ENG FB kontakt

05.12.2023

Strona główna Aktualności Wydarzenia Zobowiązanie na cały okres eksploatacji

Zobowiązanie na cały okres eksploatacji

29-05-2019

 

Japońska firma FANUC od lat cieszy się opinią niezawodnego partnera technologicznego, który słynie zarówno z ogromnej dbałości o jakość produktu, jak i odpowiedzialnej opieki nad nim przez cały okres eksploatacji. Tajemnica sukcesu producenta tkwi w podejściu do klienta i jego potrzeb. FANUC – podobnie jak doświadczony lekarz w relacji z pacjentem – dba o wzajemne zrozumienie i zaufanie, by wspólnie podejmować optymalne decyzje. W przypadku produkcji przemysłowej „kuracja” obejmuje innowacyjne rozwiązania technologiczne oraz wieloletnią i troskliwą opiekę przeglądowo-serwisową.

 

Od najmniejszego do najsilniejszego robota

FANUC oferuje największy wybór robotów na świecie, obejmujący ponad 130 modeli. Charakteryzują się one łatwą obsługą i elastycznością dzięki opcjom specjalnym, przeznaczonym do konkretnych zastosowań przemysłowych. Dodatkowo dostępne zintegrowane funkcje inteligentne – tj. systemy wizyjne i czujniki siły – gwarantują wysoką wydajność i niedoścignioną precyzję pracy robotów. Maksymalny udźwig robotów FANUC dochodzi do 2,3 t, a zasięg – do 4,7 m.

Warto wspomnieć, że producent już dziś oferuje roboty do pracy w wymagających środowiskach produkcyjnych (tzw. cleanroom), roboty współpracujące (linia CR, sześć modeli), a także roboty samouczące, które same się przygotowują do realizacji zadań produkcyjnych.

 

FANUC iRVision – udoskonalany od ponad 30 lat

Wszystkie roboty marki FANUC wyposażono w procesor systemu wizyjnego FANUC iRVision (Integrated Robot Vision) zintegrowany z systemem sterującym – w myśl koncepcji plug-and-go (podłącz-i-uruchom). Po podłączeniu kamery każdy robot marki FANUC „widzi” środowisko, w którym pracuje. To oznacza, że potrafi bardzo dokładnie oszacować miejsce, gdzie znajduje się obiekt, który ma być przez niego chwycony, i ocenić, jak bardzo jest on odsunięty od swojego pierwotnego położenia. Niezależnie od tego, gdzie i w jakiej pozycji znajduje się detal, robot potrafi go odpowiednio uchwycić, skorygować położenie i przenieść na miejsce przeznaczenia.

 

 

Robot dysponujący „zmysłem wzroku” potrafi odczytywać kody kreskowe i informacje zamieszczone na etykietach, rozróżniać cechy i kolory poszczególnych produktów czy też dobierać narzędzia optymalne do poszczególnych zadań. Umie także skompensować niedokładne chwycenie detalu, wynikające np. z konstrukcji chwytaka.

System FANUC iRVision jest produktem w 100% złożonym z komponentów marki FANUC, opartym na stabilnym systemie operacyjnym FANUC.

 

FANUC ROBODRILL – nowy wymiar obróbki skrawaniem

Japońska firma od 40 lat nie ustaje również w tworzeniu robotów-maszyn, zapewniających producentom najwyższą możliwą jakość obróbki, ponadprzeciętną wydajność, a także niskie koszty produkcji. Efektem tych prac jest m.in. nowa seria obrabiarek ROBODRILL α-DiB5, która ma duże szanse wynieść produkcję na nowe poziomy doskonałości. Obejmuje ona sześć kompletnie przeprojektowanych modeli centrów obróbkowych w rozmiarach S, M i L, dostępnych w wersji standardowej oraz rozbudowanej (ADV – advanced).

Obrabiarki w wersji standardowej potwierdzają, że ROBODRILL to synonim szybkości, wysokiej jakości i wszechstronności, natomiast wersje rozbudowane – stworzone z myślą o nowoczesnej obróbce z dużą prędkością – wyznaczają standardy w swojej klasie. Z uwagi na to, że obrabiarki ADV mają wiele zaawansowanych opcji specjalnych (niedostępnych w modelach standardowych), są one doskonałą alternatywą dla dużych, wyspecjalizowanych maszyn i optymalnym rozwiązaniem dla wielu sektorów przemysłu.

