ENG FB kontakt

10.07.2020

Strona główna Aktualności Wydarzenia Konferencja prasowa online - tajwańskie inteligentne maszyny

Konferencja prasowa online - tajwańskie inteligentne maszyny

27-05-2020

Kapituła Taiwan Excellence organizuje konferencję prasową on-line i zaprezentuje wirtualny pawilon, by przybliżyć zaawansowane rozwiązania w zakresie inteligentnych maszyn z Tajwanu

2 czerwca w godzinach 9:30 – 11:30 w ramach Taiwan Excellence – międzynarodowej kampanii i odznaczenia promującego produkty najwyższej jakości z Tajwanu, odbędzie się konferencja prasowa online „Taiwan Excellence Smart Machinery”. Kapituła Taiwan Excellence zaprosiła ośmiu kluczowych tajwańskich dostawców inteligentnych maszyn, by zaprezentowali najbardziej zaawansowane rozwiązania w zakresie inteligentnej produkcji. Ma to pokazać producentom z całego świata możliwości transformacji i automatyzacji produkcji.

Pandemia COVID-19 poważnie zaburzyła światową produkcję i uświadomiła krajom znaczenie modernizacji przemysłu. Tajwański przemysł inteligentnych maszyn, który słynie ze swojej precyzyjnej technologii oraz integracji z ICT, zrealizował niedawno pozornie niemożliwe zadanie uruchomienia 92 linii produkcyjnych masek chirurgicznych w ciągu 40 dni zwiększając w ten sposób produkcję masek z 1,88 miliona do 17 milionów sztuk dziennie. To osiągnięcie pokazało możliwości szybkiego reagowania i elastycznego zarządzania w tajwańskim przemyśle oraz uczyniło Tajwan wzorem do naśladowania w kwestii ożywienia światowego przemysłu produkcyjnego.

Aby przybliżyć firmom z całego świata tajwańskie inteligentne maszyny, do udziału w konferencji zaproszono osiem kluczowych firm obrabiarkowych: HIWIN, FFG (Feeler), Solomon, Manford, Chin Fong, Grintimate, Tong Tai oraz She Hong (Hartford). Podczas konferencji zaprezentowane zostaną produkty i rozwiązania tych firm, w tym precyzyjne komponenty, obrabiarki sterowane numerycznie, automatyka i inteligentne systemy sterowania. Ponadto, podczas konferencji swój debiut będzie miał zupełnie nowy format promocji produktów „Taiwan Excellence Smart Machinery Virtual Pavilion”, czyli wirtualny pawilon inteligentnych maszyn, w którym zostanie zaprezentowane 60 wyjątkowych produktów od 50 laureatów nagrody Taiwan Excellence z branży inteligentnych maszyn. Wirtualny pawilon umożliwi kupującym zapoznanie się z najlepszymi produktami z zakresu inteligentnych maszyn w dowolnym miejscu i czasie.

Sztandarowe produkty ośmiu firm, które wezmą udział w konferencji, to:

  • Reduktor roboczy DATORKER firmy HIWIN zapewnia stabilną powtarzalność i pozycjonowanie przez ponad 7 000 godzin, zgodnie z międzynarodowymi standardami. Czyni to HIWIN trzecią firmą na świecie, która osiągnęła ten standard. Reduktor jest szeroko stosowany w robotach, automatyce, wyposażeniu półprzewodnikowym i obrabiarkach.

​​

  • Nowe inteligentne pięcioosiowe centrum obróbkowe firmy FEELER łączy inteligentne działanie ze stabilną funkcjonalnością. Ma ono funkcję nawiązywania zdalnego połączenia z platformą Cloud, które może odczytać ważne informacje, takie jak stopień zużycia, analiza biegu jałowego itp. Technika tłumienia drgań pozwala zredukować wibracje cięcia poprzez dostosowanie prędkości wrzeciona i prędkości posuwu.

  • AccuPick 3D firmy SOLOMON to zaawansowana technologia wizyjna 3D, umożliwiająca robotom wykonywanie złożonych zadań typu „podnieś - połóż”, nawet gdy dotyczy to wymieszanych obiektów różnego typu. System jest kompatybilny ze wszystkimi głównymi markami robotów. Najnowocześniejszy moduł optyczny 3D, z którego korzysta, gwarantuje, że funkcja podnoszenia jest szybka i dokładna oraz obejmuje obszar o wielkości nawet 2m x 2m.

