ENG FB kontakt

16.05.2021

Strona główna Aktualności Wydarzenia Coboty maksymalizują wykorzystanie parku maszynowego

Coboty maksymalizują wykorzystanie parku maszynowego

10-11-2020

Zastosowanie robotów współpracujących Universal Robots pozwoliło podnieść wydajność maszyn CNC w firmie Bernacki Industrial Services. Przy okazji przyczyniło się też do obniżenia kosztów produkcji i uwolnienia pracowników od uciążliwych prac. Dlaczego wybrano akurat coboty UR? Ponieważ ich obsługa jest intuicyjna, można je w 20 min przezbroić do kolejnych procesów, a poza tym są one kompaktowe i łatwo je rozmieścić w hali produkcyjnej.

Firma Bernacki Industrial Services produkuje komponenty w procesie obróbki skrawaniem. Zatrudnia 20 osób i obsługuje około 80 klientów w całej Europie z branży hydrauliki, sensoryki i pneumatyki. Dysponuje własną halą o powierzchni 800 m2 w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Jasionce koło Rzeszowa, w sąsiedztwie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego Aeropolis i firm z klastra Dolina Lotnicza – Aviation Valley.

 

 

Robotyzacja podnosi konkurencyjność

Robotyzacja okazała się niezbędna, aby zwiększyć konkurencyjność firmy Bernacki Industrial Services. Aż siedem spośród posiadanych przez nią obrabiarek CNC nadaje się do pracy z cobotami. Trzy roboty współpracujące Universal Robots UR10e pracują w parku maszynowym na trzy zmiany. Podnoszą jego wydajność i zapewniają precyzję wykonania detali. Coboty z chwytakami dostarczył polski partner – firma ProCobot.

 

Bernacki Industrial Services to przykład niezwykłej innowacyjności w sektorze MŚP. Firma nie tylko wcześnie dostrzegła potencjał robotów współpracujących, ale potrafiła w pełni go wykorzystać, dostosowując do specyfiki swojej działalności – mówi Krzysztof Hajzyk, Channel Development Manager w Universal Robots. – Zdobyty know-how i bogate doświadczenie w obszarze zastosowania cobotów pozwala jej na sukcesywne zwiększanie efektywności parku maszynowego

 

 

Coboty doskonale sobie radzą z monotonnymi czynnościami

Coboty dostarczają elementy na maszynę i odbierają je po obróbce. Same otwierają drzwi obrabiarki i przemieszczają się w jej przestrzeni roboczej. Uwzględniając wszystkie wymogi związane z poruszaniem się robota w środowisku bezpiecznym dla człowieka, cały cykl trwa około minuty. Palce chwytaka robota są projektowane na potrzeby chwytanych elementów, a następnie drukowane na drukarce 3D w firmie Bernacki.

 

Nasza filozofia to maksymalnie wykorzystać park maszynowy – coboty pracujące na trzy zmiany nam to umożliwiają. Najszybszy zwrot z inwestycji uzyskaliśmy przy naszym trzecim UR10e – 12 miesięcy – mówi Nikodem Bernacki, dyrektor generalny Bernacki Industrial Services.

 

Funkcjonalne coboty

Coboty Universal Robots łatwo się programuje, można je szybko przezbroić do pracy przy kolejnej maszynie, są kompaktowe i dostosowane do potrzeb firmy. Istotną rolę odegrały także względy bezpieczeństwa – mogą pracować razem z człowiekiem. Każdy cobot jest stabilnie mocowany i można go łatwo przetransportować. Dostrojenie obrabiarki oraz robota i uruchomienie całego systemu zajmuje około godziny. Taka funkcjonalność zdecydowała o ich wyborze.

 

 

O Universal Robots

Firma Universal Robots powstała w 2005 r. Jej misją jest popularyzowanie robotyzacji poprzez tworzenie niewielkich, łatwych w użyciu, przystępnych cenowo oraz elastycznych i bezpiecznych we współpracy robotów przemysłowych. Ma siedzibę w Odense (Dania), a jej przedstawicielstwa i oddziały znajdują się w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemczech, we Francji, w Turcji, Meksyku, Czechach, Polsce, Chinach, Singapurze, Indiach, Japonii, Korei Południowej oraz na Tajwanie i we Włoszech.

 

Źródło: https://www.universal-robots.com/pl/, www.blog.universal-robots.com/

Strona główna Aktualności Wydarzenia Coboty maksymalizują wykorzystanie parku maszynowego

Kalendarium wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Nasze propozycje

Teoria sterowania. Projektowanie układów regulacji
Jacek Kabziński

Teoria sterowania. Projektowanie układów regulacji

Wydawnictwo Naukowe PWN

Teoria sterowania jest elementarnym językiem, który pozwala zrozumieć i efektywnie projektować układy...

Inżynier – zawód przyszłości. Umiejętności i kompetencje inżynierskie w erze Przemysłu 4.0
Sandra Grabowska, Michalene Grebski, Wes Grebski, Radosław Wolniak

Inżynier – zawód przyszłości. Umiejętności i kompetencje inżynierskie w erze Przemysłu 4.0

CeDeWu

Wybór zawodu jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie musi podjąć młody człowiek. Książka powstała z...

Cyfryzacja w zarządzaniu
Aleksandra Laskowska-Rutkowska (red.)

Cyfryzacja w zarządzaniu

CeDeWu

Cyfryzacja w zarządzaniu to oryginalne i pionierskie na polskim rynku wydawniczym opracowanie dotyczące...

Przemysł 4.0 w organizacjach. Wyzwania i szanse dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw
Anna Michna, Jan Kaźmierczak (red.)

Przemysł 4.0 w organizacjach. Wyzwania i szanse dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw

CeDeWu

W monografii przedstawiono wyniki badań empirycznych dotyczących całokształtu kontekstów organizacyjnych...

Nasi partnerzy