ENG FB kontakt

16.06.2019

Strona główna Aktualności Wydarzenia EMCO – producent tokarek i frezarek CNC

EMCO – producent tokarek i frezarek CNC

29-05-2019

 

EMCO należy do wiodących producentów obrabiarek w Europie. Potrzeba bycia bliżej klientów i bezpośredniej obsługi lokalnego rynku zdecydowała o otwarciu oddziału firmy w Polsce. Nie bez znaczenia był także intensywny rozwój gospodarczy naszego kraju. W tym roku po raz kolejny firma EMCO będzie mieć stoisko na targach ITM w Poznaniu, które odbędą się w dniach 4–7 czerwca 2019 r.

Firma EMCO została założona w 1947 r., a od 2011 r. należy do rodzinnego holdingu KUHN. Zatrudnia 800 pracowników. Swój sukces zawdzięcza przede wszystkim wysokiej jakości produktom i ich funkcjonalnemu designowi. Zorientowana na przyszłość technologia i kompleksowe know-how sprawiły, że austriackie przedsiębiorstwo rozszerzyło standardowe portfolio i z producenta maszyn przekształciło się w dostawcę kompleksowych rozwiązań pod klucz. Zajęło ważną pozycję w branży budowy tokarek i frezarek. Oferta firmy obejmuje obrabiarki konwencjonalne, maszyny szkoleniowe, centra tokarskie i pionowe centra obróbkowe sterowane numerycznie, a także kompleksowe systemy automatyzacji oraz centra frezarskie i tokarskie o wysokiej wydajności.

Siedziba centrali firmy znajduje się w miejscowości Hallein, położonej na południe od Salzburga. To centrum dla wszystkich międzynarodowych produkcyjnych i dystrybucyjnych spółek zależnych, a równocześnie miejsce produkcji tokarek. Goście Centrum Technologicznego Hallein mogą się zapoznać z szerokim asortymentem maszyn o wymiarach od S do XXL oraz przekonać się o wysokiej jakości prowadzonej tu produkcji.

Dr. inż. Stefan Hansch, CEO Grupy EMCO, podkreśla znaczenie zakładu w Hallein: Centrum technologiczne i szkoleniowe EMCO w Hallein odwiedzają klienci z całego świata – nie tylko po to, żeby się przekonać o możliwościach maszyn EMCO i zobaczyć tokarki oraz frezarki w akcji, lecz także aby skorzystać z uroków tego atrakcyjnego regionu – pracujemy bowiem tam, gdzie inni przyjeżdżają na urlop.

 

Marcin Kondusz,
Direct Sales Manager

Zespół EMCO w Polsce

Konsultantem dla wszystkich klientów w środkowej i południowej części Polski jest Marcin Kondusz – ekspert w dziedzinie obrabiarek CNC. Zachodnią i północnozachodnią część kraju obsługuje Rafał Młodak – specjalista w branży maszynowej, a część wschodnią – Krzysztof Piekut, długoletni fachowiec EMCO. Za zadania serwisowe odpowiada Artur Solarczyk z firmy SOLER, która jest niezawodnym partnerem użytkowników obrabiarek EMCO.

 

 

 

Nasze propozycje

Strukturalne aspekty odkształcania metali
Karol Przybyłowicz

Strukturalne aspekty odkształcania metali

Wydawnictwo WNT

W książce zawarto jakościowy opis procesów zachodzących podczas plastycznego odkształcania metali z...

Podstawy mechaniki ciał stałych i płynów
Andrzej Flaga

Podstawy mechaniki ciał stałych i płynów

Wydawnictwo Naukowe PWN

Najważniejszą zaletą niniejszej monografii jest przedstawienie w ramach jednego opracowania głównych...

Wytrzymałość materiałów. Zbiór zadań z rozwiązaniami
Roman Gieleta

Wytrzymałość materiałów. Zbiór zadań z rozwiązaniami

Redakcja Wydawnictw WAT

Podręcznik jest zbiorem rozwiązanych zadań z podstawowych działów wytrzymałości materiałów. Jest...

Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy
Grzegorz Lindenberg

Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy

Wydawnictwo Otwarte

Autor opisuje, na czym polega rewolucja w genetyce, jak działa i co dziś potrafi sztuczna inteligencja....

Nasi partnerzy