​​

  • 5-osiowe centrum obróbkowe MANFORD VU-620 charakteryzuje się wysoką prędkością, dokładnością i niezawodną jakością. Obrotowy stół roboczy osi B / C i metody prowadzenia liniowego zapewniają wysoką ciągliwość i lepszą zdolność antywibracyjną, a także o 90 % mniejsze zużycie oleju i o 80 % mniejsze zużycie prądu niż standardowy układ smarowania i silnik pompy. Ta maszyna sprawdzi się w przemysłowym cięciu 3D.

​​

  • Prasa z serii GTX firmy CHIN FONG jest napędzana serwosilnikiem– o wysokim momencie obrotowym, z pełną energią przy niskiej prędkości. Krzywa formująca o swobodnym ustawieniu, będąca w stanie ustabilizować ruch prowadnicy, jest dostępna z „mikro-calowaniem” zgodnym z wymaganiami dla wszystkich rodzajów formowania - wykrawania, gięcia, ciągnienia, wytłaczania. Dzięki temu znacząco wzrasta również wydajność.

  • Szlifierka GRINTIMATE CTS-100 jest wyposażona w ekskluzywny system hydrostatyczny, który skutecznie poprawia wydajność szlifowania przekładni. W połączeniu z wysoką sztywnością, niskim tarciem i zużyciem, ściernica może zostać poszerzona do 300 mm dzięki jednosuwowemu szlifowaniu, co pozwala znacznie uprościć proces szlifowania i skrócić czas procesu do 45 sekund.

  • Opracowane przez TONGTAI „SP-5000P” poziome pięcioosiowe centrum obróbkowe zapewnia doskonałą wydajność obróbki części ze stopów aluminium. Dwuosiowy stół przechylno-obrotowy z szybkim podwójnym napędem silnikowym DD można obsługiwać pod wszystkimi złożonymi kątami. Precyzyjne stożkowe kołki pozycjonujące zapewniają stabilność i dużą siłę mocowania podczas obróbki.

  • Kontroler Hartrol Premium firmy HARTFORD ma wysoce zoptymalizowane i łatwe w obsłudze funkcje, które zwiększają możliwości i produktywność procesów cięcia metalu. System zdalnego zarządzania kontrolera umożliwia sprawdzenie stanu urządzenia i dostosowanie go w razie potrzeby. Podczas obróbki ekran wielodotykowy ułatwia i przyspiesza programowanie.

​Konferencja odbędzie się 2 czerwca w godzinach 9:30 – 11:30

 

Więcej informacji i rejestracja: strona WWW.

 

​Program konferencji (można powiększyć):

Nasze propozycje

Pojazdy autonomiczne i systemy transportu autonomicznego
Włodzimierz Choromański, Iwona Grabarek, Maciej Kozłowski:

Pojazdy autonomiczne i systemy transportu autonomicznego

Wydawnictwo Naukowe PWN

W publikacji znajdują się charakterystyki pojazdów autonomicznych o różnym poziomie autonomizacji – L3-L5,...

Wybrane zagadnienia z zakresu prawa. Podręcznik akademicki dla studentów studiów technicznych
Krzysztof Zymonik

Wybrane zagadnienia z zakresu prawa. Podręcznik akademicki dla studentów studiów technicznych

Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej

W książce zawarto podstawową wiedzę z zakresu prawa cywilnego, prawa handlowego i prawa pracy, potrzebną...

Jak myślą inteligentne maszyny
Sean Gerrish (tłum. Filip Fierek)

Jak myślą inteligentne maszyny

Wydawnictwo Naukowe PWN

Książka zawiera przegląd przełomowych odkryć w obszarze AI i uczenia maszynowego, które uczyniły dzisiejsze...

The Plastics Paradox: Facts for a Brighter Future
Chris DeArmitt

The Plastics Paradox: Facts for a Brighter Future

Phantom Plastics LLC

Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych poleca publikację autorstwa dr. Chrisa DeArmitta, członka the...

Nasi partnerzy