ENG FB kontakt

19.05.2022

Strona główna Aktualności Wydarzenia Wirtualny bliźniak ludzkiego ciała firmy Dassault Systèmes na targach CES 2022

Wirtualny bliźniak ludzkiego ciała firmy Dassault Systèmes na targach CES 2022

11-01-2022

W dniach 5–8 stycznia 2022 r. CTA (amerykańskie Stowarzyszenie na rzecz Technologii Konsumenckich) zaprasza do Las Vegas na targi CES 2022. Gościom tego światowego wydarzenia firma Dassault Systèmes umożliwi obcowanie z wirtualną kopią bliźniaczą ludzkiego ciała oraz poznanie możliwości, jakie taka technologia oferuje służbie zdrowia.

Na stoisku targowym firmy Dassault Systèmes w hali północnej Las Vegas Convention Center będzie można wziąć udział w trzech interaktywnych prezentacjach poświęconych technologii wirtualnych kopii bliźniaczych ludzkiego ciała. Ta nowa gałąź nauk biologicznych i ochrony zdrowia pozwala wizualizować, testować, wyjaśniać i przewidywać to, czego nie widać gołym okiem – od działania leków na chorobę po efekty zabiegów chirurgicznych – jeszcze przed rozpoczęciem leczenia.

 

 

Cykl prezentacji rozpoczyna się od wolumetrycznego doświadczenia świetlnego – najpierw robione jest zdjęcie ochotnika. Następnie na tej podstawie wyświetlana jest wirtualna kopia bliźniacza jego głowy w powiększeniu. To lustrzane odbicie staje się półprzezroczyste, aż odsłania obracający się mózg, który pulsuje kolorami i wzorami symbolizującymi różne stany chorobowe. Wreszcie ukazuje się animacja serca. Z każdym jego uderzeniem wirtualny bliźniak powiększa się, aż do momentu, gdy odsłania sylwetkę odwiedzającego, który może tańczyć i poruszać się, aby wejść w interakcję ze swoim wirtualnym bliźniakiem, zanim rozpłynie się on w chmurze danych.

Goście mogą także uczestniczyć w prezentacjach wykorzystujących rzeczywistość rozszerzoną w ramach projektów „The Living Heart” i „The Living Brain”. Obie inicjatywy są już wykorzystywane przez badaczy, naukowców, producentów urządzeń oraz lekarzy do tworzenia precyzyjnych modeli wirtualnych, pozwalających odtwarzać warunki oraz możliwości leczenia.

 

 

Uczestnicy będą mogli wziąć do ręki wydrukowane na drukarce 3D repliki serca i mózgu, obracać je i ściskać. Każda replika będzie wyposażona w czujniki i procesory, a działania uczestników zostaną odwzorowane w czasie rzeczywistym na wirtualnej kopii bliźniaczej wyświetlanej na połączonym ekranie dotykowym. Fizyczny model serca mierzy tętno uczestnika prezentacji, a jego wirtualna kopia bliźniacza pulsuje we właściwym rytmie i wyświetla wynik pomiaru. Podczas interakcji z fizycznym modelem mózgu uczestnik może badać jego półkule na wirtualnej kopii bliźniaczej, aby dowiedzieć się więcej na temat ich funkcji.

Odwiedzający stoisko Dassault Systèmes będą także mogli wziąć udział w inscenizowanej próbie klinicznej, aby się przekonać, w jaki sposób rozwiązania firmy Medidata są wykorzystywane do opracowania najnowszych leków i szczepionek.

 

Źródło: www.3ds.com

Strona główna Aktualności Wydarzenia Wirtualny bliźniak ludzkiego ciała firmy Dassault Systèmes na targach CES 2022

Kalendarium wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Nasze propozycje

Hybrydowe metody obróbki materiałów konstrukcyjnych
Wit Grzesik, Adam Ruszaj

Hybrydowe metody obróbki materiałów konstrukcyjnych

Wydawnictwo Naukowe PWN

Publikacja Hybrydowe metody obróbki materiałów konstrukcyjnych jest uniwersalnym kompendium wiedzy na temat...

Teoria sterowania. Projektowanie układów regulacji
Jacek Kabziński

Teoria sterowania. Projektowanie układów regulacji

Wydawnictwo Naukowe PWN

Teoria sterowania jest elementarnym językiem, który pozwala zrozumieć i efektywnie projektować układy...

Inżynier – zawód przyszłości. Umiejętności i kompetencje inżynierskie w erze Przemysłu 4.0
Sandra Grabowska, Michalene Grebski, Wes Grebski, Radosław Wolniak

Inżynier – zawód przyszłości. Umiejętności i kompetencje inżynierskie w erze Przemysłu 4.0

CeDeWu

Wybór zawodu jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie musi podjąć młody człowiek. Książka powstała z...

Cyfryzacja w zarządzaniu
Aleksandra Laskowska-Rutkowska (red.)

Cyfryzacja w zarządzaniu

CeDeWu

Cyfryzacja w zarządzaniu to oryginalne i pionierskie na polskim rynku wydawniczym opracowanie dotyczące...

Nasi partnerzy