ENG FB kontakt

18.09.2019

Strona główna Aktualności Wydarzenia Inteligentne technologie wsparcia klienta oferowane przez Makino napędzają procesy produkcyjne jutra

Inteligentne technologie wsparcia klienta oferowane przez Makino napędzają procesy produkcyjne jutra

28-08-2019

Niebawem rozpoczną się w Hanowerze targi EMO 2019. W oczekiwaniu na to wydarzenie firma Makino prezentuje nowe maszyny, technologie matryc i form oraz rozwiązania i produkty, które będą eksponowane na stoisku firmy. W tym roku wystawa EMO skupi się na dwóch głównych tematach: cyfrowych technologiach produkcji zgodnych z koncepcją przemysłu 4.0 oraz technologii pojazdów elektrycznych. Odwiedzający targi będą mogli zobaczyć, w jaki sposób Makino dostosowuje procesy produkcyjne klientów do wymagań przyszłości.

 

Cyfrowe sterowanie procesem produkcyjnym

Oferowane przez Makino wsparcie cyfrowych procesów produkcyjnych klientów wykracza daleko poza dostarczanie maszyn. Przykładowo: rozwiązanie ATHENA, które przenosi technologię głosowego interfejsu użytkownika do przemysłu obrabiarkowego, to ogromy postęp w komunikacji M2M. ATHENA została zaprojektowana do sterowania dowolnym typem maszyny – frezującej, wytaczającej, elektroerozyjnej (EDM) itp. Doskonale działa nawet w warsztatach bez sieci internetowej. Raportuje, steruje, trenuje i oblicza – jest nieocenioną pomocą w najnowocześniejszych procesach produkcyjnych.

Kolejne cyfrowe rozwiązania produkcyjne Makino obejmują Digital Twin – cyfrowego bliźniaka, stanowiącego narzędzie do symulacji i planowania produkcji, oraz aplikację MAS-A5, która dynamicznie planuje obróbkę części i obsługę palet w systemach komórek produkcyjnych Makino, maksymalizuje wykorzystanie wrzeciona oraz koreluje kolejność produkcji części i procesów produkcyjnych.

Rozwiązania z zakresu konserwacji predykcyjnej i prewencyjnej, takie jak Machine Health Maximizer™ (MHmax) pomagają skracać przestoje maszyn i podnosić efektywność. MHmax wprowadza do hali produkcyjnej internet rzeczy dzięki dodatkowym czujnikom zainstalowanym na maszynie, które pomagają zapobiegać nieprzewidzianym przestojom. Ta aplikacja internetowa sprawdza stan wrzeciona i ramienia ATC (automatycznego zmieniacza narzędzi), kontroluje temperaturę chłodziwa i ciśnienie hydrauliczne, mierzy wydajność i wyświetla wszystkie wyniki w przejrzysty sposób na ekranie Pro.6 lub innym dowolnym komputerze podłączonym do sieci.

Klienci otrzymują zaawansowane wsparcie cyfrowe również poprzez rozwiązanie zdalne opracowane przez partnera Makino – firmę Oculavis. Podczas tegorocznej edycji EMO po raz pierwszy w Europie zostaną zaprezentowane modele AR (rzeczywistości rozszerzonej) dla maszyn D200Z, DA300, a51nx, IQ500 oraz a500Z.

 

5-osiowe centrum obróbkowe

5-osiowe centrum obróbkowe

 

Odpowiedzi na wyzwania e-mobilności

Wraz z rosnącą aktywnością takich producentów jak VW na rynku e-mobility firma Makino wspiera ich w rozwiązywaniu problemów z zakresu obróbki skrawaniem towarzyszących procesowi przejścia od klasycznych pojazdów z silnikami spalinowymi do wytwarzania pojazdów elektrycznych.

Jak będą ewoluować części i jakie mogą się pojawić specyficzne wyzwania obróbkowe? Specjaliści z Makino będą mogli porozmawiać o tych i innych zagadnieniach z gośćmi z branży automotive i zademonstrować szerokie spektrum firmowych aplikacji.

