ENG FB kontakt

19.05.2022

Strona główna Aktualności Wydarzenia W lutym przyszłego roku odbędą się największe targi na Tajwanie od czasu wybuchu pandemii. Liderzy branży wspierają wydarzenie na globalnej konferencji prasowej

W lutym przyszłego roku odbędą się największe targi na Tajwanie od czasu wybuchu pandemii. Liderzy branży wspierają wydarzenie na globalnej konferencji prasowej

15-12-2021

Dwie najważniejsze imprezy obrabiarkowe na Tajwanie połączone w jedno wydarzenie. Targi TIMTOS x TMTS 2022 odbędą się w Taipei Nangang Exhibition Center od 21 do 26 lutego 2022 r. Łącznie ponad 900 wystawców zaprezentuje swoje produkty na 5200 stoiskach. Warto zauważyć, że będą to nie tylko największe targi na Tajwanie od wybuchu pandemii, ale jedno z najważniejszych wydarzeń dla światowego przemysłu obrabiarek na początku przyszłego roku.

Na konferencji prasowej poświęconej TIMTOS x TMTS 2022 przedstawiciele organizatorów: Pan James C. F. Huang, przewodniczący TAITRA (Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zagranicznego), Pan Larry Wei, przewodniczący TAMI (Tajwańskie Stowarzyszenie Przemysłu Maszynowego) i Pan Wen-Hsien Hsu, przewodniczący TMBA (Tajwańskiego Stowarzyszenia Producentów Obrabiarek i Akcesoriów) wraz z reprezentantami dwóch gigantów branży: Panem Jimmy Chu, przewodniczącym Fair Friend Group oraz Panem Jui-Hsiung Yen, przewodniczącym TTGroup wzięli udział w dyskusji panelowej na temat „Skutki, wyzwania i możliwości dla globalnego przemysłu obrabiarek po pandemii”.

Przewodniczący Huang z TAITRA stwierdził, że Tajwan odgrywa kluczową rolę we wspieraniu globalnego łańcucha dostaw obrabiarek, ponieważ słynie z personalizowania produktów i stosowania innowacji. Co więcej, tajwańska wiedza specjalistyczna w zakresie komunikacji i technologii informatycznych umożliwia tamtejszym producentom obrabiarek opracowanie najlepszych rozwiązań dla użytkowników maszyn na całym świecie. Pan Huang zwrócił również uwagę, że na targach TIMTOS x TMTS 2022 będzie prezentowana szeroka gama nowych rozwiązań topowych tajwańskich producentów.

Przewodniczący TAMI Pan Wei dodał, że dotychczasowy łańcuch dostaw został zasadniczo zmieniony, ponieważ globalna pandemia stworzyła graczom z Tajwanu okazję do odkrywania nowych możliwości w erze po pandemii.

Pan Hsu - przewodniczący TMBA, zachęcał do ciągłego rozwoju inteligentnej produkcji, SaaS i spójności interfejsów. Wydarzenie pod wspólną marką TIMTOS x TMTS 2022 daje nadzieję na równie spektakularne wyniki, jak osiągnięcia tajwańskiego przemysłu maszynowego w zeszłym roku.

Rozwijające się gałęzie przemysłu, na przykład pojazdy elektryczne, wywarły dotychczas ogromny wpływ na globalny łańcuch dostaw obrabiarek. Jimmy Chu, przewodniczący Fair Friend Group i Jui-Hsiung Yen, przewodniczący TTGroup podzielili się spostrzeżeniami dotyczącymi transformacji przedsiębiorstw w obliczu takich wyzwań. Wskazali na wysoki poziom elastyczności firm tajwańskich w podejściu do rozwiązywania problemów związanych z łańcuchem dostaw.

Oprócz Fair Friend Group i TTGroup wsród wystawców pojawią się: HIWIN, PMI, Victor Taichung, YLM, SHINBU, KAFO, CHMER, FANUC, MAZAK, YOU JI, TAKISAWA, YCM, TRUMPF, Delta, Mitsubishi i Siemens.

Przemysł maszynowy stał się trzecim wartym miliardy dolarów przemysłem na Tajwanie po sektorze  półprzewodników i paneli. Całkowity eksport tajwańskich obrabiarek od stycznia do października tego roku osiągnął poziom 2,245 miliardów dolarów, co stanowi fenomenalny wzrost o 27,6 % w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Przy rosnących wskaźnikach szczepień przeciwko COVID-19 i rosnącym zapotrzebowaniu oczekuje się, że eksport tajwańskiego przemysłu maszynowego osiągnie kolejny rekord w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

W odpowiedzi na ograniczenia w przemieszczaniu się, TIMTOS x TMTS 2022 będą miały formułę hybrydową: wystawa fizyczna w połączeniu z targami online, w tym oprowadzenie z przewodnikiem po stoiskach dla gości online, transmisja na żywo z powierzchni wystawienniczej, prezentacje premierowych produktów, wirtualny pokaz i oczywiście spotkania B2B online.

Rejestracja online dla odwiedzających TIMTOS x TMTS 2022 oraz szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.timtos-tmts.com.tw. Zachęcamy również do śledzenia mediów społecznościowych.

 

 

Kontakt
Paweł Kotański
Taiwan Trade Center Warsaw
pawel@ttcw.it.pl

Strona główna Aktualności Wydarzenia W lutym przyszłego roku odbędą się największe targi na Tajwanie od czasu wybuchu pandemii. Liderzy branży wspierają wydarzenie na globalnej konferencji prasowej

Kalendarium wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Nasze propozycje

Hybrydowe metody obróbki materiałów konstrukcyjnych
Wit Grzesik, Adam Ruszaj

Hybrydowe metody obróbki materiałów konstrukcyjnych

Wydawnictwo Naukowe PWN

Publikacja Hybrydowe metody obróbki materiałów konstrukcyjnych jest uniwersalnym kompendium wiedzy na temat...

Teoria sterowania. Projektowanie układów regulacji
Jacek Kabziński

Teoria sterowania. Projektowanie układów regulacji

Wydawnictwo Naukowe PWN

Teoria sterowania jest elementarnym językiem, który pozwala zrozumieć i efektywnie projektować układy...

Inżynier – zawód przyszłości. Umiejętności i kompetencje inżynierskie w erze Przemysłu 4.0
Sandra Grabowska, Michalene Grebski, Wes Grebski, Radosław Wolniak

Inżynier – zawód przyszłości. Umiejętności i kompetencje inżynierskie w erze Przemysłu 4.0

CeDeWu

Wybór zawodu jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie musi podjąć młody człowiek. Książka powstała z...

Cyfryzacja w zarządzaniu
Aleksandra Laskowska-Rutkowska (red.)

Cyfryzacja w zarządzaniu

CeDeWu

Cyfryzacja w zarządzaniu to oryginalne i pionierskie na polskim rynku wydawniczym opracowanie dotyczące...

Nasi partnerzy