ENG FB kontakt

18.09.2019

Strona główna Aktualności Wydarzenia Halbronn zaprasza do nowego salonu w Skawinie

Halbronn zaprasza do nowego salonu w Skawinie

06-09-2019

Firma Halbronn – dostawca maszyn do obróbki skrawaniem (firm: Alzmetall, S&T Dynamics, OKK i Pilote Technologies) oraz systemów automatyzacji – otwiera nowy salon ekspozycyjny w Skawinie, przy południowej obwodnicy Krakowa. Klienci zyskają dzięki temu możliwość dokładnego obejrzenia i sprawdzenia maszyn podczas pracy.

Od ponad siedmiu lat Halbronn rozwija się na polskim rynku jako dostawca zaawansowanych technicznie europejskich i azjatyckich maszyn. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, otwieramy centrum ekspozycyjne, aby prezentować nasze rozwiązania na terenie Polski. Wiemy, że zakup maszyny często jest poprzedzony jej sprawdzeniem w pracy. Dotychczas było to możliwe jedynie w naszych oddziałach we Francji i w Anglii oraz w zaprzyjaźnionych firmach w Polsce i innych krajach Europy. Teraz będziemy mogli prezentować nasze maszyny również w Skawinie – mówi Robert Sałek, kierownik filii w Polsce.

 

 

Pierwszą zainstalowaną w hali maszyną jest frezarka obwiedniowa do kół zębatych H200 produkcji S&T Dynamics. Docelowo będzie tam stało jeszcze cztery lub pięć innych maszyn.

Koreańska firma S&T Dynamics jest wiodącym producentem układów napędowych, osi i skrzyń przekładniowych, używanych m.in. w branży samochodowej, wojskowej i lotniczej, a także maszyn do obróbki skrawaniem. Maszyny dostarczane do klienta są wyposażone w opcje pozwalające na sprawną produkcję, np. kół walcowych, baryłkowych albo stożkowych, oraz precyzyjne wykańczanie części dzięki możliwości zastosowania skivingu lub gratowania. Mogą mieć system automatyzacji składający się – w zależności od potrzeb – z pierścienia podającego, przenośnika, zasobnika lub robota. Wśród maszyn do obróbki kół zębatych są frezarki obwiedniowe, dłutownice i wiórkarki. Frezarki obwiedniowe są oferowane od modelu H80 przeznaczonego do obróbki części o średnicy do 80 mm i module zęba do 2,5, z prędkością narzędzia 3000 obr/min, wrzecionem o mocy 7,5 kW, aż do modelu GHO-500 do obróbki części o średnicy do 500 mm i module zęba do 12, wrzecionem o mocy 25,5 kW.

Halbronn może się poszczycić współpracą z niemieckim producentem Alzmetall, specjalizującym się w pięcioosiowych centrach obróbkowych przeznaczonych do bardzo dokładnej i szybkiej obróbki części z aluminium, stali, a także materiałów trudnoobrabialnych, takich jak tytan czy Inconel. Firma skupia się na pięciu modelach: GS 600, GS 800, GS 1000, GS 1200 i GS 1400. Każdy z nich jest dostępny w wersji z jednym lub dwoma silnikami momentowymi. Na tle konkurencji maszyny Alzmetall wyróżniają się opatentowanym rozwiązaniem konstrukcyjnym Box-in-Box oraz czterema prowadnicami w każdej osi. Gwarantuje to wysoką sztywność centrum oraz dokładność obróbki. Firma Alzmetall ma własną odlewnię, by zapewnić najwyższą jakość korpusów swoich maszyn.

Halbronn reprezentuje w Polsce także japońską firmę OKK. Z jej oferty proponuje trzy-, cztero- lub pięcioosiowe centra frezarskie charakteryzujące się najwyższą dokładnością obróbki, wysoką wydajnością i niezawodnością. Współpraca z OKK opiera się na doświadczeniu i zaufaniu wypracowanym podczas 37-letniego współdziałania, głównie na rynku francuskim.

Szeroką gamę maszyn uzupełnia francusko-tajwańska marka Pilote Technologies. W ofercie jest szeroki wachlarz zróżnicowanych modeli o maksymalnym przesuwie wzdłużnym w osi X do 6 m (dla maszyn dwukolumnowych). Mogą one być w wersji pięcioosiowej. Dzięki partnerowi z Tajwanu Halbronn ma w swoim asortymencie również wytaczarki do obróbki wielkogabarytowej oraz tokarki pionowe.

W 2015 r. powstał nowy oddział firmy – Halbronn 3D. Jest on wynikiem współpracy ze światowym liderem w dziedzinie produkcji przyrostowej z proszków metali – amerykańską firmą 3D Systems. Jej maszyny są produkowane m.in. we Francji.

Zespół wykwalifikowanych inżynierów firmy Halbronn pozostaje do Państwa dyspozycji w przypadku jakichkolwiek potrzeb związanych z obróbką metali.

 

 

Nasze propozycje

Drony. Wprowadzenie. Technologie. Zastosowania.
Sarah E. Kreps

Drony. Wprowadzenie. Technologie. Zastosowania.

Wydawnictwo Naukowe PWN

Autorka – była oficer Sił Powietrznych USA, a obecnie pracownica naukowa i politolożka – omawia w...

Lutowanie w budowie maszyn
Jerzy Nowacki, Marcin Chudziński, Przemysław Zmitrowicz

Lutowanie w budowie maszyn

Wydawnictwo Naukowe PWN

Książka jest poświęcona lutowaniu – jednej z najstarszych metod spajania. Przedstawiono w niej...

Podstawy projektowania hydraulicznych maszyn zębatych
Jarosław Stryczek

Podstawy projektowania hydraulicznych maszyn zębatych

Wydawnictwo PWN

Autor zajmuje się hydraulicznymi maszynami zębatymi od ponad 40 lat. Początkowo pracował sam, od...

Mieczysław Wolfke. Gdyby mi dali choć pół miliona... Biografia
Krzysztof Petelczyc, Ewelina Kędzierska

Mieczysław Wolfke. Gdyby mi dali choć pół miliona... Biografia

Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej

Biografia Mieczysława Wolfkego to książka o człowieku zakochanym w nauce, ale też patriocie, który...

Nasi partnerzy