 

Autonomiczny robot mobilny

Autonomiczny robot mobilny

 

Rozwiązania automatyczne klasy high-end

Jednym z najbardziej zaawansowanych technicznie rozwiązań prezentowanych na EMO 2019 będzie liniowy robot Erowa, który podaje elektrody i części do dwóch centrów obróbkowych Makino (D200Z i F5) oraz do elektrodrążarki (EDAF3). Ta komórka produkcyjna nadaje się idealnie do produkcji złączy EV.

Robot i-assist Makino, prezentowany na stoisku firmy, ma obecnie wiele zaawansowanych funkcji wspierających produkcję części. Przykładowo: sam znajduje drogę do maszyny, którą ma zaopatrzyć, omijając przeszkody na trasie, podnosi części, nawet jeśli nie są we właściwej pozycji, i ładuje narzędzia do urządzenia nastawczego innego producenta.

Kolejną atrakcją na targach EMO 2019 będzie nowy, elastyczny system produkcji PZ1. Komórka produkcyjna PZ1, wyposażona w centra obróbkowe Makino a51nx i a500Z, oferuje klientom takie korzyści, jak oszczędność kosztów oraz optymalizacja produkcji i konserwacji zapobiegawczej. To zautomatyzowane rozwiązanie, które odmienia procesy produkcyjne.

Na wystawie EMO 2019 w Hannover Exhibition Centre od 16 do 21 września br. będą prezentowane rozwiązania z zakresu obróbki metali. Odwiedzający stoisko B36 w hali 12 będą się mogli zanurzyć w świecie kompleksowych rozwiązań firmy Makino.

 

Nowy elastyczny system produkcyjny

Nowy elastyczny system produkcyjny

 

Makino Milling Machine Co., Ltd. należy do liderów technologii i czołowych usługodawców w przemyśle obrabiarkowym. Spółka jest notowana na tokijskiej giełdzie papierów wartościowych i zatrudnia ok. 4800 pracowników w obydwu Amerykach, Europie i Azji. Jej przychody za rok finansowy zakończony 31 marca 2019 r. sięgnęły 1,6 miliarda euro. Szeroka paleta rozwiązań oferowanych przez firmę Makino obejmuje centra obróbkowe do precyzyjnych detali oraz do produkcji form i matryc o szerokim zastosowaniu w przemyśle lotniczym i astronautycznym, motoryzacyjnym, a także maszynach i pojazdach budowlanych i rolniczych, komponentach przemysłowych i mikrotechnologii. Makino Europe zatrudnia 300 osób w centrach technologicznych i biurach w Niemczech, Włoszech, Francji, Hiszpanii, Słowacji, Polsce i Rosji; koncentruje się na marketingu, sprzedaży, inżynierii zastosowań i usługach.

 

Źródło: Makino

Nasze propozycje

Drony. Wprowadzenie. Technologie. Zastosowania.
Sarah E. Kreps

Drony. Wprowadzenie. Technologie. Zastosowania.

Wydawnictwo Naukowe PWN

Autorka – była oficer Sił Powietrznych USA, a obecnie pracownica naukowa i politolożka – omawia w...

Lutowanie w budowie maszyn
Jerzy Nowacki, Marcin Chudziński, Przemysław Zmitrowicz

Lutowanie w budowie maszyn

Wydawnictwo Naukowe PWN

Książka jest poświęcona lutowaniu – jednej z najstarszych metod spajania. Przedstawiono w niej...

Podstawy projektowania hydraulicznych maszyn zębatych
Jarosław Stryczek

Podstawy projektowania hydraulicznych maszyn zębatych

Wydawnictwo PWN

Autor zajmuje się hydraulicznymi maszynami zębatymi od ponad 40 lat. Początkowo pracował sam, od...

Mieczysław Wolfke. Gdyby mi dali choć pół miliona... Biografia
Krzysztof Petelczyc, Ewelina Kędzierska

Mieczysław Wolfke. Gdyby mi dali choć pół miliona... Biografia

Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej

Biografia Mieczysława Wolfkego to książka o człowieku zakochanym w nauce, ale też patriocie, który...

Nasi partnerzy