ENG FB kontakt

27.03.2023

Strona główna Aktualności Wydarzenia Wartość usług regeneracji narzędzi Seco wzrosła o ponad 30% i nadal rośnie

Wartość usług regeneracji narzędzi Seco wzrosła o ponad 30% i nadal rośnie

03-02-2023

Regeneracja narzędzi okrągłych to jeden z najszybciej rozwijających się obszarów frezowania i wiercenia w portfolio Seco Tools. W 2022 r. firma odnotowała wzrost popytu na tę usługę o ponad 30%. Poza znacznymi oszczędnościami dla klientów zregenerowane narzędzie Seco odzyskuje od 85% do 95% oryginalnej wydajności w porównaniu z narzędziami poddawanymi szlifowaniu lub ostrzeniu. Bez konieczności ponownej regulacji parametrów i przy braku obniżenia osiągów, wydajność zregenerowanego narzędzia spełnia dzisiejsze oczekiwania względem zaawansowanych strategii obróbki, np. w zakresie frezowania dynamicznego, gdzie tylko niewielka część średnicy narzędzia podlega redukcji. Producenci zwiększają również w ten sposób swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój i przyczyniają się do redukcji emisji na część, jak również tych potrzebnych do produkcji nowych okrągłych narzędzi węglikowych z surowców pierwotnych.

 

Regeneracja a przeostrzanie

Proces przeostrzania wyostrza krawędzie skrawające narzędzia. Poprzez regenerację firma Seco przywraca narzędzia okrągłe do stanu bliskiego pierwotnemu pod względem właściwości i wydajności.

 

Korzyści z procesu Seco

Ten poziom jakości jest gwarantowany przez Seco, co jest odpowiedzią na wymagania działów produkcyjnych, zwłaszcza związane z rozważaniem stabilności procesu dla zautomatyzowanych i bezzałogowych operacji.

Firma Seco podczas regeneracji narzędzi stosuje ten sam proces, co w przypadku produkcji nowych narzędzi. Obejmuje to odpowiednie etapy szlifowania za pomocą maszyny tego samego typu i z tymi samymi programami i typami kół, a także ponowne nakładanie powłok, które były stosowane podczas produkcji nowego narzędzia. Seco identyfikuje narzędzie i jego program regeneracji, tak aby odpowiadał specyfikacjom oryginalnym/bliskim nowego stanu, oraz uwzględnia niezbędne mikrowłaściwości i właściwości geometryczne.

Firma Seco może poddać regeneracji to samo narzędzie dwa lub trzy razy, aby znacząco wydłużyć jego żywotność. Jak twierdzi Ruud Zanders, globalny lider ds. regeneracji w Seco Tools, każdy z tych cykli regeneracji jest również wykonywany przy kosztach sięgających połowy lub jednej trzeciej ceny nowego narzędzia. Oszczędności można zaprezentować w prosty sposób poprzez równanie 1 + 3 = 2 (koszt jednego nowego narzędzia plus trzech regeneracji jest równy cenie dwóch nowych narzędzi) – tłumaczy Zanders.

 

Regeneracja, która pozytywnie wpływa na gospodarkę

Przyczyniając się do trzech podstawowych założeń gospodarki (eliminacja odpadów i zanieczyszczeń, obieg produktów i materiałów oraz regeneracja środowiska naturalnego), program regeneracji firmy Seco Tools pomaga wydziałom produkcyjnym zmaksymalizować cykl życia narzędzi, dłużej utrzymać produkty w użyciu i zmniejszyć wpływ na środowisko. Narzędzia można kilkakrotnie regenerować, a następnie poddać recyklingowi.

 

Zestaw do regeneracji narzędzi Seco

 

Źródło: Seco Tools (Poland)

 

Strona główna Aktualności Wydarzenia Wartość usług regeneracji narzędzi Seco wzrosła o ponad 30% i nadal rośnie

Zamów NEWSLETTER

Nasze propozycje

Elementy robotyki dla początkujących
Mordechai Ben-Ari, Francesco Mondada

Elementy robotyki dla początkujących

Helion

W książce gruntownie wyjaśniono reguły robotyki, pokazano także, w jaki sposób przechodzi się od...

Rysunek techniczny maszynowy dla automatyków i mechatroników
Marek Macko

Rysunek techniczny maszynowy dla automatyków i mechatroników

Wydawnictwo Naukowe PWN

Jest to uniwersalny podręcznik syntetycznie prezentujący różne formy zapisu konstrukcji – mechanicznych,...

Internet Rzeczy i jego przemysłowe zastosowania
Paweł Buchwald, Grzegorz Granosik, Aleksander Gwiazda

Internet Rzeczy i jego przemysłowe zastosowania

Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne

Książka przybliża dzisiejszą rewolucję IoT. Zawiera też wiele przykładów zastosowania IoT do rozwiązywania...

Nasi partnerzy