ENG FB kontakt

02.10.2022

Strona główna Aktualności Relacje Uroczyste otwarcie nowej hali produkcyjnej

Uroczyste otwarcie nowej hali produkcyjnej

Irena Dziwiszek   |   13-05-2014

W historii grupy HYDAC rok 2013 był szczególny: minęło 50 lat od założenia firmy, 21 lat od rozpoczęcia działalności HYDAC Sp. z o.o. w Polsce, a także oddano do użytku nową halę produkcyjną w Mikołowie.

    Dnia 26 listopada 2013 r. w Mikołowie odbyło się uroczyste otwarcie nowej hali produkcyjnej firmy HYDAC. Zaproszono klientów firmy, przedstawicieli lokalnych władz, gości z centrali firmy w Niemczech oraz z zagranicznych filii w Austrii, Czechach, Holandii, Japonii, Norwegii, Szwajcarii, Rosji, Szwecji, Turcji oraz na Białorusi i Ukrainie. Przybyło ponad 280 osób. Przecięcia wstęgi – symbolicznego otwarcia kolejnego już obiektu – dokonali: Prezes Zarządu firmy dr Alexander Dieter, Burmistrz Miasta Mikołów dr inż. Marek Balcer, Wicestarosta Powiatu Mikołowskiego Henryk Zawiszowski oraz Prokurenci firmy HYDAC – inż. Willibald Böck i mgr inż. Sabina Harnot.

Rys. 1. Symboliczne otwarcie nowej hali. Wstęgę przecinają (od lewej): dr Alexander Dieter, mgr inż. Sabina Harnot, inż. Willibald Böck,  Henryk Zawiszowski oraz dr inż. Marek Balcer

    Nowy budynek, o powierzchni zabudowy ok. 2430 m2, dołączył do kompleksu hal produkcyjnych wzniesionych w latach 2005÷2007 i 2011. Większa jego część zostanie przeznaczona na stanowiska produkcyjne, a reszta – na pomieszczenia serwisowe.
    W ciągu 21 lat firma HYDAC znacznie rozwinęła swoją działalność: zaczynała od sprzedaży komponentów, doradztwa technicznego i serwisu, by przekształcić się w firmę produkcyjną, wyspecjalizowaną w systemach hydraulicznych i smarnych. Oprócz komponentów i agregatów oferuje: projektowanie, montaż, rozruch oraz profesjonalny serwis urządzeń. Inteligentne systemy i podzespoły pozwalają zoptymalizować procesy produkcyjne, zmniejszyć koszty oraz zwiększyć wydajność linii i układów.
    Obecnie zakład zatrudnia ponad 230 osób, ma własny dział projektowo-konstrukcyjny, rozwiniętą logistykę, dział sprzedaży i serwis. Firmę wyróżniają przede wszystkim: wysoko wykwalifikowana kadra inżynieryjno-techniczna, wieloletnie doświadczenie i profesjonalne podejście do klienta wsparte szkoleniami technicznymi.
    Firma HYDAC Sp. z o.o. jest spółką córką niemieckiego koncernu HYDAC TECHNOLOGY, światowego lidera w zakresie hydrauliki siłowej. Grupa HYDAC to ponad 7 000 pracowników zatrudnionych na całym świecie, 50 spółek zagranicznych, ponad 800 inżynierów odpowiedzialnych za badania i rozwój (na który przeznacza się 5% obrotu), ponad 500 partnerów handlowych i serwisowych.
    Wyroby grupy HYDAC są wykorzystywane w wielu branżach przemysłu: od energetyki przez górnictwo, hutnictwo, przemysł papierniczy, chemiczny, petrochemiczny, cementowy, samochodowy, przetwórczy, maszyny samojezdne i obrabiarki, aż po ochronę środowiska. Firma uczestniczy w wielu międzynarodowych projektach.
    Oprócz certyfikatów jakości ISO 9001 i 14001 firma posiada certyfikaty zgodności produkcji systemów GOSTR, zgodności z Europejską Dyrektywą Ciśnieniową oraz dopuszczenie WHG.

    Klienci, którzy przybyli na uroczystość otwarcia nowej hali produkcyjnej, mogli też wziąć udział w seminariach tematycznych pt.: „Filtracja bez tajemnic” oraz „Filtracja, monitoring układów i czystość techniczna komponentów w przemyśle motoryzacyjnym”, które odbywały się w dn. 27 i 28 listopada.

Irena Dziwiszek
Fot.: Dagmara Malcherczyk

Strona główna Aktualności Relacje Uroczyste otwarcie nowej hali produkcyjnej

Nasze propozycje

Hybrid Manufacturing Processes. Physical Fundamentals, Modelling and Rational Applications
Wit Grzesik, Adam Ruszaj

Hybrid Manufacturing Processes. Physical Fundamentals, Modelling and Rational Applications

Springer

This book explores, in a systematic way, various modes of hybridization for both conventional and...

Nikiel. Stopy specjalnego przeznaczenia
Zenon Pirowski

Nikiel. Stopy specjalnego przeznaczenia

Łukasiewicz – Krakowski Instytut Technologiczny

Najnowsza książka Zenona Pirowskiego to kompendium wiedzy o niklu i jego stopach. Przedstawiono w niej:...

Serwonapędy SIEMENS w praktyce inżynierskiej
Janusz Kwaśniewski, Ireneusz Dominik, Krzysztof Lalik, Mateusz Kozek

Serwonapędy SIEMENS w praktyce inżynierskiej

Wydawnictwo BTC

Książka w sposób metodyczny i przyjazny opisuje projektowanie serwonapędów bazujących na sterownikach...

Nowoczesne procesy obróbki skrawaniem
Red. naukowy Piotr Cichosz

Nowoczesne procesy obróbki skrawaniem

Wydawnictwo PWN

Przygotowana pod redakcją naukową prof. dr. hab. inż. Piotra Cichosza publikacja Nowoczesne procesy obróbki...

Nasi partnerzy