ENG FB kontakt

02.02.2023

Strona główna Aktualności Wydarzenia TIMTOS 2023 – znów stacjonarnie

TIMTOS 2023 – znów stacjonarnie

05-12-2022

Taipei International Machine Tool Show, znany jako TIMTOS, powróci w 2023 r. w wersji stacjonarnej. Od 6 do 11 marca w centrum wystawowym w Tajpej ponad 1000 wystawców zaprezentuje się na prawie 6100 stoiskach. TIMTOS 2023 ma być największą imprezą targową w historii po tym, jak na Tajwanie zniesiono ograniczenia w przekraczaniu granic związane z pandemią COVID-19.

Zagraniczni specjaliści mogą już swobodnie podróżować na Tajwan, aby jak zwykle uczestniczyć w targach. Światowy przemysł obrabiarek jest podekscytowany nadchodzący wydarzeniem. Rośnie zapotrzebowanie na większe powierzchnie stoisk, a swoją obecność zapowiedziały m.in. delegacje z Wietnamu, Turcji czy Indii.

Na konferencji prasowej organizatorzy TIMTOS 2023 – Simon Wang, prezes i dyrektor generalny TAITRA, oraz Larry Wei, prezes TAMI – przedstawili najważniejsze informacje o wystawie. Wang zwrócił uwagę, że nowe hasło TIMTOS „Keep Rolling in Metalworking” podkreśla znaczenie megatargów, które polega na łączeniu globalnego systemu obrabiarek, aby obróbka metali była jeszcze inteligentniejsza, wydajniejsza i bardziej zrównoważona. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że rozwijający się przemysł obróbki metali na świecie jest jedną z głównych sił napędowych trwałego globalnego wzrostu – powiedział Wang.

 

 

Przewodniczący TAMI, Wei, również jest przekonany o sukcesie TIMTOS 2023. Tajwański przemysł obrabiarek stał się bardziej odporny od czasu pandemii, kontynuując prace nad inteligentną transformacją i dodawaniem wartości do swoich produktów. Megawystawa TIMTOS, która gromadzi najwięcej tajwańskich graczy z sektora obrabiarek, jest wydarzeniem obowiązkowym dla tych, którzy szukają niezawodnych i innowacyjnych produktów lub usług opracowanych przez tajwańskich producentów.

Oprócz Chin Fong, Earth-Chain, FFG i TTGroup podczas TIMTOS 2023 najnowsze modele i inteligentne rozwiązania zaprezentują duże marki z Tajwanu i z innych 17 krajów/regionów, w tym: HIWIN, PMI, YLM, SHINBU, KAFO, CHMER, Hartford, SOCO, YOU JI, TAKISAWA, YCM, Kao Ming, Victor Taichung, Delta, Siemens, HEIDENHAIN, TRUMPF, FANUC, igus, MAZAK, Mitsubishi, THK, Zeiss, Universal Robot, Mitutoyo, Keyence i Renishaw.

 

 

Co więcej, TIMTOS 2023 zadebiutuje w trzech nowych obszarach tematycznych obejmujących „Zaawansowaną technologię obróbki metali”, „Produkcję addytywną” i „Produkcję przyszłości”. Organizatorzy zachęcają do skorzystania z ekscytujących wydarzeń towarzyszących, takich jak: Future Manufacturing Forum, Corporate Carbon Footprints Consultation, Podcast Live, Maker Workshop i Guided Tours.

Rejestracja gości i mediów na targi TIMTOS 2023 jest dostępna na stronie www.timtos.com.tw. Aby uzyskać pełne informacje o wydarzeniu, odwiedź jego oficjalną stronę internetową lub śledź media społecznościowe.

 

 

Strona główna Aktualności Wydarzenia TIMTOS 2023 – znów stacjonarnie

Zamów NEWSLETTER

Kalendarium wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Nasze propozycje

Rysunek techniczny maszynowy dla automatyków i mechatroników
Marek Macko

Rysunek techniczny maszynowy dla automatyków i mechatroników

Wydawnictwo Naukowe PWN

Jest to uniwersalny podręcznik syntetycznie prezentujący różne formy zapisu konstrukcji – mechanicznych,...

Internet Rzeczy i jego przemysłowe zastosowania
Paweł Buchwald, Grzegorz Granosik, Aleksander Gwiazda

Internet Rzeczy i jego przemysłowe zastosowania

Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne

Książka przybliża dzisiejszą rewolucję IoT. Zawiera też wiele przykładów zastosowania IoT do rozwiązywania...

Matka wynalazku. Jak uprzedzenia hamują postęp
Katrine Marçal

Matka wynalazku. Jak uprzedzenia hamują postęp

Wydawnictwo Czarne

Szwedzka dziennikarka Katrine Marçal błyskotliwie i ze swadą rozkłada na czynniki pierwsze stulecia...

Piotr Sobczyk: Hydraulika i pneumatyka. Zbiór zadań z rozwiązaniami
Piotr Sobczyk

Piotr Sobczyk: Hydraulika i pneumatyka. Zbiór zadań z rozwiązaniami

Wydawnictwo PWN

Wydawnictwo Naukowe PWN przedstawia zaktualizowane i poszerzone wydanie popularnego zbioru zadań. Obok...

Nasi partnerzy