Producenci, którzy zdecydują się na taki wybór, z pewnością docenią fakt, że obróbka jest realizowana bardzo szybko (m.in. dzięki superszybkiej wymianie narzędzi – w 0,7 s) i że w maszynie można stosować złożone narzędzia (zdolność przeładunkowa wynosi 4 kg). Obrabiarki tego rodzaju umożliwiają również obróbkę większych elementów (długość osi Z wynosi tu 400 mm).

 

 

FANUC ROBOCUT – innowacyjna obróbka elektroerozyjna

W produkcji specjalizowanych części maszyn, nierzadko wytwarzanych z materiałów trudnoskrawalnych, sprawdzają się wycinarki drutowe FANUC ROBOCUT. Jest to idealne rozwiązanie do obróbki detali o skomplikowanych i złożonych kształtach – np. stempli, wykrojników, matryc – trudnych lub wręcz niemożliwych do uzyskania w wyniku obróbki skrawaniem.

FANUC oferuje trzy modele ROBOCUT, zróżnicowane pod względem wielkości i masy przedmiotu obrabianego oraz długości przesuwów w osiach X, Y, Z, U, V. Zastosowany w maszynach sterownik FANUC 31i-WB w połączeniu z generatorem nowego typu pozwala na bardzo szybką, wydajną i dokładną obróbkę. Innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w obrabiarkach ROBOCUT (produkowanych zgodne z normami ISO 9001) pozwalają na znaczne obniżenie zużycia energii. Doceniło to MITI (japońskie ministerstwo handlu i przemysłu), które przyznało produktowi specjalną nagrodę. Obrabiarki ROBOCUT są przygotowane do współpracy z robotami przemysłowymi w ramach zintegrowanych aplikacji, wymagających jedynie nadzoru operatora.

 

 

FANUC ROBOSHOT – w pełni elektryczna wtryskarka

Z myślą o potrzebach branży przetwórstwa tworzyw sztucznych firma FANUC oferuje elektryczne wtryskarki ROBOSHOT. Przedsiębiorcy zainteresowani maszynami do formowania wytryskowego mają do wyboru 10 modeli zróżnicowanych pod względem siły zwarcia (od 15 do 500 t) i wyposażonych w funkcjonalne pakiety automatyzacji. Niezależnie od wybranej opcji każdy klient otrzymuje gwarancję najwyższej dokładności, precyzji i stabilności procesu oraz niezawodności. Producent zapewnia, że wybór wtryskarki ROBOSHOT może pomóc zaoszczędzić na energii. ROBOSHOT zużywa jej od 50 do 70% mniej w porównaniu z maszynami hydraulicznymi oraz od 10 do 15% mniej w porównaniu z konkurencyjnymi wtryskarkami elektrycznymi.

Wszystkie produkty marki FANUC bazują na niezawodnych napędach i sterowaniach CNC, rozwijanych przez firmę od ponad 60 lat, pracujących w ramach wspólnej platformy sterowniczej, w myśl hasła „One FANUC”. Ciągłe udoskonalanie autorskich systemów sterowania przekłada się na coraz wyższy poziom zaawansowania technologicznego maszyn. W efekcie stają się one coraz szybsze, coraz bardziej wydajne i coraz lepiej dopasowane do zmieniających się potrzeb rynku. W ramach usług uzupełniających firma FANUC oferuje swoim klientom nieograniczony dostęp do sieci lokalnych oddziałów na całym świecie (w tym 20 w Europie). Oprócz szerokiej gamy produktów znajdą tam oni specjalistyczne szkolenia oraz profesjonalne wsparcie techniczne.

 

 

Każda część zamienna – kiedykolwiek i gdziekolwiek jest potrzebna

Popularne stwierdzenie, że „nic na świecie nie trwa wiecznie” dotyczy niestety także maszyn. W środowisku przemysłowym wcześniej czy później ulegają one zużyciu. Wiedzą o tym zarówno ich producenci, którzy podkreślają potrzebę regularnej konserwacji, jak i użytkownicy, którzy poszukują sposobów, by maksymalnie wydłużyć żywotność parków maszynowych.

Jedną z cech wyróżniających firmę FANUC jest jej aktywność i troska o klienta właśnie w obszarze konserwacji. Producent daje użytkownikom stały dostęp do pełnego portfolio oryginalnych części zamiennych (opracowanych i wyprodukowanych w fabrykach FANUC) z 12-miesięczną gwarancją. Co ważne: każdy klient może mieć pewność, że FANUC będzie dostarczał zamówione części przez co najmniej 25 lat od zakupu produktu.

