ENG FB kontakt

16.04.2024

Strona główna Aktualności Relacje TOOLEX – niezawodne narzędzie w biznesie

TOOLEX – niezawodne narzędzie w biznesie

23-10-2019

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX to jedne z wiodących wydarzeń w Europie Środkowo-Wschodniej. Równolegle z ich 12. edycją odbyły się Targi Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo. Tegoroczną tematykę targów dopełnili również wystawcy Salonów: Automatyzacji dla Automotive - TOOLEX dla Automotive oraz Łożysk i Elementów Napędowych - Przemysł w Ruchu.

 

Stoisko firmy Ceratizit podczas targów TOOLEX 2020

Stoisko firmy Ceratizit podczas targów TOOLEX 2020

 

Wystawcy potwierdzają, że TOOLEX to doskonałe narzędzie biznesowego sukcesu - to tutaj zawierają liczne transakcje, nawiązują nowe kontakty biznesowe i podtrzymują dotychczasowe relacje ze stałymi kontrahentami. To najważniejsze wydarzenie dla branży o randze europejskiej w sezonie jesiennym, w którym nie sposób nie uczestniczyć. Targi TOOLEX sukcesywnie wyznaczają trendy - towarzyszą im bowiem liczne prezentacje nowości i premier na polskim rynku.

 

W tegorocznej edycji targów TOOLEX wzięło udział 528 wystawców z 13 krajów

W tegorocznej edycji targów TOOLEX wzięło udział 528 wystawców z 13 krajów

 

TOOLEX – OILexpo w liczbach

  • 528 wystawców z 13 krajów
  • blisko 600 reprezentowanych marek
  • 450 maszyn w ruchu
  • 15 000 m2 ekspozycji targowej
  • ponad 10 000 zwiedzających
  • kilkadziesiąt nowości i premier

 

Mierzalny sukces

12. edycja TOOLEX zgromadziła imponującą liczbę wystawców i marek. Liderzy rynku, wartościowe spotkania merytoryczne oraz zwiedzający, poszukujący nowych opcji zakupowych - to od lat najważniejsze czynniki wpływające na sukces oraz nieustający rozwój targów. Firmy prezentujące swoją ofertę wykorzystały powierzchnię 15 000m2, dostępną w dwóch pawilonach Centrum Targowo-Konferencyjnego Expo Silesia. W porównaniu do pierwszych targów w 2008 r. liczba wystawców prezentujących swoje rozwiązania wzrosła blisko 5-krotnie, natomiast liczba klientów odwiedzających ich stoiska ponad 3-krotnie. Nic dziwnego, skoro specjaliści z branży uznają wizytę na targach TOOLEX za obligatoryjną. Wystawę odwiedziło ponad 10 tys. zwiedzających.

 

Targi TOOLEX 2019 odwiedziło około 10 000 zwiedzających

Targi TOOLEX 2019 odwiedziło około 10 000 zwiedzających

 

Wśród nich blisko 50% to kadra zarządzająca: prezesi i kierownicy firm. Technologowie stanowią natomiast 15%. Targi licznie odwiedzają również operatorzy CNC, programiści, kontrolerzy jakości i technicy utrzymania ruchu. TOOLEX gości nie tylko przedstawicieli handlowych, którzy właśnie w Sosnowcu zawierają nowe kontrakty, ale również pracowników produkcji, zaiteresowanych nowinkami rynkowymi. Aż 54% zwiedzających związanych jest z produkcją i dystrybucją urządzeń do obróbki i cięcia metalu, 10% z branżą metalową, a 9% z narzędziową. Stoiska Wystawców wzbudzają zainteresowanie również przedstawicieli sektora automotive i usługowego, a także branży olejowej, chłodziw i cieczy technologicznych. Negocjacje i spotkania z przedstawicielami sektora górniczego i lotniczego, choć mniej liczne, były równie owocne. Targi odwiedzają zarówno klienci z Polski, jak i z zagranicy. Ich dynamiczny rozwój sprawia, że TOOLEX jest mocną marką, szeroko rozpoznawalną na targowej mapie Europy.

 

Liderzy rynku

TOOLEX to przede wszystkim dynamiczna prezentacja blisko 500 maszyn w ruchu! W specjalnie przygotowanych strefach dynamicznych swoich stoisk liderzy rynku prezentowali jednak nie tylko obrabiarki, urządzenia technologiczne czy urządzenia do obróbki na gorąco, ale również narzędzia do obróbki, narzędzia i przyrządy pomiarowe, niekonwencjonalne metody obróbki, systemy CAM/CAD oraz oprogramowanie CNC, chłodziwa i środki smarne, wyposażenie i rozwiązania warsztatowe, usługi i wsparcie dla projektów, remonty
i modernizacje obrabiarek, a także ogólne usługi obróbcze.

