ENG FB kontakt

24.06.2024

Strona główna Aktualności Wydarzenia Wsparcie Tajwanu dla rozwoju inteligentnej produkcji w Polsce

Wsparcie Tajwanu dla rozwoju inteligentnej produkcji w Polsce

Targi ITM (hala 5, stoisko nr 92), 4–7 czerwca 2024 r.

23-05-2024

 

TAITRA – Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zagranicznego – wspiera zrównoważony rozwój Polski w erze cyfrowej, wzmacniając relacje handlowe pomiędzy oboma krajami. Od lat ułatwia polskim przedsiębiorcom nawiązywanie kontaktów handlowych z tajwańskimi firmami: organizuje spotkania B2B i misje handlowe tajwańskich przedsiębiorców do Polski, zaprasza na targi na Tajwan, oferuje także wsparcie w wyszukiwaniu dystrybutorów w Polsce dla producentów z Tajwanu oraz przygotowuje listy dostawców produktów w odpowiedzi na zapytania handlowe polskich firm. Warto podkreślić, że usługi te są dla polskich firm bezpłatne.

Tajwańskie przedsiębiorstwa mają ogromne doświadczenie w wytwarzaniu nie tylko sprzętu komputerowego i telekomunikacyjnego, lecz również obrabiarek. Są zatem zdolne do dostarczania klientom niestandardowych inteligentnych rozwiązań w krótkim czasie. Tajwan ma nadzieję odegrać istotną rolę jako dostawca wyposażenia niezbędnego do dalszego rozwoju dla polskich producentów.

Jest piątym największym na świecie eksporterem obrabiarek i w 2023 r. wartość eksportu tajwańskich obrabiarek i akcesoriów wyniosła 4,09 mld dol. W sumie tej zawierają się urządzenia o łącznej wartości 23,71 mln dol., które trafiły do Polski. Nie brakuje potencjału, by ten wynik był jeszcze lepszy.

Tajwan jest liderem innowacji, znanym z niedoścignionej jakości, wydajności i niezawodności. Z myślą o promocji inteligentnych rozwiązań tamtejszych producentów TAITRA przygotowuje na targach ITM pawilon (hala 5, stoisko nr 92), w którym zaplanowała wiele wydarzeń, m.in. konferencję prasową i prezentacje tematyczne.

Nie przegap okazji, by na własne oczy zobaczyć innowacje tajwańskiego przemysłu w zakresie zielonych i inteligentnych technologii produkcji, w tym obrabiarek, ich kluczowych podzespołów i akcesoriów. Przekonaj się, jak dzięki tajwańskim technologiom twój zakład może działać bardziej efektywnie i przyjaźnie dla środowiska.

 

Wystawcy i produkty z Tajwanu podczas ITM 2024

 

HONOR SEIKI (hala 5, stoisko nr 48)

Założone w 1987 r. przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją specjalistycznych obrabiarek i tokarek karuzelowych. Podobnie jak konkurencja, firma Honor Seiki musiała stawić czoła wyzwaniu związanemu z redukcją emisji CO2. Tak powstała przełomowa tokarka karuzelowa, która stanęła na czele zrównoważonej rewolucji na rynku obrabiarek. Maszyna ta, zbudowana na potrzeby branży lotniczej ze znaczącym naciskiem na przyjazność dla środowiska, została wyposażona w opatentowany zamek uchwytu narzędziowego. Charakteryzuje się wysoką mocą obliczeniową, ma też funkcję dynamicznego zarządzania trwałością narzędzi i monitorowania zużycia energii w czasie rzeczywistym, co przekłada się na zwiększenie energooszczędności o imponujące 20%.

 

CHIN FONG (hala 4, stoisko nr 43)

System iFormingPMS, oparty na algorytmach sztucznej inteligencji i wykorzystujący rozbudowane narzędzia do analizy danych, umożliwia monitorowanie stanu maszyny w czasie rzeczywistym, konserwację zapobiegawczą i optymalizację produkcji, co przekłada się na zwiększenie wydajności, obniżenie kosztów i poprawę jakości. Stworzona z myślą o usprawnieniu obsługi klienta aplikacja pozwala na natychmiastowe zgłaszanie usterek i zapewnia dostęp do informacji na temat maszyny, dzięki czemu skraca się czas przestoju w produkcji. Pracę maszyny można monitorować zdalnie za pośrednictwem chmury udostępnianej klientom Chin Fong, natomiast integracja z systemami ERP/MES gwarantuje sprawną analizę danych i nadzór nad przebiegiem produkcji. Działająca z silnym nastawieniem na zadowolenie klienta firma Chin Fong Smart Manufacturing stara się przewidywać indywidualne potrzeby nabywców, dostarczając im najwyższej klasy, niezawodne rozwiązania.