 

e-sklep FANUC dostępny 24/7

Aby ułatwić klientom dostęp do stanów magazynowych części oraz sprawdzanie cen i możliwości ich dostawy do konkretnych zakładów, FANUC stworzył intuicyjną wyszukiwarkę internetową: www.estore.fanuc.eu. Można przez nią znaleźć ponad 60 tys. oryginalnych części zamiennych dostępnych online przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Jeśli klient zdecyduje się zwrócić uszkodzoną część, na nowe części otrzyma atrakcyjny rabat. Sklep internetowy firmy FANUC oferuje bezpłatną przesyłkę ekonomiczną.

Dzięki dużej dostępności części zamiennych i dobrze rozwiniętej sieci logistycznej można mieć pewność, że niezbędne komponenty trafią do miejsca przeznaczenia bardzo szybko, niezależnie od pory dnia czy nocy.

 

Gwarantowany dostęp do części i brak kosztów magazynowania

Usługa Dedykowany Magazyn Części to ciekawa propozycja firmy FANUC dla klientów, którzy wyznają zasadę, że „przezorny zawsze ubezpieczony”. Użytkownicy mają dostęp do kluczowych części zamiennych bez konieczności ich magazynowania. Firma FANUC magazynuje określone części na wyłączność i wydaje je na życzenie klienta we wspólnie ustalonych terminach. Ta usługa oznacza dla klienta gwarancję stałej ceny, ograniczenie kosztów magazynowania oraz zminimalizowanie ryzyka, że część nie będzie dostępna od ręki w przypadku pilnej konieczności wymiany.

 

Europejskie Centrum Napraw FANUC

Symbolem produktów FANUC jest niezawodność idąca w parze z niskimi kosztami eksploatacji. Wynika to zarówno z przemyślanej struktury maszyn i urządzeń (bazującej na ograniczonej liczbie komponentów mechanicznych wymagających opieki serwisowej), jak i przyjaznych form wsparcia klienta w zakresie pieczy nad maszynami.

W razie konieczności poprawy kondycji robota czy maszyny poprzez wymianę podzespołu FANUC daje klientowi wybór: może on kupić nową część w sklepie internetowym lub naprawić komponent, korzystając z usług Europejskiego Centrum Napraw FANUC. Pierwsze rozwiązanie jest rekomendowane w przypadku, gdy część jest potrzebna niezwłocznie (w ciągu 24 godzin), jednak gdy klient może kilka dni poczekać na naprawę, koszty są znacznie niższe. Warto dodać, że nie ma tu „ograniczeń wiekowych” – centrum naprawia nawet 30-letnie komponenty, przywracając im drugą młodość.

Wszystkie części – niezależnie od tego czy są nowe, czy naprawiane – firma FANUC traktuje z jednakową powagą. Są one objęte taką samą gwarancją, zapakowane w takie samo oryginalne opakowanie i w 100% sprawne, co oznacza, że po naprawie nie wymagają testowania sprawności na maszynie klienta.

Europejskie Centrum Napraw FANUC to wyjątkowy dział w strukturze organizacyjnej producenta, charakteryzujący się wysokim poziomem zaawansowania technicznego w obszarze napraw OEM. Jest wyposażony w oryginalne stanowiska badawcze i obsługiwany przez wysokiej klasy specjalistów, wyszkolonych w Japonii przez techników znających produkty marki FANUC od podszewki.

W kompetencjach centrum leży naprawa, wymiana i modernizacja urządzeń oraz części marki FANUC. Ponadto pracownicy działu zajmują się aktualizacją oprogramowania, przeprowadzaniem pełnych testów funkcjonalności oraz zatwierdzaniem testów bezpieczeństwa na potrzeby oznakowania CE poświadczającego, że komponent spełnia wymagania dyrektyw tzw. nowego podejścia Unii Europejskiej.

 

Naprawa silników, napędów, paneli sterowania i osprzętu

Zespół specjalistów z Europejskiego Centrum Napraw FANUC oferuje pełną obsługę przy naprawach silników (serwo i wrzecionowych), testy wsteczne EMF, wymianę zespołów hamulcowych, a także ich czyszczenie i malowanie w standardzie. Od remontu kapitalnego po dedykowane usługi naprawcze napędów serwo i wrzecion stosowanych w obrabiarkach oraz zasilaczy i napędów do robotów sześcioosiowych.

