ENG FB kontakt

03.06.2020

Strona główna Aktualności Relacje Ceratizit Open Days 2019

Ceratizit Open Days 2019

Norbert Kępczak   |   03-06-2019

W dniach 13–15 maja 2019 r. odbyło się spotkanie European Journalist Event, które miało miejsce podczas Ceratizit Open Days 2019. Na wydarzenie zostało zaproszonych ponad 60 dziennikarzy z całej Europy. Mieli oni możliwość poznania bogatej gamy produktów i rozległej wiedzy wynikających z połączenia firmy Ceratizit z firmami WNT, Komet oraz Klenk w Team Cutting Tools.

Marka CERATIZIT jest synonimem wysokiej jakości narzędzi tokarskich z płytkami wymiennymi. Produkty wyróżniają się wysoką jakością i są efektem wieloletniego doświadczenia w rozwoju i produkcji narzędzi z węglików spiekanych. Produkty marki obejmują, poza narzędziami z płytkami wymiennymi, również wielofunkcyjne narzędzia EcoCut, narzędzia do przecinania, robienia rowków oraz płytki do frezów.

Precyzyjne wiercenie, rozwiercanie, pogłębianie i wytaczanie to zadanie dla ekspertów. Dlatego wydajne rozwiązania narzędziowe do obróbki otworów są domeną marki KOMET. Ten obszar produktów obejmuje płytki do wierteł, rozwiertaki, pogłębiacze czy narzędzia mechatroniczne.

WNT jest synonimem różnorodności produktów. Marka ta kojarzy się z narzędziami wykonanymi z węglika spiekanego i HSS, adapterami oraz wydajnymi rozwiązaniami do mocowania detali. W szczególności są to: wiertła pełnowęglikowe, gwintowniki, frezy do gwintowania, narzędzia do toczenia gwintów, miniaturowe narzędzia tokarskie, frezy ze stali szybkotnącej, frezy pełnowęglikowe oraz uchwyty do mocowania narzędzi.

KLENK to marka narzędzi pełnowęglikowych do wiercenia, specjalnie opracowanych dla przemysłu lotniczego. Wysoko wyspecjalizowane produkty dostępne są dla klientów na całym świecie oraz dostosowane są do pracy z lekkimi materiałami.

 

Narzędzia wiertarskie wykonane metodą druku 3D ze specjalnymi, spiralnymi kanałkami doprowadzające ciecz obróbkową

Rys. 1. Narzędzia wiertarskie wykonane metodą druku 3D ze specjalnymi, spiralnymi kanałkami doprowadzające ciecz obróbkową

 

System ToolScope monitorujący proces produkcyjny

Rys. 2. System ToolScope monitorujący proces produkcyjny

 

Materiał obrabiany za pomocą frezowania trochoidalnego

Rys. 3. Materiał obrabiany za pomocą frezowania trochoidalnego

 

W pełni zautomatyzowane Centrum Logistyczne w Kempten

Rys. 4. W pełni zautomatyzowane Centrum Logistyczne w Kempten

 

Nowa technologia toczenia HIGH DYNAMIC TURNING

Rys. 5. Nowa technologia toczenia HIGH DYNAMIC TURNING

 

Podczas Ceratizit Open Days 2019 dziennikarze zostali oprowadzeni po oddziałach firmy w Stuttgacie, Balheim, Kempten oraz Reutte, gdzie zostały zaprezentowane najnowsze rozwiązania oraz technologie stosowane podczas produkcji narzędzi skrawających. Na szczególną uwagę zasługują m.in. technologia druku 3D (Rys. 1.), która pozwala na produkowanie skomplikowanych narzędzi, które trudno wyprodukować klasycznymi metodami obróbki skrawaniem; system ToolScope wykorzystywany do monitorowania przebiegu procesu produkcyjnego, jak i zapobiegania potencjalnym awariom obrabiarki (Rys. 2.); frezowanie trochoidalne (Rys. 3.), dzięki któremu użytkownik jest w stanie skrócić czas obróbki przedmiotu nawet o 50% w porównaniu z konwencjonalnym frezowaniem; w pełni zautomatyzowane Centrum Logistyczne w Kempten (Rys. 4.), w którym w przeciągu 3 minut od momentu złożenia zamówienia narzędzia są przygotowywane do wysyłki dla klienta; technologia HIGH DYNAMIC TURNING (HDT). Technologia HDT całkowicie odwróciła konwencjonalne metody toczenia. Ta nowa technologia w połączeniu z dynamicznym oprzyrządowaniem FreeTurn oznacza, że w przyszłości będzie możliwe wykonywanie wszystkich tradycyjnych operacji tokarskich tj. obróbka zgrubna, wykańczająca, toczenie konturowe, planowanie i toczenie wzdłużne za pomocą tylko jednego narzędzia (Rys. 5.).

Oprócz zwiedzania fabryk i zapoznawania się z najnowszymi systemami produkcyjnymi dziennikarze mieli również możliwość przeprowadzenia wywiadów z kadrą kierowniczą Ceratizit Group. Moim gościem podczas wywiadu był Pan Claude Sun – dyrektor główny, zarządzający europejskimi oddziałami firmy.

Obszerna relacja z European Journalist Event podczas Ceratizit Open Days 2019 zostanie opublikowana w numerze sierpień-wrzesień 2019.

 

dr inż. Norbert Kępczak

Kalendarium wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Nasze propozycje

Wybrane zagadnienia z zakresu prawa. Podręcznik akademicki dla studentów studiów technicznych
Krzysztof Zymonik

Wybrane zagadnienia z zakresu prawa. Podręcznik akademicki dla studentów studiów technicznych

Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej

W książce zawarto podstawową wiedzę z zakresu prawa cywilnego, prawa handlowego i prawa pracy,...

Jak myślą inteligentne maszyny
Sean Gerrish (tłum. Filip Fierek)

Jak myślą inteligentne maszyny

Wydawnictwo Naukowe PWN

Książka zawiera przegląd przełomowych odkryć w obszarze AI i uczenia maszynowego, które uczyniły...

The Plastics Paradox: Facts for a Brighter Future
Chris DeArmitt

The Plastics Paradox: Facts for a Brighter Future

Phantom Plastics LLC

Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych poleca publikację autorstwa dr. Chrisa DeArmitta,...

Podstawy zapisu konstrukcji. Materiały do ćwiczeń projektowych. Zadania z rozwiązaniami.
Jerzy Bajkowski

Podstawy zapisu konstrukcji. Materiały do ćwiczeń projektowych. Zadania z rozwiązaniami.

Wydawnictwo Naukowe PWN

Publikacja stanowi pomoc dydaktyczną do zajęć projektowych z takich przedmiotów, jak: podstawy zapisu...

Nasi partnerzy