ENG FB kontakt

25.09.2020

Strona główna Aktualności Wydarzenia Alice Steenland objęła stanowisko dyrektora ds. zrównoważonego rozwoju w Dassault Systèmes

Alice Steenland objęła stanowisko dyrektora ds. zrównoważonego rozwoju w Dassault Systèmes

19-03-2020
  • Nowo utworzone stanowisko dyrektora ds. zrównoważonego rozwoju (CSO) ma na celu przewodzenie dążeniom przedsiębiorstwa do dalszego opracowywania technologii zgodnych celami zrównoważonego rozwoju: społecznymi i dotyczącymi środowiska naturalnego
  • Dassault Systèmes wzmacnia swoje dążenia do harmonizowania produktów z przyrodą i życiem

 

Firma Dassault Systèmes poinformowała, że Alice Steenland (45) została mianowana dyrektorem ds. zrównoważonego rozwoju (ang. Chief Sustainability Officer). Na nowo utworzonym stanowisku Alice Steenland będzie kierowała działaniami spółki, mającymi na celu dalsze rozwijanie platformy 3DEXPERIENCE zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju w zakresie odpowiedzialności społecznej i ochrony środowiska naturalnego. Obecnie z platformy korzysta już wiele najbardziej zrównoważonych firm na świecie. Platforma pomaga im zmieniać sposób, w jaki projektują i tworzą nowe doświadczenia.

 

Alice Steenland, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju

Alice Steenland, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju

 

„Harmonizowanie produktu z przyrodą i życiem to najważniejsze zadanie przemysłu w XXI w. Jest to największy bodziec innowacyjności, a także klucz do prowadzenia działalności w sposób zrównoważony we wszystkich sektorach gospodarki. Chcemy pomagać podmiotom gospodarczym i zwykłym ludziom odnaleźć się w tym nowym świecie, poprzez oferowanie naszym klientom tego, co najbardziej cenią, a mianowicie, zrównoważonych wyników pracy. Wszechstronne doświadczenie Alice pomoże nam dostarczyć wizję, wiedzę i przewodnictwo, aby móc wcielać w życie to zobowiązanie”, powiedziała Florence Verzelen, Executive Vice President, Industry, Marketing, Global Affairs, Workforce of the Future, Dassault Systèmes.

 

Alice Steenland wniesie do Dassault Systèmes swoje ponad dwudziestoletnie doświadczenie i znajomość wielu systemów zarządzania, zdobytą w pracy w dużych międzynarodowych korporacjach, organizacjach pozarządowych, agencjach ratingowych, firmach konsultingowych, środowiskach naukowych, startup-ach czy przy wielostronnych inicjatywach, realizując projekty o ogólnoświatowym zasięgu zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie. W Grupie AXA pełniła rolę głównego ektora ds. społecznej odpowiedzialności biznesu (ang. Chief Corporate Responsibility Officer). Pomagała w osiągnięciu przez spółkę wiodącej pozycji w światowych rankingach zrównoważonego rozwoju, po części dzięki pionierskiej strategii odpowiedzialnego inwestowania, w tym dzięki przełomowej decyzji o wycofaniu się z inwestowania w węgiel, a następnie w tytoń. Przed przystąpieniem do AXA, Alice Steenland kierowała sektorem badań nad inwestycjami w Vigeo, obecnie spółce zależnej Moody’s. Pracowała także w jednostce zajmującej się doradztwem biznesowym w firmie Arthur Andersen oraz była niezależną konsultantką w dziedzinie planowania strategicznego w Save the Children w Stanach Zjednoczonych.

Aktualnie jest członkiem zarządu w organizacji charytatywnej ShareAction, wykładowcą w École Polytechnique we Francji oraz członkiem komisji doradczej w Yale School of Management, w funduszu Giant Ventures, a także w IDDRI – wiodącym francuskim ośrodku analitycznym w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Alice Steenland uzyskała stopień licencjata z biologii człowieka na Uniwersytecie Stanforda oraz tytuł MBA w Yale School of Management.

 

„Cieszę się bardzo, że mogę dołączyć do Dassault Systèmes właśnie w tym momencie. Obecnie zachodzi pilna potrzeba, aby drastycznie zmienić sposób produkowania i konsumowania towarów na świecie – na model bardziej zrównoważony,” powiedziała Alice Steenland. „Technologie Dassault Systèmes już teraz zajmują centralne miejsce w tej transformacji. Przedsiębiorstwo ma ponad 270 000 klientów w 140 państwach. Jako że spółka działa w prawie wszystkich sektorach gospodarki – naukach przyrodniczych i ochronie zdrowia, infrastrukturze miejskiej oraz sektorach produkcyjnych – potencjał wywierania wpływu jest wprost niewiarygodny.”

 

Źródło: Dassault Systèmes

Nasze propozycje

Pojazdy autonomiczne i systemy transportu autonomicznego
Włodzimierz Choromański, Iwona Grabarek, Maciej Kozłowski:

Pojazdy autonomiczne i systemy transportu autonomicznego

Wydawnictwo Naukowe PWN

W publikacji znajdują się charakterystyki pojazdów autonomicznych o różnym poziomie autonomizacji – L3-L5,...

Wybrane zagadnienia z zakresu prawa. Podręcznik akademicki dla studentów studiów technicznych
Krzysztof Zymonik

Wybrane zagadnienia z zakresu prawa. Podręcznik akademicki dla studentów studiów technicznych

Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej

W książce zawarto podstawową wiedzę z zakresu prawa cywilnego, prawa handlowego i prawa pracy, potrzebną...

Jak myślą inteligentne maszyny
Sean Gerrish (tłum. Filip Fierek)

Jak myślą inteligentne maszyny

Wydawnictwo Naukowe PWN

Książka zawiera przegląd przełomowych odkryć w obszarze AI i uczenia maszynowego, które uczyniły dzisiejsze...

The Plastics Paradox: Facts for a Brighter Future
Chris DeArmitt

The Plastics Paradox: Facts for a Brighter Future

Phantom Plastics LLC

Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych poleca publikację autorstwa dr. Chrisa DeArmitta, członka the...

Nasi partnerzy