowych.

Tajwan jest znany jako „Królestwo Śrub”, a tamtejszy przemysł elementów złącznych stworzył najbardziej kompletny przemysłowy łańcuch dostaw od wyższego do niższego szczebla. Wyprodukowane na Tajwanie produkty złączne charakteryzują się nie tylko stałą jakością i najnowszą innowacyjną technologią przemysłową, ale także integrują najnowsze oprogramowanie i systemy sprzętowe, aby zapewnić wysokiej klasy aplikacje dla przemysłu samochodowego, medycznego, lotniczego, morskiej energii wiatrowej i przemysłu informatycznego.

Oprócz zaprezentowania najnowszych technologii i innowacji w branży elementów złącznych, organizatorzy wystawy zorganizowali wiele spotkań zakupowych i branżowych oraz podcastu Manufacturers Win, zapraszając wielu ekspertów branżowych i naukowców do dzielenia się swoimi doświadczeniami i osiągnięciami. Starszy wiceprezes SACMA Group, znanego włoskiego producenta maszyn do produkcji elementów złącznych stwierdził, że po raz pierwszy dołączył do Fastener Taiwan, a dzięki wielu potencjalnym możliwościom biznesowym uzyskanym na miejscu wyniki przerosły jego oczekiwania. Wiceprezes ds. zakupów niemieckiej firmy Reyher wyraził na wystawie swoje uznanie dla innowacyjności tajwańskich producentów elementów złącznych. Wyrazili chęć dalszej współpracy z dostawcami wysokiej jakości elementów złącznych na Tajwanie oraz podekscytowanie perspektywą ponownego odwiedzenia targów w 2024 roku. Przedstawiciel brazylijskiej firmy Upper Comerico Exterior Ltd. stwierdził również, że wizyta na targach Fastener Taiwan pozwoliła znaleźć wiarygodnych partnerów, zarówno pod względem jakości, jak i dostawy; również przedstawiciel CCF Company w Wielkiej Brytanii był bardzo zadowolony z obecności na targach.

 

 

Pierwszego dnia targów organizatorzy zorganizowali Global Fastener Forum, na które zaprosili prezesów trzech głównych stowarzyszeń dystrybutorów elementów złącznych, w tym National Fastener Distributors Association (NFDA) ze Stanów Zjednoczonych, Italian Union of Fastener Distributors (UDIB) , Europejskie Stowarzyszenie Dystrybutorów Elementów Złącznych (EFDA), a także ekspertów z pokrewnych dziedzin. Wymienili się poglądami na temat perspektyw światowego rynku elementów złącznych związane z rosnącymi kosztami surowców i transportu oraz na temat środków antydumpingowych w Chinach. Omówili również takie tematy, takie jak: przejście na niskoemisyjne elementy złączne, inteligentna produkcja, pojazdy elektryczne oraz zastosowania elementów złącznych do energii słonecznej i wiatrowej. Wydarzenie przyciągnęło ponad 200 znawców branży zarówno z rynku krajowego, jak i zagranicznego.

Drugiego dnia targów organizator starannie zaplanował spotkania zakupowe, aby pomóc graczom z branży w rozmowach z kupcami. Obejmowało to zaproszenie wiceprezesa Grupy KIRCHHOFF, znanego niemieckiego producenta części samochodowych, do znalezienia najlepszych partnerów i produktów złącznych na wystawie oraz do przeprowadzenia rozmów z 14 potencjalnymi firmami partnerskimi. Ponadto TAITRA zaprosiła 49 międzynarodowych nabywców z 18 krajów, w tym z Meksyku, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Brazylii, Nowej Zelandii, Finlandii, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Zjednoczonych Emiratów Arabskich do udziału w 152 indywidualnych spotkaniach zakupowych z 24 graczami z branży. Dzięki temu wydarzeniu matchmakingowemu gracze z branży zyskali dużą liczbę potencjalnych możliwości biznesowych.

Oprócz umożliwienia wielu znanym firmom zaprezentowania swoich zaawansowanych technologicznie produktów złącznych i sprzętu mechanicznego, organizatorzy zaplanowali również wystawę tematyczną, aby dać kupującym głębsze zrozumienie doskonałości tajwańskiego przemysłu elementów złącznych.

 

 

Targi Fastener Taiwan 2024 odbędą się w dniach 16-18 kwietnia, a najnowsze wiadomości z targów i informacje można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej i na fanpage’u w mediach społecznościowych (wystawa online: online.fastenertaiwan.com.tw).

Strona główna Aktualności Wydarzenia Targi Fastener Taiwan 2023 zakończyły się sukcesem, przyciągając prawie dziesięć tysięcy profesjonalistów z branży

Zamów NEWSLETTER

Nasze propozycje

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.
Stanisław Adamczak

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych
Jacek Banasiak, Katarzyna Szymańska-Dębowska

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka
Joel L. Schiff (Tłum.: W. Sikorski)

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach
Tomasz Trzepieciński

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach przedstawiono specyfikę zjawiska tarcia...

Nasi partnerzy