ENG FB kontakt

24.08.2019

Strona główna Aktualności Wydarzenia EMCO – producent tokarek i frezarek CNC

EMCO – producent tokarek i frezarek CNC

29-05-2019

 

EMCO należy do wiodących producentów obrabiarek w Europie. Potrzeba bycia bliżej klientów i bezpośredniej obsługi lokalnego rynku zdecydowała o otwarciu oddziału firmy w Polsce. Nie bez znaczenia był także intensywny rozwój gospodarczy naszego kraju. W tym roku po raz kolejny firma EMCO będzie mieć stoisko na targach ITM w Poznaniu, które odbędą się w dniach 4–7 czerwca 2019 r.

Firma EMCO została założona w 1947 r., a od 2011 r. należy do rodzinnego holdingu KUHN. Zatrudnia 800 pracowników. Swój sukces zawdzięcza przede wszystkim wysokiej jakości produktom i ich funkcjonalnemu designowi. Zorientowana na przyszłość technologia i kompleksowe know-how sprawiły, że austriackie przedsiębiorstwo rozszerzyło standardowe portfolio i z producenta maszyn przekształciło się w dostawcę kompleksowych rozwiązań pod klucz. Zajęło ważną pozycję w branży budowy tokarek i frezarek. Oferta firmy obejmuje obrabiarki konwencjonalne, maszyny szkoleniowe, centra tokarskie i pionowe centra obróbkowe sterowane numerycznie, a także kompleksowe systemy automatyzacji oraz centra frezarskie i tokarskie o wysokiej wydajności.

Siedziba centrali firmy znajduje się w miejscowości Hallein, położonej na południe od Salzburga. To centrum dla wszystkich międzynarodowych produkcyjnych i dystrybucyjnych spółek zależnych, a równocześnie miejsce produkcji tokarek. Goście Centrum Technologicznego Hallein mogą się zapoznać z szerokim asortymentem maszyn o wymiarach od S do XXL oraz przekonać się o wysokiej jakości prowadzonej tu produkcji.

Dr. inż. Stefan Hansch, CEO Grupy EMCO, podkreśla znaczenie zakładu w Hallein: Centrum technologiczne i szkoleniowe EMCO w Hallein odwiedzają klienci z całego świata – nie tylko po to, żeby się przekonać o możliwościach maszyn EMCO i zobaczyć tokarki oraz frezarki w akcji, lecz także aby skorzystać z uroków tego atrakcyjnego regionu – pracujemy bowiem tam, gdzie inni przyjeżdżają na urlop.

 

Marcin Kondusz,
Direct Sales Manager

Zespół EMCO w Polsce

Konsultantem dla wszystkich klientów w środkowej i południowej części Polski jest Marcin Kondusz – ekspert w dziedzinie obrabiarek CNC. Zachodnią i północnozachodnią część kraju obsługuje Rafał Młodak – specjalista w branży maszynowej, a część wschodnią – Krzysztof Piekut, długoletni fachowiec EMCO. Za zadania serwisowe odpowiada Artur Solarczyk z firmy SOLER, która jest niezawodnym partnerem użytkowników obrabiarek EMCO.

 

 

 

Nasze propozycje

Lutowanie w budowie maszyn
Jerzy Nowacki, Marcin Chudziński, Przemysław Zmitrowicz

Lutowanie w budowie maszyn

Wydawnictwo Naukowe PWN

Książka jest poświęcona lutowaniu – jednej z najstarszych metod spajania. Przedstawiono w niej...

Podstawy projektowania hydraulicznych maszyn zębatych
Jarosław Stryczek

Podstawy projektowania hydraulicznych maszyn zębatych

Wydawnictwo PWN

Autor zajmuje się hydraulicznymi maszynami zębatymi od ponad 40 lat. Początkowo pracował sam, od...

Mieczysław Wolfke. Gdyby mi dali choć pół miliona... Biografia
Krzysztof Petelczyc, Ewelina Kędzierska

Mieczysław Wolfke. Gdyby mi dali choć pół miliona... Biografia

Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej

Biografia Mieczysława Wolfkego to książka o człowieku zakochanym w nauce, ale też patriocie, który...

Robotization of production processes
Wojciech Kaczmarek, Jarosław Panasiuk

Robotization of production processes

Wydawnictwo Naukowe PWN

Książka wprowadza czytelnika w tematykę dotyczącą jednej z najszybciej rozwijających się technologii...

Nasi partnerzy