 

Więcej niż targi

TOOLEX to nie tylko wystawa eksponatów i rozwiązań, ale i atrakcyjny program, na który składają się liczne spotkania poświęcone między innymi obróbce metalu, problematyce smarowania czy wizualizacji procesów. Podczas jubileuszowego XXXX Środowiskowego Seminarium Tribologów, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Tribologiczne oraz Katedrę Eksploatacji Pojazdów Samochodowych Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej, uczestnicy mogli zapoznać się z problematyką smarowania w transporcie szynowym. Coroczne spotkanie z firmą SANDVIK cieszyło się również ogromnym zainteresowaniem, podobnie jak seminarium dot. indukcyjnej obróbki cieplnej w procesach technologicznych, organizowane przez Politechnikę Śląską, Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii, ELKON sp. z o.o., czy spotkanie organizowane przez Pawła Ziobro, ZPT, dotyczące zastosowania innowacyjnych technologii i metod badawczych w kompleksowej optymalizacji procesu obróbki skrawaniem. Targom towarzyszyło również jedno z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń branżowych w kraju: „Starcie Szlifierzy”.

 

Medale i nagrodzeni

Prestiżowy Konkurs o Medal Expo Silesia dla najlepszego produktu prezentowanego podczas targów cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się na wieczornej gali dla Wystawców. Do opisu każdego ze zgłoszonych produktów bez wahania można użyć słów: innowacyjny, nowoczesny, unikalny i funkcjonalny. Komisja Konkursowa przyznała 2 medale firmom: SERON KOŁODZIEJCZYK za wycinarkę światłowodową FiberCut oraz GF MACHINING SOLUTIONS za centrum do produkcji addytywnej z metalu DMP Flex 350. Przyznano również wyróżnienia: dla firmy MARCOSTA RYSZARD STARZEC za polerkę NGC oraz dla firmy STIGAL za system znakowania i opisywania detali.

 

Uroczyste wręczenie nagród

Uroczyste wręczenie nagród

 

Tegoroczna formuła prezentacji firm podczas targów była równie imponująca, jak prezentowane na nich rozwiązania. Organizatorzy uhonorowali Medalem Expo Silesia najbardziej efektowne stoisko firmy MMC HARDMETAL POLAND SP. Z O. O. Wyróżnienia trafiły natomiast do: SUMITOMO ELECTRIC HARTMETALL, AEP AJAN ENGINEERING POLSKA, STIGAL, MACHINE TOOLS INTERNATIONAL, GF MACHINING SOLUTIONS, HANNSA PRECISION, SAID TOOLS, HIWIN oraz MITSUBISHI ELECTRIC EUROPE.

Wśród prezentowanych produktów nie zabrakło ciekawostek. Laser światłowodowy do rur i profili LF60M firmy CORMAK był najdłuższym eksponatem tegorocznej edycji TOOLEX, natomiast bezsprzecznie najcięższy zaprezentowała firma TRIMILL - ich pionowe 5-osiowe centrum obróbkowe z przechylnym stołem obrotowym VS 1614 ważyło 32 tony! Organizatorzy wyróżnili również firmę NEWTECH SOLUTIONS za atrakcyjną prezentację oprogramowania w praktyce.

 

Targi TOOLEX 2019, Expo Silesia, Sosnowiec

Targi TOOLEX 2019, Expo Silesia, Sosnowiec

 

Kolejna edycja targów TOOLEX odbędzie się od 29 września do 1 października 2020 roku. Organizatorzy zachęcają do zarezerwowania powierzchni i wpisania tego wydarzenia do kalendarza na 2020 r.!

 

Źródło: Expo Silesia

Strona główna Aktualności Relacje TOOLEX – niezawodne narzędzie w biznesie

Zamów NEWSLETTER

Nasze propozycje

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.
Stanisław Adamczak

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych
Jacek Banasiak, Katarzyna Szymańska-Dębowska

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka
Joel L. Schiff (Tłum.: W. Sikorski)

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach
Tomasz Trzepieciński

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach przedstawiono specyfikę zjawiska tarcia...

Nasi partnerzy