 

HIWIN (hala 3, stoisko nr 20)

Jeden z wiodących globalnych dostawców technologii sterowania ruchem oferuje klientom precyzyjne urządzenia modułowe, takie jak przekładnie falowe Datorker, silniki momentowe do stołów obrotowych oraz roboty przemysłowe. Za pośrednictwem 14 spółek zależnych i ponad 200 dystrybutorów na całym świecie HIWIN obsługuje klientów w wielu branżach. W ramach wdrażania sprawdzonych praktyk z zakresu ESG (troska o środowisko, społeczeństwo i ład korporacyjny) asortyment firmy HIWIN został poszerzony o „zielone rozwiązania”, które obejmują innowacyjne, inteligentne i energooszczędne maszyny i urządzenia. Wśród nich można znaleźć silnik momentowy do stołów obrotowych, który wyróżnia się wyjątkową precyzją i niskimi wymaganiami konserwacyjnymi, dzięki czemu doskonale się sprawdza do napędzania zaawansowanych obrabiarek cztero- i pięcioosiowych w branżach motoryzacyjnej, lotniczej i medycznej.

 

CHUMPOWER (hala 5, stoisko nr 96)

Przedsiębiorstwo Chumpower Machinery Corporation w swojej 40-letniej historii urosło do rangi lidera w kategorii oprzyrządowania do obrabiarek. Całość produkcji odbywa się na Tajwanie. Kojarzona z innowacyjnością i dbałością o najwyższą jakość firma ma w asortymencie szeroki wybór produktów, w tym uchwyty wiertarskie, uchwyty do gwintownic, uchwyty narzędziowe, systemy mocowania narzędzi we wrzecionie i gwintownice pneumatyczne.

Dopracowany w najdrobniejszych szczegółach kluczykowy uchwyt wiertarski z dyszami chłodzącymi odpowiada specyfikacją zróżnicowanym wymogom rynkowym i gwarantuje niespotykaną wszechstronność. Jest kompatybilny z różnymi typami chwytów narzędzi. Istnieje możliwość wykonania niestandar-dowych produktów dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta i wymogów obowiązujących w danym regionie świata. Prosta obsługa oraz imponująca siła zacisku wynosząca od 400 do 750 kg/cm2 sprawiają, że trwały uchwyt wiertarski Chumpower stanowi optymalny wybór do frezarek, wiertarek, obrabiarek CNC oraz zintegrowanych skrawarek.

 

KUENLIN (hala 5, stoisko nr 45)

Dostawca inteligentnych rozwiązań do wielu zastosowań – od formowania próbnego przez wykonywanie egzemplarzy wzorcowych po kompleksowe planowanie linii produkcyjnych. Firma specjalizuje się w projektowaniu i wytwarzaniu zautomatyzowanego oprzyrządowania do pras tłoczących, tłoczenia blach oraz kucia na zimno i na gorąco, jak również w planowaniu linii produkcyjnych i dostarczaniu zintegrowanych rozwiązań.

Szeroka oferta firmy obejmuje: tłoczniki i matryce kuźnicze, dwu- i trzyosiowe ramiona robotyczne, kuźnicze i tandemowe ramiona robotyczne, zautomatyzowane wymienniki tłoczników, serwopodajniki, przenośniki, sztaplarki i desztaplarki, stoły obrotowe, systemy kontroli wizyjnej, systemy nadzoru zużycia tłoczników, moduły superkondensatorów i wiele więcej.

 

SANJET (hala 5, stoisko nr 48A)

Firma Sanjet oferuje łańcuch dwukierunkowy, który redukuje ślad węglowy nawet o 30% oraz odgina się w dowolnym kierunku, co umożliwia budowę niestandardowych rozwiązań idealnie dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Charakteryzuje się on lekką konstrukcją – aluminiowe uchwyty narzędziowe zmniejszają wagę maszyny i podnoszą jej walory estetyczne. Samoczynna regulacja naciągu zapewnia utrzymanie prawidłowego naprężenia łańcucha, co pozwala wyeliminować uciążliwą konieczność jego ciągłego regulowania.

 

SHAKO (hala 5, stoisko nr 42)

Firma Shako oferuje energooszczędne zawory elektromagnetyczne, w których zużycie energii jest mniejsze o 75%. Niższa temperatura robocza cewki przyczynia się do wydłużenia żywotności zaworu elektromagnetycznego. Zawory są proste w obsłudze i istnieje możliwość sterowania ręcznego (z blokadą). Trwały, podlegający surowym kontrolom jakości korpus jest wykonany z anodowanego aluminium.

 

EANG LIAN (hala 5, stoisko nr 48A)

Należąca do przedsiębiorstwa Eang Lian Corporation marka Union oferuje zapewniające doskonałe rezultaty kompleksowe rozwiązania do zastosowań związanych z precyzyjną obróbką materiałów. Szczotki ścierne i szlifierskie Union są projektowane z myślą o szybkiej, czystej i sprawnej obróbce powierzchniowej. Zachowują swoje właściwości przez cały okres trwałości użytkowej. Asortyment obejmuje szczotki z serii Power, Strip, Roller, Professional i Precision przeznaczone do najróżniejszych zadań, takich jak szczotkowanie, szlifowanie, polerowanie i czyszczenie oraz do wszelkich procesów wymagających wysokiej precyzji.

 

Strona główna Aktualności Wydarzenia Wsparcie Tajwanu dla rozwoju inteligentnej produkcji w Polsce

Zamów NEWSLETTER

Nasze propozycje

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.
Stanisław Adamczak

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych
Jacek Banasiak, Katarzyna Szymańska-Dębowska

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka
Joel L. Schiff (Tłum.: W. Sikorski)

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach
Tomasz Trzepieciński

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach przedstawiono specyfikę zjawiska tarcia...

Nasi partnerzy