Inteligentna elektronika – kluczowy element współczesnych środków automatyzacji produkcji – odgrywa ogromną rolę także w panelach sterowania stosowanych w produktach marki FANUC. W związku z tym Europejskie Centrum Napraw FANUC oferuje pełny zakres usług testowania, diagnostyki i napraw paneli sterowania do płytek drukowanych (PCB), sterowań CNC i robotów przemysłowych.

Europejskie Centrum Napraw FANUC – wspierane przez japońską centralę – bazuje na najnowocześniejszym sprzęcie badawczym, oryginalnych częściach zamiennych, a także wieloletnim doświadczeniu specjalistów w obszarze obsługi i rozwoju efektywnych przyrządów diagnostycznych.

 

Usługi reaktywne – wskaźnik napraw przy pierwszej interwencji 99,7%

Największym wyzwaniem współczesnej produkcji przemysłowej jest maksymalne ograniczenie nieplanowanych przestojów produkcji. Dlatego firma FANUC zachęca swoich klientów do tego, by korzystali ze standardowych bądź spersonalizowanych umów serwisowych, które mają przyspieszyć czas reakcji serwisu w razie potrzeby wykonania naprawy. Oferowane usługi można dowolnie konfigurować, tak aby finalny produkt był jak najbardziej zbliżony do indywidualnych oczekiwań.

Inwestycja w pracowników

W przypadku urządzeń mechanicznych ogromne znaczenie ma planowa konserwacja. W efekcie dobrze zaplanowanych i celowych działań użytkownicy parków maszynowych wpływają na poprawę stabilności procesów produkcyjnych oraz wydłużenie okresu eksploatacji, co skutkuje obniżeniem kosztów utrzymania maszyn i urządzeń. Aby jednak maszyny mogły jak najdłużej służyć, niezbędni są ludzie – dobrze wyszkoleni specjaliści potrafiący je obsługiwać.

Z myślą o użytkownikach swoich produktów firma FANUC stworzyła Akademię FANUC, która umożliwia zdobywanie wiedzy i praktycznych umiejętności związanych z obsługą maszyn poprzez szeroką ofertę autorskich szkoleń, dostosowanych do potrzeb początkujących i zaawansowanych pracowników. Szkolenia odbywają się w specjalnym Centrum Szkoleniowym, w odpowiednio dobranych i wyposażonych salach.

Pracownicy firmy FANUC doskonale zdają sobie sprawę, jakie korzyści dla obu stron przynosi posiadanie przeszkolonych specjalistów w siedzibach klientów. Jeśli w zakładzie pojawi się jakikolwiek problem, taka osoba o wiele lepiej porozumie się z inżynierem FANUC, znacznie przyspieszając interwencję. Zgodnie z opinią serwisantów firmy FANUC zdalna konsultacja z przeszkoloną osobą pozwala często na rozwiązanie problemu i uniknięcie interwencji serwisu, co przekłada się na konkretne oszczędności dla zakładu.

Uzupełnieniem ogromnej puli usług wsparcia posprzedażowego jest działający od niedawna portal MyFANUC. Zarejestrowani klienci mają zdalny dostęp do elektronicznych wersji broszur informacyjnych oraz systematycznie uzupełnianej bazy dokumentacji technicznych przeznaczonych dla operatorów i służb utrzymania ruchu.

Wszystkie wymienione możliwości są dostępne także dla klientów w Polsce, którzy za pośrednictwem polskiego serwisu firmy FANUC mogą liczyć na profesjonalne i kompleksowe wsparcie. Szeroki wachlarz usług odpowiada na indywidualne potrzeby oraz oczekiwania coraz szerszego grona klientów, przyczyniając się do rozwoju mocy produkcyjnych zakładów przemysłowych w Polsce.

 

Strona główna Aktualności Wydarzenia Zobowiązanie na cały okres eksploatacji

Zamów NEWSLETTER

Nasze propozycje

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych
Jacek Banasiak, Katarzyna Szymańska-Dębowska

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka
Joel L. Schiff (Tłum.: W. Sikorski)

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach
Tomasz Trzepieciński

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach przedstawiono specyfikę zjawiska tarcia...

Algokracja. Jak i dlaczego sztuczna inteligencja zmienia wszystko?
Jarosław Królewski, Krzysztof Rybiński

Algokracja. Jak i dlaczego sztuczna inteligencja zmienia wszystko?

Wydawnictwo Naukowe PWN

Algokracja jest esejem o możliwościach współczesnego świata biznesu i nauki napędzanego technologiami, ale...

Nasi partnerzy