ENG FB kontakt

02.02.2023

Strona główna Aktualności Wydarzenia Za nami kolejna konferencja z cyklu Autodesk DAY 2022. Tym razem eksperci rozmawiali o przemyśle maszynowym

Za nami kolejna konferencja z cyklu Autodesk DAY 2022. Tym razem eksperci rozmawiali o przemyśle maszynowym

15-06-2022

Pod koniec maja odbyła się kolejna konferencja dla branży produkcyjnej z serii AUTODESK DAY. Eksperci i praktycy zaprezentowali szereg przykładów wykorzystania technologii w przemyśle maszynowym. W wirtualnym spotkaniu udział wzięło prawie 200 osób. Dodatkowo, Autodesk przygotował specjalną stronę z nagraniami wystąpień prelegentów.

Konferencja Autodesk DAY 2022 | Przemysł Maszynowy odbyła się 25 maja 2022 roku i wzięło w niej udział prawie 200 osób z branży produkcji maszyn i urządzeń przemysłowych. Prelegenci, będący praktykami w tej dziedzinie, opowiedzieli o swoich doświadczeniach przy transformacji cyfrowej - o jej zaletach, wadach i najlepszych drogach do niej prowadzących. Podczas konferencji zaprezentowano przykłady pokazujące jak sprawne połączenie wprowadzenia digitalizacji do wszystkich etapów produkcji może wpłynąć na poprawę szybkości produkcji, retencję klientów, produktywność pracowników, jakość i na pojawianie się nowych zleceń.

 

Nagrania z konferencji

Specjalnie dla tych, którzy nie mogli wziąć udziału w konferencji, Autodesk przygotował dedykowaną stronę z nagraniami z prezentacji. Wśród tematów są między innymi:

  • Przygotowanie instrukcji produkcyjnych pod kontrolą systemu Vault w firmie Aplisens
  • Zintegrowane modelowanie zakładów przemysłowych
  • Jak zminimalizować obieg dokumentacji w formie papierowej i zredukować odpady produkcyjne w przedsiębiorstwach
  • Integracja środowiska Inventor - Vault
  • Automatyzacja zadań CAD / PDM w dziale konstrukcyjnym firmy przemysłowej
  • Unikatowa aparatura badawczo testowa w gospodarce zrównoważonego rozwoju

 

Cieszymy się, że już po raz kolejny mieliśmy okazję spotkać się w gronie ekspertów by porozmawiać o tym, jakie rozwiązania mogę wspierać rozwój i digitalizację firm z sektora przesyłowego i produkcji maszyn. Wysokie noty potwierdzają, że spotkanie było bardzo potrzebne i inspirujące dla uczestników – powiedziała Grażyna Kołodziejek, Country Marketing Manager z Autodesk.

 

Sprawdzona formuła

Formuła online Autodesk DAY 2022 | Przemysł Maszynowy umożliwiła elastyczne podejście do uczestnictwa, prelegenci odpowiedzieli na wiele pytań zadawanych po prezentacjach, a cała konferencja spotkała się z pozytywnymi opiniami uczestników. Przykładowe opinie uczestników:

 

Uważam, że konferencja w formule, w jakiej została zorganizowana oraz sposób przedstawienia poszczególnych tematów było bardzo dobrym pomysłem. Pokazano możliwości zastosowania oprogramowania firmy Autodesk na przykładach (bez zbędnych technicznych szczegółów) oraz przykłady zastosowania w konkretnych firmach

 

Bardzo fajna konferencja, mimo że większość zagadnień odnosi się do dużo większych firm niż moje miejsce pracy to i tak pojawiło się kilka ciekawych pomysłów które postaram się wprowadzić (…)

 

Ciekawa konferencja, gdzie pokazano m.in. sposoby wykorzystania Vaulta. Dzięki takiej konferencji można spojrzeć na rozwiązania różnych zagadnień z innej perspektywy

 

Patronat mediowy nad konferencją objęli: Miesięcznik Naukowo-Techniczny Mechanik, 3Dcad.pl, Automatyka Przemysłowa, inzynierUR.pl, portalprzemyslowy.pl, Production Manager, 3Don.pl, staleo.pl, zrobotyzowany.pl.

Strona główna Aktualności Wydarzenia Za nami kolejna konferencja z cyklu Autodesk DAY 2022. Tym razem eksperci rozmawiali o przemyśle maszynowym

Zamów NEWSLETTER

Kalendarium wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Nasze propozycje

Rysunek techniczny maszynowy dla automatyków i mechatroników
Marek Macko

Rysunek techniczny maszynowy dla automatyków i mechatroników

Wydawnictwo Naukowe PWN

Jest to uniwersalny podręcznik syntetycznie prezentujący różne formy zapisu konstrukcji – mechanicznych,...

Internet Rzeczy i jego przemysłowe zastosowania
Paweł Buchwald, Grzegorz Granosik, Aleksander Gwiazda

Internet Rzeczy i jego przemysłowe zastosowania

Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne

Książka przybliża dzisiejszą rewolucję IoT. Zawiera też wiele przykładów zastosowania IoT do rozwiązywania...

Matka wynalazku. Jak uprzedzenia hamują postęp
Katrine Marçal

Matka wynalazku. Jak uprzedzenia hamują postęp

Wydawnictwo Czarne

Szwedzka dziennikarka Katrine Marçal błyskotliwie i ze swadą rozkłada na czynniki pierwsze stulecia...

Piotr Sobczyk: Hydraulika i pneumatyka. Zbiór zadań z rozwiązaniami
Piotr Sobczyk

Piotr Sobczyk: Hydraulika i pneumatyka. Zbiór zadań z rozwiązaniami

Wydawnictwo PWN

Wydawnictwo Naukowe PWN przedstawia zaktualizowane i poszerzone wydanie popularnego zbioru zadań. Obok...

Nasi partnerzy