ENG FB kontakt

27.09.2023

Strona główna Aktualności Relacje Uroczyste otwarcie nowej hali produkcyjnej

Uroczyste otwarcie nowej hali produkcyjnej

Irena Dziwiszek   |   13-05-2014

W historii grupy HYDAC rok 2013 był szczególny: minęło 50 lat od założenia firmy, 21 lat od rozpoczęcia działalności HYDAC Sp. z o.o. w Polsce, a także oddano do użytku nową halę produkcyjną w Mikołowie.

    Dnia 26 listopada 2013 r. w Mikołowie odbyło się uroczyste otwarcie nowej hali produkcyjnej firmy HYDAC. Zaproszono klientów firmy, przedstawicieli lokalnych władz, gości z centrali firmy w Niemczech oraz z zagranicznych filii w Austrii, Czechach, Holandii, Japonii, Norwegii, Szwajcarii, Rosji, Szwecji, Turcji oraz na Białorusi i Ukrainie. Przybyło ponad 280 osób. Przecięcia wstęgi – symbolicznego otwarcia kolejnego już obiektu – dokonali: Prezes Zarządu firmy dr Alexander Dieter, Burmistrz Miasta Mikołów dr inż. Marek Balcer, Wicestarosta Powiatu Mikołowskiego Henryk Zawiszowski oraz Prokurenci firmy HYDAC – inż. Willibald Böck i mgr inż. Sabina Harnot.

Rys. 1. Symboliczne otwarcie nowej hali. Wstęgę przecinają (od lewej): dr Alexander Dieter, mgr inż. Sabina Harnot, inż. Willibald Böck,  Henryk Zawiszowski oraz dr inż. Marek Balcer

    Nowy budynek, o powierzchni zabudowy ok. 2430 m2, dołączył do kompleksu hal produkcyjnych wzniesionych w latach 2005÷2007 i 2011. Większa jego część zostanie przeznaczona na stanowiska produkcyjne, a reszta – na pomieszczenia serwisowe.
    W ciągu 21 lat firma HYDAC znacznie rozwinęła swoją działalność: zaczynała od sprzedaży komponentów, doradztwa technicznego i serwisu, by przekształcić się w firmę produkcyjną, wyspecjalizowaną w systemach hydraulicznych i smarnych. Oprócz komponentów i agregatów oferuje: projektowanie, montaż, rozruch oraz profesjonalny serwis urządzeń. Inteligentne systemy i podzespoły pozwalają zoptymalizować procesy produkcyjne, zmniejszyć koszty oraz zwiększyć wydajność linii i układów.
    Obecnie zakład zatrudnia ponad 230 osób, ma własny dział projektowo-konstrukcyjny, rozwiniętą logistykę, dział sprzedaży i serwis. Firmę wyróżniają przede wszystkim: wysoko wykwalifikowana kadra inżynieryjno-techniczna, wieloletnie doświadczenie i profesjonalne podejście do klienta wsparte szkoleniami technicznymi.
    Firma HYDAC Sp. z o.o. jest spółką córką niemieckiego koncernu HYDAC TECHNOLOGY, światowego lidera w zakresie hydrauliki siłowej. Grupa HYDAC to ponad 7 000 pracowników zatrudnionych na całym świecie, 50 spółek zagranicznych, ponad 800 inżynierów odpowiedzialnych za badania i rozwój (na który przeznacza się 5% obrotu), ponad 500 partnerów handlowych i serwisowych.
    Wyroby grupy HYDAC są wykorzystywane w wielu branżach przemysłu: od energetyki przez górnictwo, hutnictwo, przemysł papierniczy, chemiczny, petrochemiczny, cementowy, samochodowy, przetwórczy, maszyny samojezdne i obrabiarki, aż po ochronę środowiska. Firma uczestniczy w wielu międzynarodowych projektach.
    Oprócz certyfikatów jakości ISO 9001 i 14001 firma posiada certyfikaty zgodności produkcji systemów GOSTR, zgodności z Europejską Dyrektywą Ciśnieniową oraz dopuszczenie WHG.

    Klienci, którzy przybyli na uroczystość otwarcia nowej hali produkcyjnej, mogli też wziąć udział w seminariach tematycznych pt.: „Filtracja bez tajemnic” oraz „Filtracja, monitoring układów i czystość techniczna komponentów w przemyśle motoryzacyjnym”, które odbywały się w dn. 27 i 28 listopada.

Irena Dziwiszek
Fot.: Dagmara Malcherczyk

Strona główna Aktualności Relacje Uroczyste otwarcie nowej hali produkcyjnej

Zamów NEWSLETTER

Nasze propozycje

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych
Jacek Banasiak, Katarzyna Szymańska-Dębowska

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka
Joel L. Schiff (Tłum.: W. Sikorski)

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach
Tomasz Trzepieciński

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach przedstawiono specyfikę zjawiska tarcia...

Algokracja. Jak i dlaczego sztuczna inteligencja zmienia wszystko?
Jarosław Królewski, Krzysztof Rybiński

Algokracja. Jak i dlaczego sztuczna inteligencja zmienia wszystko?

Wydawnictwo Naukowe PWN

Algokracja jest esejem o możliwościach współczesnego świata biznesu i nauki napędzanego technologiami, ale...

Nasi partnerzy