ENG FB kontakt

25.03.2019

Strona główna Aktualności Wydarzenia Firma EMCO otworzyła oddział w Polsce

Firma EMCO otworzyła oddział w Polsce

07-03-2019

Potrzeba bycia bliżej klientów i bezpośredniej obsługi lokalnego rynku była powodem podjęcia decyzji o otwarciu oddziału EMCO w Polsce. Nie bez znaczenia był także intensywny rozwój gospodarczy naszego kraju. W tym roku firma EMCO po raz kolejny będzie też obecna na targach ITM w Poznaniu, w dniach 4–7 czerwca 2019 r.

EMCO jest jednym z wiodących producentów obrabiarek w Europie. Firma powstała w 1947 r., a od 2011 r. należy do rodzinnego holdingu Kuhn.

EMCO zawdzięcza swój sukces m.in. wysokiej jakości produktom i ich funkcjonalnemu designowi. Zorientowana na przyszłość technologia i kompleksowe know-how sprawiły, że austriackie przedsiębiorstwo, zatrudniające obecnie 800 pracowników, rozszerzyło standardowe portfolio producenta maszyn. Przekształciło się w dostawcę kompleksowych rozwiązań pod klucz.

Od początku centrala firmy ma siedzibę w miejscowości Hallein, położonej na południe od Salzburga. To centrum dla wszystkich międzynarodowych produkcyjnych i dystrybucyjnych spółek zależnych, a równocześnie miejsce produkcji obrabiarek konwencjonalnych, maszyn szkoleniowych, centrów tokarskich i tokarek, sterowanych numerycznie pionowych centrów obróbkowych, kompleksowych systemów automatyzacji oraz centrów frezarskich – o wysokiej wydajności i w różnych rozmiarach. Goście centrum technologicznego w Hallein mogą się zapoznać z szerokim asortymentem maszyn o wymiarach od S do XXL oraz z wysoką jakością prowadzonej tu produkcji.

Konsultantem dla wszystkich klientów w środkowej i południowej części Polski będzie Marcin Kondusz – ekspert w dziedzinie obrabiarek CNC. Zachodnia i północno-zachodnia część kraju będą obsługiwane przez Rafała Młodaka – specjalistę w branży maszynowej, a część wschodnia – przez Krzysztofa Piekuta, długoletniego fachowca EMCO.

Za kwestie serwisowe będzie odpowiadał Artur Solarczyk z firmy SOLER, która od wielu lat jest niezawodnym partnerem dla użytkowników obrabiarek EMCO.

 

Centrum technologiczne i szkoleniowe EMCO w Hallein odwiedzają klienci ze wszystkich krajów świata. Nie tylko po to, żeby się przekonać o możliwościach maszyn EMCO i zobaczyć tokarki oraz frezarki w akcji, lecz również żeby skorzystać z uroków tego atrakcyjnego regionu – pracujemy bowiem tam, gdzie inni przyjeżdżają na urlop – mówi dr inż. Stefan Hansch, CEO EMCO.

 

Źródło: EMCO

Nasze propozycje

Wytrzymałość materiałów. Zbiór zadań z rozwiązaniami
Roman Gieleta

Wytrzymałość materiałów. Zbiór zadań z rozwiązaniami

Redakcja Wydawnictw WAT

Podręcznik jest zbiorem rozwiązanych zadań z podstawowych działów wytrzymałości materiałów. Jest...

Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy
Grzegorz Lindenberg

Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy

Wydawnictwo Otwarte

Autor opisuje, na czym polega rewolucja w genetyce, jak działa i co dziś potrafi sztuczna inteligencja....

Podstawy skrawania materiałów konstrukcyjnych. Wydanie III zmienione i uaktualnione
Wit Grzesik

Podstawy skrawania materiałów konstrukcyjnych. Wydanie III zmienione i uaktualnione

Wydawnictwo Naukowe PWN

Publikacja ta stanowi bogate kompendium wiedzy o procesie skrawania i jego zastosowaniach w przemyśle. W...

Autodesk Inventor Professional 2019PL / 2019+ / Fusion 360. Metodyka projektowania
Andrzej Jaskulski

Autodesk Inventor Professional 2019PL / 2019+ / Fusion 360. Metodyka projektowania

Wydawnictwo Naukowe PWN

Podręcznik jest przeznaczony dla osób, które chcą się nauczyć projektowania wyrobów (obejmującego...

Nasi partnerzy