ENG FB kontakt

22.11.2019

Strona główna Aktualności Wydarzenia Halbronn zaprasza do nowego salonu w Skawinie

Halbronn zaprasza do nowego salonu w Skawinie

06-09-2019

Firma Halbronn – dostawca maszyn do obróbki skrawaniem (firm: Alzmetall, S&T Dynamics, OKK i Pilote Technologies) oraz systemów automatyzacji – otwiera nowy salon ekspozycyjny w Skawinie, przy południowej obwodnicy Krakowa. Klienci zyskają dzięki temu możliwość dokładnego obejrzenia i sprawdzenia maszyn podczas pracy.

Od ponad siedmiu lat Halbronn rozwija się na polskim rynku jako dostawca zaawansowanych technicznie europejskich i azjatyckich maszyn. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, otwieramy centrum ekspozycyjne, aby prezentować nasze rozwiązania na terenie Polski. Wiemy, że zakup maszyny często jest poprzedzony jej sprawdzeniem w pracy. Dotychczas było to możliwe jedynie w naszych oddziałach we Francji i w Anglii oraz w zaprzyjaźnionych firmach w Polsce i innych krajach Europy. Teraz będziemy mogli prezentować nasze maszyny również w Skawinie – mówi Robert Sałek, kierownik filii w Polsce.

 

 

Pierwszą zainstalowaną w hali maszyną jest frezarka obwiedniowa do kół zębatych H200 produkcji S&T Dynamics. Docelowo będzie tam stało jeszcze cztery lub pięć innych maszyn.

Koreańska firma S&T Dynamics jest wiodącym producentem układów napędowych, osi i skrzyń przekładniowych, używanych m.in. w branży samochodowej, wojskowej i lotniczej, a także maszyn do obróbki skrawaniem. Maszyny dostarczane do klienta są wyposażone w opcje pozwalające na sprawną produkcję, np. kół walcowych, baryłkowych albo stożkowych, oraz precyzyjne wykańczanie części dzięki możliwości zastosowania skivingu lub gratowania. Mogą mieć system automatyzacji składający się – w zależności od potrzeb – z pierścienia podającego, przenośnika, zasobnika lub robota. Wśród maszyn do obróbki kół zębatych są frezarki obwiedniowe, dłutownice i wiórkarki. Frezarki obwiedniowe są oferowane od modelu H80 przeznaczonego do obróbki części o średnicy do 80 mm i module zęba do 2,5, z prędkością narzędzia 3000 obr/min, wrzecionem o mocy 7,5 kW, aż do modelu GHO-500 do obróbki części o średnicy do 500 mm i module zęba do 12, wrzecionem o mocy 25,5 kW.

Halbronn może się poszczycić współpracą z niemieckim producentem Alzmetall, specjalizującym się w pięcioosiowych centrach obróbkowych przeznaczonych do bardzo dokładnej i szybkiej obróbki części z aluminium, stali, a także materiałów trudnoobrabialnych, takich jak tytan czy Inconel. Firma skupia się na pięciu modelach: GS 600, GS 800, GS 1000, GS 1200 i GS 1400. Każdy z nich jest dostępny w wersji z jednym lub dwoma silnikami momentowymi. Na tle konkurencji maszyny Alzmetall wyróżniają się opatentowanym rozwiązaniem konstrukcyjnym Box-in-Box oraz czterema prowadnicami w każdej osi. Gwarantuje to wysoką sztywność centrum oraz dokładność obróbki. Firma Alzmetall ma własną odlewnię, by zapewnić najwyższą jakość korpusów swoich maszyn.

Halbronn reprezentuje w Polsce także japońską firmę OKK. Z jej oferty proponuje trzy-, cztero- lub pięcioosiowe centra frezarskie charakteryzujące się najwyższą dokładnością obróbki, wysoką wydajnością i niezawodnością. Współpraca z OKK opiera się na doświadczeniu i zaufaniu wypracowanym podczas 37-letniego współdziałania, głównie na rynku francuskim.

Szeroką gamę maszyn uzupełnia francusko-tajwańska marka Pilote Technologies. W ofercie jest szeroki wachlarz zróżnicowanych modeli o maksymalnym przesuwie wzdłużnym w osi X do 6 m (dla maszyn dwukolumnowych). Mogą one być w wersji pięcioosiowej. Dzięki partnerowi z Tajwanu Halbronn ma w swoim asortymencie również wytaczarki do obróbki wielkogabarytowej oraz tokarki pionowe.

W 2015 r. powstał nowy oddział firmy – Halbronn 3D. Jest on wynikiem współpracy ze światowym liderem w dziedzinie produkcji przyrostowej z proszków metali – amerykańską firmą 3D Systems. Jej maszyny są produkowane m.in. we Francji.

Zespół wykwalifikowanych inżynierów firmy Halbronn pozostaje do Państwa dyspozycji w przypadku jakichkolwiek potrzeb związanych z obróbką metali.

 

 

Nasze propozycje

Uczenie maszynowe w C#. Szybkie, sprytne i solidne aplikacje
Matt R. Cole

Uczenie maszynowe w C#. Szybkie, sprytne i solidne aplikacje

Helion

Ta książka jest przeznaczona dla doświadczonych programistów C#, którzy chcą się nauczyć technik...

Modelowanie i optymalizacja obróbki elektroerozyjnej materiałów trudnoobrabialnych
Rafał Świercz

Modelowanie i optymalizacja obróbki elektroerozyjnej materiałów trudnoobrabialnych

Oficyna WydawniczaPolitechniki Warszawskiej

Książka jest wynikiem wieloletnich badań autora nad procesem erozji materiałów trudnoobrabialnych....

Opis ruchu układu mechanicznego z więzami jednostronnymi
Wiesław Grzesikiewicz, Artur Zbiciak

Opis ruchu układu mechanicznego z więzami jednostronnymi

Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej

Przedmiotem opracowania jest sformułowanie opisu ruchu układu mechanicznego z ograniczeniami...

Obróbka skrawaniem. Podstawy, dynamika, diagnostyka
Krzysztof Jemielniak

Obróbka skrawaniem. Podstawy, dynamika, diagnostyka

Warszawa: Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej

Książka jest adresowana do studentów wydziałów mechanicznych uczelni technicznych, jak również do...

Nasi partnerzy