ENG FB kontakt

29.05.2020

Strona główna Aktualności Wydarzenia Firma EMCO otworzyła oddział w Polsce

Firma EMCO otworzyła oddział w Polsce

07-03-2019

Potrzeba bycia bliżej klientów i bezpośredniej obsługi lokalnego rynku była powodem podjęcia decyzji o otwarciu oddziału EMCO w Polsce. Nie bez znaczenia był także intensywny rozwój gospodarczy naszego kraju. W tym roku firma EMCO po raz kolejny będzie też obecna na targach ITM w Poznaniu, w dniach 4–7 czerwca 2019 r.

EMCO jest jednym z wiodących producentów obrabiarek w Europie. Firma powstała w 1947 r., a od 2011 r. należy do rodzinnego holdingu Kuhn.

EMCO zawdzięcza swój sukces m.in. wysokiej jakości produktom i ich funkcjonalnemu designowi. Zorientowana na przyszłość technologia i kompleksowe know-how sprawiły, że austriackie przedsiębiorstwo, zatrudniające obecnie 800 pracowników, rozszerzyło standardowe portfolio producenta maszyn. Przekształciło się w dostawcę kompleksowych rozwiązań pod klucz.

Od początku centrala firmy ma siedzibę w miejscowości Hallein, położonej na południe od Salzburga. To centrum dla wszystkich międzynarodowych produkcyjnych i dystrybucyjnych spółek zależnych, a równocześnie miejsce produkcji obrabiarek konwencjonalnych, maszyn szkoleniowych, centrów tokarskich i tokarek, sterowanych numerycznie pionowych centrów obróbkowych, kompleksowych systemów automatyzacji oraz centrów frezarskich – o wysokiej wydajności i w różnych rozmiarach. Goście centrum technologicznego w Hallein mogą się zapoznać z szerokim asortymentem maszyn o wymiarach od S do XXL oraz z wysoką jakością prowadzonej tu produkcji.

Konsultantem dla wszystkich klientów w środkowej i południowej części Polski będzie Marcin Kondusz – ekspert w dziedzinie obrabiarek CNC. Zachodnia i północno-zachodnia część kraju będą obsługiwane przez Rafała Młodaka – specjalistę w branży maszynowej, a część wschodnia – przez Krzysztofa Piekuta, długoletniego fachowca EMCO.

Za kwestie serwisowe będzie odpowiadał Artur Solarczyk z firmy SOLER, która od wielu lat jest niezawodnym partnerem dla użytkowników obrabiarek EMCO.

 

Centrum technologiczne i szkoleniowe EMCO w Hallein odwiedzają klienci ze wszystkich krajów świata. Nie tylko po to, żeby się przekonać o możliwościach maszyn EMCO i zobaczyć tokarki oraz frezarki w akcji, lecz również żeby skorzystać z uroków tego atrakcyjnego regionu – pracujemy bowiem tam, gdzie inni przyjeżdżają na urlop – mówi dr inż. Stefan Hansch, CEO EMCO.

 

Źródło: EMCO

Kalendarium wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Nasze propozycje

Wybrane zagadnienia z zakresu prawa. Podręcznik akademicki dla studentów studiów technicznych
Krzysztof Zymonik

Wybrane zagadnienia z zakresu prawa. Podręcznik akademicki dla studentów studiów technicznych

Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej

W książce zawarto podstawową wiedzę z zakresu prawa cywilnego, prawa handlowego i prawa pracy,...

Jak myślą inteligentne maszyny
Sean Gerrish (tłum. Filip Fierek)

Jak myślą inteligentne maszyny

Wydawnictwo Naukowe PWN

Książka zawiera przegląd przełomowych odkryć w obszarze AI i uczenia maszynowego, które uczyniły...

The Plastics Paradox: Facts for a Brighter Future
Chris DeArmitt

The Plastics Paradox: Facts for a Brighter Future

Phantom Plastics LLC

Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych poleca publikację autorstwa dr. Chrisa DeArmitta,...

Podstawy zapisu konstrukcji. Materiały do ćwiczeń projektowych. Zadania z rozwiązaniami.
Jerzy Bajkowski

Podstawy zapisu konstrukcji. Materiały do ćwiczeń projektowych. Zadania z rozwiązaniami.

Wydawnictwo Naukowe PWN

Publikacja stanowi pomoc dydaktyczną do zajęć projektowych z takich przedmiotów, jak: podstawy zapisu...

Nasi partnerzy