ENG FB kontakt

21.09.2021

Strona główna Aktualności Wydarzenia 5 rzeczy, które musisz wiedzieć o zaawansowanej technologii tłoczenia

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o zaawansowanej technologii tłoczenia

20-05-2021

 

DEES Hydraulic Industrial o: formowaniu na gorąco, ulepszonej dokładności tłoczenia i przemyśle 4.0 oraz o tym, w jaki sposób te rozwiązania służą branży metali. W 100% wykonane na Tajwanie!

 

Filozofią firmy DEES Hydraulic, od momentu jej powstania w 1976 r., jest zapewnienie klientom kompletnych rozwiązań w zakresie inżynierii i produkcji. DEES oferuje prasy hydrauliczne do obróbki plastycznej z bezpiecznym i przyjaznym dla użytkownika interfejsem, co zostało potwierdzone certyfikatem ISO 9001:2015 i CE. Nacisk pras wynosi od 60 do 6000 ton. Firma dostarczyła ponad 4500 maszyn do 80 krajów świata. DEES Hydraulic zaopatruje takich klientów, jak: Bombardier, Boeing, Honda, Toyota, Audi, Volkswagen, Mercedes-Benz, Volvo, Ford, AGD grupy Bosch, Electrolux, AGD GE, Haier czy Foxconn.

 

1 Prasy do formowania na gorąco ultrawytrzymałej stali i twardych stopów aluminium

Stal i stopy do formowania na gorąco stanowią podstawę lekkich, wytrzymałych karoserii i ram dla branży motoryzacyjnej. DEES usprawnia formowanie na gorąco dzięki zastosowaniu rozwiązań przemysłu 4.0, takich jak automatyzacja i gromadzenie danych.

Firma stworzyła linie do formowania na gorąco wysoko wytrzymałych stali – najtrudniejszych materiałów do obróbki – w tym kontekście wymagające niższej temperatury aluminium i inne stopy nie będą wyzwaniem.

 

Podgrzewane półfabrykaty trafiają do prasy z serii DEES 1200 do tłoczenia na gorąco

 

Technologia ta rozpowszechnia się w całej Europie, a DEES i inni dostawcy prezentują klientom, jak ciepło może kształtować materiały o wysokiej wytrzymałości, przezwyciężyć problemy z odbiciem po formowaniu i zapewnić dokładność wykonania części.

Firma DEES wyprodukowała również kilka systemów formowania na gorąco do obróbki popularnych w Europie tworzyw kompozytowych wzmocnionych włóknem węglowym (CFRP).

 

2 DEES powiększył swoje możliwości produkcyjne

Pod koniec 2019 r. firma rozbudowała jedną ze swoich fabryk. Dzięki temu jej możliwości produkcyjne wzrosły: do 25–30 rocznie średnich i dużych pras hydraulicznych na zamówienie (siła > 500 ton, podpora > 2000 mm × 2500 mm; poprzednio było to 15–20 maszyn), natomiast w przypadku duplikatów istniejących projektów małych pras (50 ton, 900 mm × 600 mm) – do 60 jednostek, średnich (150 ton, 1000 mm × 700 mm) – 75 i około 10 dużych pras w roku.

 

3 Postęp w wysoko precyzyjnym tłoczeniu

DEES opracowuje prasy o wyższej dokładności, wykorzystujące serwomotory do formowania elastycznej krzywej lub zatrzymywania suwaka podczas głębokiego tłoczenia. Silniki serwo reagują szybciej niż silniki konwencjonalne. Dzięki ciągłemu rozwojowi, m.in. zaawansowanych zaworów proporcjonalnych czy programowania, rosną dokładność, prędkość, szybkość reakcji i możliwości sterowania.

 

2500-tonowe linie tandemowe w przemyśle motoryzacyjnym

 

Firma stara się także obniżać koszty, testując lokalnych (tajwańskich) dostawców zamiast niemieckich czy włoskich.

Spodziewane jest zwiększenie prędkości wznoszenia i opadania oraz skrócenie czasu reakcji zaworu. Prasy wykrojnikowe osiągają dokładność ±0,01 mm. Udoskonalenia systemu elektrycznego obejmują zaawansowane przetworniki liniowe, które zapewniają dokładne pozycjonowanie slajdów, a także zachowanie dużej powtarzalności.

 

4 DEES stale doskonali działanie

Rośnie popularność automatyzacji i sztucznej inteligencji (AI), dlatego firma dodała funkcje w duchu przemysłu 4.0, np. zdalne monitorowanie, przeglądanie historii i narzędzia do naprawiania programów. Aż 30% zysków jest inwestowane w prace działu badawczo-rozwojowego.

 

5 Wystawy online prezentują możliwości firmy DEES

Klienci, którzy chcą poznać ofertę DEES, mogą skorzystać z technologii rzeczywistości wirtualnej 720° (VR) pod adresem: https://www.deesgroup.com.tw/company_en.php?id=1746

 

DEES Hydraulic Industrial Co., Ltd.
tel.: +886-2-2601-8661
e-mail: sales@spc.com.tw
http://www.deesgroup.com.tw


 

Strona główna Aktualności Wydarzenia 5 rzeczy, które musisz wiedzieć o zaawansowanej technologii tłoczenia

Nasze propozycje

Hybrydowe metody obróbki materiałów konstrukcyjnych
Wit Grzesik, Adam Ruszaj

Hybrydowe metody obróbki materiałów konstrukcyjnych

Wydawnictwo Naukowe PWN

Publikacja Hybrydowe metody obróbki materiałów konstrukcyjnych jest uniwersalnym kompendium wiedzy na temat...

Teoria sterowania. Projektowanie układów regulacji
Jacek Kabziński

Teoria sterowania. Projektowanie układów regulacji

Wydawnictwo Naukowe PWN

Teoria sterowania jest elementarnym językiem, który pozwala zrozumieć i efektywnie projektować układy...

Inżynier – zawód przyszłości. Umiejętności i kompetencje inżynierskie w erze Przemysłu 4.0
Sandra Grabowska, Michalene Grebski, Wes Grebski, Radosław Wolniak

Inżynier – zawód przyszłości. Umiejętności i kompetencje inżynierskie w erze Przemysłu 4.0

CeDeWu

Wybór zawodu jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie musi podjąć młody człowiek. Książka powstała z...

Cyfryzacja w zarządzaniu
Aleksandra Laskowska-Rutkowska (red.)

Cyfryzacja w zarządzaniu

CeDeWu

Cyfryzacja w zarządzaniu to oryginalne i pionierskie na polskim rynku wydawniczym opracowanie dotyczące...

Nasi partnerzy