ENG FB kontakt

17.07.2019

Strona główna Aktualności Wydarzenia Firma EMCO otworzyła oddział w Polsce

Firma EMCO otworzyła oddział w Polsce

07-03-2019

Potrzeba bycia bliżej klientów i bezpośredniej obsługi lokalnego rynku była powodem podjęcia decyzji o otwarciu oddziału EMCO w Polsce. Nie bez znaczenia był także intensywny rozwój gospodarczy naszego kraju. W tym roku firma EMCO po raz kolejny będzie też obecna na targach ITM w Poznaniu, w dniach 4–7 czerwca 2019 r.

EMCO jest jednym z wiodących producentów obrabiarek w Europie. Firma powstała w 1947 r., a od 2011 r. należy do rodzinnego holdingu Kuhn.

EMCO zawdzięcza swój sukces m.in. wysokiej jakości produktom i ich funkcjonalnemu designowi. Zorientowana na przyszłość technologia i kompleksowe know-how sprawiły, że austriackie przedsiębiorstwo, zatrudniające obecnie 800 pracowników, rozszerzyło standardowe portfolio producenta maszyn. Przekształciło się w dostawcę kompleksowych rozwiązań pod klucz.

Od początku centrala firmy ma siedzibę w miejscowości Hallein, położonej na południe od Salzburga. To centrum dla wszystkich międzynarodowych produkcyjnych i dystrybucyjnych spółek zależnych, a równocześnie miejsce produkcji obrabiarek konwencjonalnych, maszyn szkoleniowych, centrów tokarskich i tokarek, sterowanych numerycznie pionowych centrów obróbkowych, kompleksowych systemów automatyzacji oraz centrów frezarskich – o wysokiej wydajności i w różnych rozmiarach. Goście centrum technologicznego w Hallein mogą się zapoznać z szerokim asortymentem maszyn o wymiarach od S do XXL oraz z wysoką jakością prowadzonej tu produkcji.

Konsultantem dla wszystkich klientów w środkowej i południowej części Polski będzie Marcin Kondusz – ekspert w dziedzinie obrabiarek CNC. Zachodnia i północno-zachodnia część kraju będą obsługiwane przez Rafała Młodaka – specjalistę w branży maszynowej, a część wschodnia – przez Krzysztofa Piekuta, długoletniego fachowca EMCO.

Za kwestie serwisowe będzie odpowiadał Artur Solarczyk z firmy SOLER, która od wielu lat jest niezawodnym partnerem dla użytkowników obrabiarek EMCO.

 

Centrum technologiczne i szkoleniowe EMCO w Hallein odwiedzają klienci ze wszystkich krajów świata. Nie tylko po to, żeby się przekonać o możliwościach maszyn EMCO i zobaczyć tokarki oraz frezarki w akcji, lecz również żeby skorzystać z uroków tego atrakcyjnego regionu – pracujemy bowiem tam, gdzie inni przyjeżdżają na urlop – mówi dr inż. Stefan Hansch, CEO EMCO.

 

Źródło: EMCO

Kalendarium wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Nasze propozycje

Lutowanie w budowie maszyn
Jerzy Nowacki, Marcin Chudziński, Przemysław Zmitrowicz

Lutowanie w budowie maszyn

Wydawnictwo Naukowe PWN

Książka jest poświęcona lutowaniu – jednej z najstarszych metod spajania. Przedstawiono w niej...

Podstawy projektowania hydraulicznych maszyn zębatych
Jarosław Stryczek

Podstawy projektowania hydraulicznych maszyn zębatych

Wydawnictwo PWN

Autor zajmuje się hydraulicznymi maszynami zębatymi od ponad 40 lat. Początkowo pracował sam, od...

Mieczysław Wolfke. Gdyby mi dali choć pół miliona... Biografia
Krzysztof Petelczyc, Ewelina Kędzierska

Mieczysław Wolfke. Gdyby mi dali choć pół miliona... Biografia

Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej

Biografia Mieczysława Wolfkego to książka o człowieku zakochanym w nauce, ale też patriocie, który...

Robotization of production processes
Wojciech Kaczmarek, Jarosław Panasiuk

Robotization of production processes

Wydawnictwo Naukowe PWN

Książka wprowadza czytelnika w tematykę dotyczącą jednej z najszybciej rozwijających się technologii...

Nasi partnerzy