FB kontakt

22.02.2018

Strona główna Aktualności Wydarzenia Kompaktowy i oszczędny: liniowy robot drylin E od igus

Kompaktowy i oszczędny: liniowy robot drylin E od igus

Innowacyjny robot liniowy od igus dostarczany z magazynu w przeciągu 24 godzin

07-02-2018

Łatwość ruchu i precyzja w najmniejszych przestrzeniach - tego typu wymogi stawiane są robotom liniowym, wykorzystywanym w zadaniach z zakresu automatyzacji procesów produkcyjnych. Firma igus opracowała innowacyjny, kompaktowy robot kartezjańskański, który idealnie sprawdza się w takich sytuacjach. Czas jego dostawy to 24 godziny. To kompleksowe rozwiązanie składające się z bezsmarownych i bezobsługowych osi pasów zębatych i silników, jest dostępne bezpośrednio z magazynu w cenie 1,799 euro.

 

Bezsmarowy i precyzyjny przesuw w trzyosiowej aplikacji dzięki robotom liniowym drylin E z przeznaczeniem do małych przestrzeni.

Zdj. Bezsmarowy i precyzyjny przesuw w trzyosiowej aplikacji dzięki robotom liniowym drylin E z przeznaczeniem do małych przestrzeni.

 

Automatyzacja procesów produkcyjnych stopniowo nabiera większego znaczenia w inżynierii mechanicznej, a jej celem jest umożliwienie wytworzenia produktów w możliwie najkrótszym czasie i najniższej cenie. Kierując się tym założeniem, firma igus opracowała innowacyjny, kompaktowy robot liniowy, który dostarczany jest nie tylko szybko, ale również w niskiej cenie 1,799 euro. Innowacyjny, bezsmarowny i bezobsługowy robot liniowy drylin E znajduje zastosowanie w szerokim zakresie zastosowań, zarówno w technologii medycznej stawiającej wysokie wymagania w zakresie bezpieczeństwa, jak również w zadaniach z dziedziny mikroelektroniki oraz w operacjach typu pick & place. W małej przestrzeni roboczej o wymiarach 400 x 400 x 100 milimetrów, to kompaktowe i kompleksowe rozwiązanie może przenosić obciążenia do 2,5 kg przy maksymalnej prędkości do 0,5 m na sekundę. "Dwie osie z paskami zębatymi drylin ZLW oraz oś z listwą zębatą zapewniają precyzyjne prowadzenie oraz eksploatację, która nie wymaga smarowania, dzięki elementom ślizgowym wykonanym z wysokowydajnego tworzywa sztucznego," wyjaśnia Alexander Mühlens, szef planowania w zakresie technologii napędów drylin w firmie igus. Jedną z możliwych do wyboru opcji są elementy mocujące do profili systemowych. Robot liniowy dostarczany w przeciągu 24 godzin jest gotowy do podłączenia z silnikami krokowymi NEMA17/23 oraz enkoderami. Dzięki temu klient jest w stanie zamontować ten produkt na maszynie już następnego dnia.

 

Roboty liniowe drylin E do natychmiastowego zastosowania

Oprócz innowacyjnego robota bramowego drylin E przystosowanego do pracy w małych przestrzeniach, firma igus dostarcza również dwuosiowe napędy liniowe bezpośrednio z magazynu. Wszystkie roboty liniowe zawierają fabrycznie skonfigurowane moduły liniowe drylin oraz osie liniowe z silnikami krokowymi NEMA jak również wszystkie elementy niezbędne do samodzielnego montażu. Oprócz dostępnych na magazynie standardowych robotów, użytkownik może skonfigurować własną wersję mając do dyspozycji system drylin W. W zależności od wymagań klienta, istnieje możliwość skonfigurowania długości osi i różnych silników, również z e-prowadnikami oraz przewodami od igus.

 

Źródło: igus

Nasze propozycje

Programowanie robotów przemysłowych
Wojciech Kaczmarek, Jarosław Panasiuk

Programowanie robotów przemysłowych

Wydawnictwo Naukowe PWN

Jest to ostatnia książka z serii Robotyka. Zawiera aktualną wiedzę na temat programowania robotów. Na...

Przykłady obliczania konstrukcji żelbetowych. Zeszyt 3. Zarysowanie

Przykłady obliczania konstrukcji żelbetowych. Zeszyt 3. Zarysowanie

Wydawnictwo Naukowe PWN

Monografia dotyczy sprawdzania konstrukcji żelbetowych ze względu na zarysowanie. Składa się z dwóch...

Technologie mobilne w logistyce i zarządzaniu łańcuchem dostaw
Barbara Ocicka (red. naukowa)

Technologie mobilne w logistyce i zarządzaniu łańcuchem dostaw

Wydawnictwo Naukowe PWN

W publikacji scharakteryzowano nowoczesne technologie mobilne wykorzystywane przez firmy w logistyce i...

Transport intermodalny. Projektowanie terminali przeładunkowych
Marianna Jacyna, Dariusz Pyza, Roland Jachimowski

Transport intermodalny. Projektowanie terminali przeładunkowych

Wydawnictwo Naukowe PWN

Zasadnicza część książki jest poświęcona zagadnieniom kształtowania i wymiarowania terminali...

Nasi partnerzy