ENG FB kontakt

23.09.2020

Strona główna Aktualności Wydarzenia Bezpieczne targi. Trwa Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach

Bezpieczne targi. Trwa Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach

10-09-2020

- To znamienne, że MSPO jest pierwszą w Europie wystawą branży zbrojeniowej zorganizowaną od czasu wystąpienia pandemii Covid – 19. Dowodzi to wyjątkowego znaczenia Salonu dla wszystkich mających na sercu bezpieczeństwo narodowe – napisał w liście do organizatorów i wystawców trwającego w Kielcach (8-10 września) Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

 

 

Oczy branży targowej, ale także rzeszy firm uczestniczących w targach zwrócone są na Targi Kielce. Od wtorku trwają w nich bowiem pierwsze duże targi po odmrożeniu gospodarki. MSPO jest trzecią wystawą w Europie po Paryżu i Londynie. W tym roku nie odbyły się żadne z zaplanowanych w Europie targów obronnych, podobnie sytuacja wygląda we wszystkich branżach gospodarki, wywołana lockdownem. Determinacja organizatorów targów, stojących u progu zapaści doprowadziła do finału starania o przygotowanie MSPO. To wydarzenie, które zgromadziło 185 firm z 15 krajów, daje impuls dla całego sektora targowego do wyjścia z covidowej hibernacji. Rozpoczęty pod ścisłym nadzorem sanitarnym tegoroczny salon zgromadził elitę producentów uzbrojenia rakietowego – od Raytheona i Lockheed Martin z USA po brytyjską część Europejskiego Domu Rakietowego MBDA.

 

Targi są szansą dla wielu firm, które utraciły pozycje rynkowe do wyjścia z zapaści oraz dla tych, którzy szukają nowego pomysłu na biznes – uważa prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń.

 

Trudno o lepsze narzędzie w odbudowie gospodarki, niż łączące różnorodne branże targi, tym bardziej, że obecnie kielecki ośrodek zapewnia bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.

 

Jak co roku targi odbywają się profesjonalnie. Co prawda było to duże wyzwanie w związku z panującą sytuacją, ale dzięki zastosowaniu wielu rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa, ponowne spotkanie przedstawicieli wszystkich firm było możliwe i bardzo skuteczne – twierdzi Ronald Farkas, Poland – U.S. Operations (Defence Consulting and Representation).

 

Targi Kielce na Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (MSPO) i kolejne jesienne wydarzenia wyposażyły wejścia w kabiny dekontaminacyjne z funkcją bezdotykowego mierzenia temperatury oraz automatycznej dezynfekcji.

Oprócz standardowych zabezpieczeń, jak zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja rak, mycie powierzchni, takich jak: klamki, drzwi, lustra. Pomyślano o poszerzeniu odległości między stoiskami, zabezpieczeniach z pleksi, a każdy wchodzący na teren wystawy wypełnia ankietę epidemiologiczną.

 

Nie mamy żadnych zarzutów do organizacji tegorocznej edycji targów, wszystko jest organizowane tak samo profesjonalnie, jak co roku. – mówi Bogdan Kaliński, ELMARK AUTOMATYKA S.A., Sales Manager - Targi są o wiele mniejsze niż zazwyczaj (…,) ale wracamy do normalności, cieszymy się, że mamy fajne miejsce, w fajnej hali i zdobywamy nowych klientów.

 

-Dla HYUNDAI ROTEM jest to pierwszy raz, aby zaprezentować nasze rozwiązania – mówi Lee Han – Soo, Senior Manager, Global Defense Sales & Marketing Team, HYUNDAI ROTEM - Mamy dobre opinie od wielu klientów oraz budujemy pozytywne relacje z polskimi firmami. To dla nas szansa, aby nawiązać biznesowe kontakty. Całkowicie rozumiemy i doceniamy politykę bezpieczeństwa Targów Kielce, doceniamy podjęte działania, aby zwiększyć bezpieczeństwo gości, np. używanie masek i działania dot. sprzątania. Liczymy na owocne efekty naszej wizyty.

 

 

Źródło: Targi Kielce

 

 

 

Nasze propozycje

Pojazdy autonomiczne i systemy transportu autonomicznego
Włodzimierz Choromański, Iwona Grabarek, Maciej Kozłowski:

Pojazdy autonomiczne i systemy transportu autonomicznego

Wydawnictwo Naukowe PWN

W publikacji znajdują się charakterystyki pojazdów autonomicznych o różnym poziomie autonomizacji – L3-L5,...

Wybrane zagadnienia z zakresu prawa. Podręcznik akademicki dla studentów studiów technicznych
Krzysztof Zymonik

Wybrane zagadnienia z zakresu prawa. Podręcznik akademicki dla studentów studiów technicznych

Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej

W książce zawarto podstawową wiedzę z zakresu prawa cywilnego, prawa handlowego i prawa pracy, potrzebną...

Jak myślą inteligentne maszyny
Sean Gerrish (tłum. Filip Fierek)

Jak myślą inteligentne maszyny

Wydawnictwo Naukowe PWN

Książka zawiera przegląd przełomowych odkryć w obszarze AI i uczenia maszynowego, które uczyniły dzisiejsze...

The Plastics Paradox: Facts for a Brighter Future
Chris DeArmitt

The Plastics Paradox: Facts for a Brighter Future

Phantom Plastics LLC

Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych poleca publikację autorstwa dr. Chrisa DeArmitta, członka the...

Nasi partnerzy