ENG FB kontakt

25.11.2020

Strona główna Aktualności Wydarzenia Coboty maksymalizują wykorzystanie parku maszynowego

Coboty maksymalizują wykorzystanie parku maszynowego

10-11-2020

Zastosowanie robotów współpracujących Universal Robots pozwoliło podnieść wydajność maszyn CNC w firmie Bernacki Industrial Services. Przy okazji przyczyniło się też do obniżenia kosztów produkcji i uwolnienia pracowników od uciążliwych prac. Dlaczego wybrano akurat coboty UR? Ponieważ ich obsługa jest intuicyjna, można je w 20 min przezbroić do kolejnych procesów, a poza tym są one kompaktowe i łatwo je rozmieścić w hali produkcyjnej.

Firma Bernacki Industrial Services produkuje komponenty w procesie obróbki skrawaniem. Zatrudnia 20 osób i obsługuje około 80 klientów w całej Europie z branży hydrauliki, sensoryki i pneumatyki. Dysponuje własną halą o powierzchni 800 m2 w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Jasionce koło Rzeszowa, w sąsiedztwie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego Aeropolis i firm z klastra Dolina Lotnicza – Aviation Valley.

 

 

Robotyzacja podnosi konkurencyjność

Robotyzacja okazała się niezbędna, aby zwiększyć konkurencyjność firmy Bernacki Industrial Services. Aż siedem spośród posiadanych przez nią obrabiarek CNC nadaje się do pracy z cobotami. Trzy roboty współpracujące Universal Robots UR10e pracują w parku maszynowym na trzy zmiany. Podnoszą jego wydajność i zapewniają precyzję wykonania detali. Coboty z chwytakami dostarczył polski partner – firma ProCobot.

 

Bernacki Industrial Services to przykład niezwykłej innowacyjności w sektorze MŚP. Firma nie tylko wcześnie dostrzegła potencjał robotów współpracujących, ale potrafiła w pełni go wykorzystać, dostosowując do specyfiki swojej działalności – mówi Krzysztof Hajzyk, Channel Development Manager w Universal Robots. – Zdobyty know-how i bogate doświadczenie w obszarze zastosowania cobotów pozwala jej na sukcesywne zwiększanie efektywności parku maszynowego

 

 

Coboty doskonale sobie radzą z monotonnymi czynnościami

Coboty dostarczają elementy na maszynę i odbierają je po obróbce. Same otwierają drzwi obrabiarki i przemieszczają się w jej przestrzeni roboczej. Uwzględniając wszystkie wymogi związane z poruszaniem się robota w środowisku bezpiecznym dla człowieka, cały cykl trwa około minuty. Palce chwytaka robota są projektowane na potrzeby chwytanych elementów, a następnie drukowane na drukarce 3D w firmie Bernacki.

 

Nasza filozofia to maksymalnie wykorzystać park maszynowy – coboty pracujące na trzy zmiany nam to umożliwiają. Najszybszy zwrot z inwestycji uzyskaliśmy przy naszym trzecim UR10e – 12 miesięcy – mówi Nikodem Bernacki, dyrektor generalny Bernacki Industrial Services.

 

Funkcjonalne coboty

Coboty Universal Robots łatwo się programuje, można je szybko przezbroić do pracy przy kolejnej maszynie, są kompaktowe i dostosowane do potrzeb firmy. Istotną rolę odegrały także względy bezpieczeństwa – mogą pracować razem z człowiekiem. Każdy cobot jest stabilnie mocowany i można go łatwo przetransportować. Dostrojenie obrabiarki oraz robota i uruchomienie całego systemu zajmuje około godziny. Taka funkcjonalność zdecydowała o ich wyborze.

 

 

O Universal Robots

Firma Universal Robots powstała w 2005 r. Jej misją jest popularyzowanie robotyzacji poprzez tworzenie niewielkich, łatwych w użyciu, przystępnych cenowo oraz elastycznych i bezpiecznych we współpracy robotów przemysłowych. Ma siedzibę w Odense (Dania), a jej przedstawicielstwa i oddziały znajdują się w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemczech, we Francji, w Turcji, Meksyku, Czechach, Polsce, Chinach, Singapurze, Indiach, Japonii, Korei Południowej oraz na Tajwanie i we Włoszech.

 

Źródło: https://www.universal-robots.com/pl/, www.blog.universal-robots.com/

Strona główna Aktualności Wydarzenia Coboty maksymalizują wykorzystanie parku maszynowego

Nasze propozycje

Pojazdy autonomiczne i systemy transportu autonomicznego
Włodzimierz Choromański, Iwona Grabarek, Maciej Kozłowski:

Pojazdy autonomiczne i systemy transportu autonomicznego

Wydawnictwo Naukowe PWN

W publikacji znajdują się charakterystyki pojazdów autonomicznych o różnym poziomie autonomizacji – L3-L5,...

Wybrane zagadnienia z zakresu prawa. Podręcznik akademicki dla studentów studiów technicznych
Krzysztof Zymonik

Wybrane zagadnienia z zakresu prawa. Podręcznik akademicki dla studentów studiów technicznych

Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej

W książce zawarto podstawową wiedzę z zakresu prawa cywilnego, prawa handlowego i prawa pracy, potrzebną...

Jak myślą inteligentne maszyny
Sean Gerrish (tłum. Filip Fierek)

Jak myślą inteligentne maszyny

Wydawnictwo Naukowe PWN

Książka zawiera przegląd przełomowych odkryć w obszarze AI i uczenia maszynowego, które uczyniły dzisiejsze...

The Plastics Paradox: Facts for a Brighter Future
Chris DeArmitt

The Plastics Paradox: Facts for a Brighter Future

Phantom Plastics LLC

Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych poleca publikację autorstwa dr. Chrisa DeArmitta, członka the...

Nasi partnerzy