ENG FB kontakt

26.09.2023

Strona główna Aktualności Wydarzenia TIMTOS 2023 – znów stacjonarnie

TIMTOS 2023 – znów stacjonarnie

05-12-2022

Taipei International Machine Tool Show, znany jako TIMTOS, powróci w 2023 r. w wersji stacjonarnej. Od 6 do 11 marca w centrum wystawowym w Tajpej ponad 1000 wystawców zaprezentuje się na prawie 6100 stoiskach. TIMTOS 2023 ma być największą imprezą targową w historii po tym, jak na Tajwanie zniesiono ograniczenia w przekraczaniu granic związane z pandemią COVID-19.

Zagraniczni specjaliści mogą już swobodnie podróżować na Tajwan, aby jak zwykle uczestniczyć w targach. Światowy przemysł obrabiarek jest podekscytowany nadchodzący wydarzeniem. Rośnie zapotrzebowanie na większe powierzchnie stoisk, a swoją obecność zapowiedziały m.in. delegacje z Wietnamu, Turcji czy Indii.

Na konferencji prasowej organizatorzy TIMTOS 2023 – Simon Wang, prezes i dyrektor generalny TAITRA, oraz Larry Wei, prezes TAMI – przedstawili najważniejsze informacje o wystawie. Wang zwrócił uwagę, że nowe hasło TIMTOS „Keep Rolling in Metalworking” podkreśla znaczenie megatargów, które polega na łączeniu globalnego systemu obrabiarek, aby obróbka metali była jeszcze inteligentniejsza, wydajniejsza i bardziej zrównoważona. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że rozwijający się przemysł obróbki metali na świecie jest jedną z głównych sił napędowych trwałego globalnego wzrostu – powiedział Wang.

 

 

Przewodniczący TAMI, Wei, również jest przekonany o sukcesie TIMTOS 2023. Tajwański przemysł obrabiarek stał się bardziej odporny od czasu pandemii, kontynuując prace nad inteligentną transformacją i dodawaniem wartości do swoich produktów. Megawystawa TIMTOS, która gromadzi najwięcej tajwańskich graczy z sektora obrabiarek, jest wydarzeniem obowiązkowym dla tych, którzy szukają niezawodnych i innowacyjnych produktów lub usług opracowanych przez tajwańskich producentów.

Oprócz Chin Fong, Earth-Chain, FFG i TTGroup podczas TIMTOS 2023 najnowsze modele i inteligentne rozwiązania zaprezentują duże marki z Tajwanu i z innych 17 krajów/regionów, w tym: HIWIN, PMI, YLM, SHINBU, KAFO, CHMER, Hartford, SOCO, YOU JI, TAKISAWA, YCM, Kao Ming, Victor Taichung, Delta, Siemens, HEIDENHAIN, TRUMPF, FANUC, igus, MAZAK, Mitsubishi, THK, Zeiss, Universal Robot, Mitutoyo, Keyence i Renishaw.

 

 

Co więcej, TIMTOS 2023 zadebiutuje w trzech nowych obszarach tematycznych obejmujących „Zaawansowaną technologię obróbki metali”, „Produkcję addytywną” i „Produkcję przyszłości”. Organizatorzy zachęcają do skorzystania z ekscytujących wydarzeń towarzyszących, takich jak: Future Manufacturing Forum, Corporate Carbon Footprints Consultation, Podcast Live, Maker Workshop i Guided Tours.

Rejestracja gości i mediów na targi TIMTOS 2023 jest dostępna na stronie www.timtos.com.tw. Aby uzyskać pełne informacje o wydarzeniu, odwiedź jego oficjalną stronę internetową lub śledź media społecznościowe.

 

 

Strona główna Aktualności Wydarzenia TIMTOS 2023 – znów stacjonarnie

Zamów NEWSLETTER

Nasze propozycje

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych
Jacek Banasiak, Katarzyna Szymańska-Dębowska

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka
Joel L. Schiff (Tłum.: W. Sikorski)

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach
Tomasz Trzepieciński

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach przedstawiono specyfikę zjawiska tarcia...

Algokracja. Jak i dlaczego sztuczna inteligencja zmienia wszystko?
Jarosław Królewski, Krzysztof Rybiński

Algokracja. Jak i dlaczego sztuczna inteligencja zmienia wszystko?

Wydawnictwo Naukowe PWN

Algokracja jest esejem o możliwościach współczesnego świata biznesu i nauki napędzanego technologiami, ale...

Nasi partnerzy