ENG FB kontakt

25.08.2019

Strona główna Aktualności Wydarzenia Firma OMRON powołuje Seigo Kinugawę na stanowisko dyrektora generalnego działu automatyki przemysłowej w Europie

Firma OMRON powołuje Seigo Kinugawę na stanowisko dyrektora generalnego działu automatyki przemysłowej w Europie

22-05-2019

Seigo Kinugawa, wnosząc do europejskiej organizacji globalne spojrzenie biznesowe, chce skupić się na promocji innowacyjnych rozwiązań dla produkcji oferowanych przez OMRON, które pozwalają na szybką i elastyczną reakcję, jakiej potrzebuje rynek i współczesne społeczeństwo.

Firma OMRON ogłosiła, że z dniem 1 kwietnia, po przejściu na emeryturę Hiroyukiego Usui, Seigo Kinugawa został mianowany nowym dyrektorem generalnym działu automatyki przemysłowej w regionie EMEA. Pan Kinugawa (53 lata) dołączył do firmy OMRON 30 lat temu jako inżynier sprzedaży w Nagoi, koncentrując się na przemyśle motoryzacyjnym. Od tego czasu zajmował kilka stanowisk związanych ze sprzedażą, usługami i planowaniem w firmie. Seigo Kinugawa, który zdobył ponad 10-letnie doświadczenie poza Japonią, pracując w Azji, Stanach Zjednoczonych i Europie, wnosi do firmy unikalną perspektywę globalną. Ostatnio pełnił funkcję dyrektora generalnego działu planowania strategicznego automatyki przemysłowej w siedzibie głównej firmy OMRON w Kioto w Japonii.

 

„Cieszymy się, że pan Kinugawa objął to stanowisko po tym, jak w znacznym stopniu przyczynił się do sukcesu firmy, zwłaszcza w dziedzinie robotyki”, mówi Harold Kapp, szef działu kadr w firmie OMRON EMEA. „Za przykład niech posłuży fakt, że jako dyrektor generalny projektu biznesowego w dziedzinie robotyki zapoczątkował naszą współpracę z firmą Techman w zakresie robotów współpracujących”, podsumowuje Kapp.

 

„Czuję się zaszczycony powierzoną mi odpowiedzialnością i jestem podekscytowany podjęciem tej roli w Europie, szczególnie w dobie szybkich innowacji i zmian”, mówi Seigo Kinugawa. „Odpowiadanie na potrzeby społeczne poprzez innowacje jest naszym celem od momentu założenia firmy w 1933 roku. Wdrażamy innowacje do procesu produkcji, wprowadzając w życie naszą koncepcję „innovative-Automation!”, która przynosi korzyści całemu społeczeństwu.

 

Seigo Kinugawa, nowy dyrektor generalny działu automatyki przemysłowej firmy OMRON w Europie

Seigo Kinugawa, nowy dyrektor generalny działu automatyki przemysłowej firmy OMRON w Europie

 

Kinugawa kontynuuje: „W ciągu ostatnich dwóch lat zwiększyliśmy liczbę pracowników w dziale sprzedaży i usług o 10%, a także otworzyliśmy w całej Europie nowe, innowacyjne laboratoria w celu testowania i weryfikacji rozwiązań dla przemysłu. Dzięki lokalnym zasobom możemy wspólnie z naszymi klientami opracowywać koncepcje, które zaspokajają ich potrzeby. Szczególny nacisk kładziemy na innowacyjne podejście do zagadnień produkcyjnych w przemyśle motoryzacyjnym, spożywczym i farmaceutycznym. Jesteśmy gotowi reagować na zmieniające się wyzwania stojące przed naszym społeczeństwem, zarówno ze względu na naszą tradycję, misję, jak i nasze ostatnie osiągnięcia w dziedzinie innowacji dzięki naszym technologiom Sensing & Control + THINK”, podsumowuje Kinugawa.

 

Oprócz funkcji dyrektora generalnego działu automatyki przemysłowej firmy Omron w regionie EMEA, Kinugawa pełni również funkcję dyrektora zarządzającego OMRON Corporation. Jego siedziba mieści się w europejskiej centrali firmy Omron Europe w Hoofddorp w Holandii i podlega on panu Miyanadze, prezesowi działu automatyki przemysłowej OMRON Corporation.

 

Informacje o inicjatywie „innovative-Automation”

Jako lider w automatyce przemysłowej firma OMRON dysponuje szeroką gamą elementów i urządzeń sterujących, począwszy od czujników wizyjnych i innych urządzeń wejściowych, a skończywszy na różnych sterownikach i urządzeniach wyjściowych, takich jak serwonapędy, a także całej gamie urządzeń zabezpieczających i robotów przemysłowych. Łącząc te urządzenia za pomocą oprogramowania, firma OMRON opracowała wiele unikalnych i wysoce efektywnych rozwiązań z zakresu automatyzacji dla producentów na całym świecie. Opierając się na zasobach zaawansowanych technologii i szerokiej gamie urządzeń, firma OMRON przedstawiła strategiczną koncepcję pod nazwą „innovative-Automation”. Składa się ona z trzech innowacji lub tzw. trzech „i”: integracji (ewolucji sterowania), inteligencji (rozwoju inteligencji za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych) oraz interaktywności (nowej harmonizacji między ludźmi a maszynami). Firma OMRON jest obecnie zaangażowana we wprowadzanie innowacji w zakładach produkcyjnych poprzez realizację tej koncepcji.

 

Informacje dotyczące OMRON Corporation

OMRON Corporation to wiodąca firma w branży automatyki na świecie, oferująca rozwiązania oparte na technologii „Sensing & Control + Think”. Obszary działania firmy OMRON obejmują wiele sektorów: od automatyki przemysłowej i podzespołów elektronicznych przez elektronikę motoryzacyjną, systemy infrastruktury społecznej, opiekę zdrowotną, aż po rozwiązania środowiskowe. Firma powstała w 1933 roku i zatrudnia około 36 000 pracowników na całym świecie, dostarczając produkty i świadcząc usługi w 117 krajach. W obszarze automatyki przemysłowej firma OMRON wspiera innowacje z zakresu produkcji, dostarczając zaawansowane produkty i technologie automatyki, a w swoim dążeniu do stworzenia lepszego społeczeństwa zapewnia także rozbudowane usługi wsparcia klienta.

 

Źródło: OMRON

Nasze propozycje

Lutowanie w budowie maszyn
Jerzy Nowacki, Marcin Chudziński, Przemysław Zmitrowicz

Lutowanie w budowie maszyn

Wydawnictwo Naukowe PWN

Książka jest poświęcona lutowaniu – jednej z najstarszych metod spajania. Przedstawiono w niej...

Podstawy projektowania hydraulicznych maszyn zębatych
Jarosław Stryczek

Podstawy projektowania hydraulicznych maszyn zębatych

Wydawnictwo PWN

Autor zajmuje się hydraulicznymi maszynami zębatymi od ponad 40 lat. Początkowo pracował sam, od...

Mieczysław Wolfke. Gdyby mi dali choć pół miliona... Biografia
Krzysztof Petelczyc, Ewelina Kędzierska

Mieczysław Wolfke. Gdyby mi dali choć pół miliona... Biografia

Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej

Biografia Mieczysława Wolfkego to książka o człowieku zakochanym w nauce, ale też patriocie, który...

Robotization of production processes
Wojciech Kaczmarek, Jarosław Panasiuk

Robotization of production processes

Wydawnictwo Naukowe PWN

Książka wprowadza czytelnika w tematykę dotyczącą jednej z najszybciej rozwijających się technologii...

Nasi partnerzy