ENG FB kontakt

05.03.2024

Strona główna Aktualności Relacje Technologie jutra – podsumowanie Targów SyMas/Maintenance

Technologie jutra – podsumowanie Targów SyMas/Maintenance

26-10-2017

Ponad 100 innowacji targowych, nowa strefa tematyczna „Przemysł 4.0”, rewolucyjne podejście do procesów przemysłowych, cyfryzacji oraz automatyzacji fabryki, nowoczesne technologie dla branży materiałów sypkich – to wszystko zaprezentowano 18-19 października w EXPO Kraków podczas 9. Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich - SyMas oraz 8. Międzynarodowych Targów Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji – Maintenance. Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 190 wystawców z 12 krajów Europy, których w ciągu 2 dni odwiedziło ponad 2600 odwiedzających. Został pobity również kolejny rekord zajętej przez wystawców powierzchni wystawienniczej, bowiem targi po raz pierwszy były organizowane w obydwu halach EXPO Kraków.

Targi SyMas/Maintenance 2017

Zdj.1. Targi SyMas/Maintenance 2017

 

Targi SyMas/Maintenance 2017

Zdj.2. Targi SyMas/Maintenance 2017

 

Innowacje w praktyce

Podczas tegorocznej edycji Targów zaprezentowano wiele nowych technologii, które usprawniają m.in. procesy magazynowania i transportu materiałów sypkich, poprawiają bezpieczeństwo w strefach zagrożonych wybuchem pyłów oraz poprawiają komfort pracy służb utrzymania ruchu. Uwagę Zwiedzających przykuła m.in. aplikacja Leak Survey, wspierająca pomiary i tworzenie raportów z detekcji nieszczelności wraz z kalkulacją kosztów. Skraca ona czas przetwarzania danych: nie trzeba już ich zgrywać do oprogramowania, a następnie przesyłać do działów IT. Inżynierowi Utrzymania Ruchu wystarczy telefon, za pomocą którego zostanie przygotowany końcowy raport, zawierający m.in. informacje o miejscu i ciśnieniu wycieku.

Targi SyMas/Maintenance 2017

Zdj.3. Targi SyMas/Maintenance 2017

 

Targi SyMas/Maintenance 2017

Zdj.4. Targi SyMas/Maintenance 2017

 

Na stoisku AMC Vibro zaprezentowano kompleksowy system do monitorowania i diagnostyki maszyn: czujniki drgań, moduły do monitorowania i podstawowego zabezpieczania maszyn oraz wielokanałowe systemy do analizy i wizualizacji danych online.

Dużym zainteresowaniem Zwiedzających cieszyły się zagadnienia związane z digitalizacją części zamiennych oraz szybkim ich wytwarzaniem w technologii druku 3D. Na czym w tym przypadku polega innowacja? – Wykonujemy inżynierię odwrotną: skanujemy części i tworzymy do nich dokumentację. To bardzo pomocne, kiedy Klient nie dysponuje rysunkiem technicznym, a musi wykonać nową część, która się zużyła bądź uległa zniszczeniu. Nasza technologia skraca również czas przygotowania takiej części: możemy ją wydrukować w technologii 3D i z powodzeniem użyć jako zamiennik. To z kolei znacząco skraca czas przestoju maszyny, a także obniża koszty przygotowania części z tradycyjnego materiału, np. aluminium – mówił Filip Matejak z firmy Cubic Inch.

 

Mądry wybór

Targi SyMas i Maintenance – największe tego typu targi przemysłowe w Europie Środkowej – z roku na rok się rozwijają: ofertę prezentuje coraz więcej firm, co z kolei przekłada się na jeszcze większe zainteresowanie wśród Zwiedzających. Potwierdzają to w swoich opiniach Wystawcy.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału w tegorocznych Targach SyMas/Maintenance, zarówno ze względu na ich organizację oraz możliwość bezpośredniego kontaktu z naszymi obecnymi i potencjalnymi Klientami. Cieszy nas również fakt, że w tym roku targi są większe, podzielone na ciekawe strefy, a zupełną nowością dla nas jest strefa mediów, gdzie w jednym miejscu jest dostęp do wielu magazynów branżowych – chwaliła Targi Ewa Król z Instytutu Doskonalenia Produkcji.

W podobnym tonie wypowiadał się Kamil Waltz z Fenix System Sp. z o.o.:

– Targi SyMas/Maintenance to targi krótkie, ale bardzo konkretne, co potwierdza tegoroczna edycja. Ogromną zaletą wydarzenia jest to, że przychodzą do nas osoby znające branżę i od razu przedstawiające nam swoje zapytania i problemy, a my staramy się na miejscu im pomóc. W ten sposób pozyskaliśmy wielu nowych Klientów. Należy również dodać, iż w naszej opinii targi z roku na rok się rozrastają i cieszą się coraz większą popularnością wśród Zwiedzających, co niewątpliwie sprawia, że do Krakowa chce się przyjeżdżać.

Piotr Krybus z firmy CEMA S.A. zwrócił uwagę na ogromny postęp, jaki organizatorzy poczynili od pierwszych edycji do obecnej.

– Od 6 lat regularnie przyjeżdżamy na Targi SyMas/Maintenance do Krakowa. Tegoroczna, 9. edycja pokazuje, że są to Targi w pełni profesjonalne, które żyją za sprawą dużej liczby Wystawców i Zwiedzających. W tym roku nasza firma znacznie zwiększyła powierzchnię wystawienniczą i już wiemy, że to był strzał w dziesiątkę.

 

Edukacja i wiedza w praktyce

Maszyny i urządzenia coraz częściej wyręczają człowieka w codziennej pracy. Dzięki ich zastosowaniu coraz częściej usprawnia i maksymalizuje się efektywność procesów produkcyjnych. Nie oznacza to jednak, że czynnik ludzki zostanie w pełni wyeliminowany. Wręcz przeciwnie – by obsłużyć zaawansowane technologicznie systemy produkcyjne konieczny jest udział dobrze wykształconych specjalistów. Dla nich właśnie po raz kolejny zorganizowano seminaria workShops oraz cieszące się olbrzymim zainteresowaniem konferencje „Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu” oraz „Nowoczesne technologie w branży materiałów sypkich”. Docenili je zarówno Zwiedzający, jak i Wystawcy, dla których Targi to nie tylko spotkania z potencjalnymi Klientami, ale także szansa na zaktualizowanie wiedzy i wymianę doświadczeń.

– W tym roku poziom Targów SyMas/Maintenance jest bardzo wysoki. Największe wrażenie zrobiła na nas Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu ze względu na wysoki poziom merytoryczny i prowadzących – doświadczonych praktyków z naszej branży. Cieszy nas duża liczba Zwiedzających oraz Wystawców, a także fakt, że klienci, których tu spotykamy są w dużej większości osobami decyzyjnymi. Jesteśmy przekonani, że w przyszłym roku również pojawimy się na targach, gdyż uczestnictwo w nich przynosi nam wiele korzyści – mówił Łukasz Szumilas z firmy I-Care Polska Sp. z o.o.

 

Kto stoi w miejscu – cofa się

Organizatorzy obu wydarzeń trzymają rękę na pulsie branżowych innowacji i co roku starają się uatrakcyjniać formułę Targów, podążając za aktualnymi ideami i trendami w przemyśle.

– Nowością tegorocznej edycji targów Maintenance była strefa „Przemysł 4.0”. Zaprezentowano w niej m.in. nowoczesne systemy wytwarzania, zaawansowane oprogramowanie do przetwarzania i analizy danych z produkcji, systemy zarządzające utrzymaniem ruchu (CMMS, EAM) czy inteligentne czujniki. W ramach targów SyMas stworzyliśmy również Strefę dla Przemysłu Cementowo-Wapienniczego, w której wystawcy prezentowali rozwiązania dedykowane tej właśnie branży. Dziękujemy wystawcom i zwiedzającym za tak liczny udział w Targach i wydarzeniach im towarzyszących. Już dziś serdecznie zapraszamy na przyszłoroczne Targi SyMas i Maintenance, które odbędą się w dniach 9-10 października 2018 r., oczywiście w EXPO Kraków – podsumowuje Ewa Woch, Wiceprezes Zarządu Targów w Krakowie.

Targi SyMas/Maintenance 2017

Zdj.5. Targi SyMas/Maintenance 2017

 

Targi SyMas/Maintenance 2017

Zdj.6. Targi SyMas/Maintenance 2017

 

Źródło: Targi w Krakowie Sp. z o.o.

Strona główna Aktualności Relacje Technologie jutra – podsumowanie Targów SyMas/Maintenance

Zamów NEWSLETTER

Nasze propozycje

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.
Stanisław Adamczak

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych
Jacek Banasiak, Katarzyna Szymańska-Dębowska

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka
Joel L. Schiff (Tłum.: W. Sikorski)

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach
Tomasz Trzepieciński

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach przedstawiono specyfikę zjawiska tarcia...

Nasi partnerzy