ENG FB kontakt

21.01.2021

Strona główna Aktualności Wydarzenia KUKA Polska otworzyła nową siedzibę w Tychach

KUKA Polska otworzyła nową siedzibę w Tychach

08-10-2020

Nadchodzą zmiany! – tak przedstawiciele KUKA Polska od kilku miesięcy komunikowali przeprowadzkę. W czwartek 24 września przy ul. Mysłowickiej 1 w Tychach, w obecności zarządu firmy i mediów, odbyło się oficjalne otwarcie nowej siedziby firmy.

 

 

Nowa siedziba KUKA Polska to nie tylko ponad 2,2 tys. m2 powierzchni wyposażonej w cele z najnowocześniejszymi robotami. To także Zrobotyzowane Centrum Aplikacyjne KUKA, Centrum Kompetencyjne i centrum konferencyjne.

Zrobotyzowane Centrum Aplikacyjne KUKA tworzy przestrzeń, w której klienci firmy będą mieli możliwość przeprowadzania testów w aplikacjach spawalniczych, paletyzujących oraz manipulacyjnych. Mają oni także dostęp m.in. do cobotów (robotów przeznaczonych do bezpośredniej interakcji z człowiekiem) oraz platform jezdnych.

 

Jak mówi dyrektor KUKA Polska – Tomasz Nowak – nowa siedziba powstała z myślą o klientach: Centrum ma być miejscem spotkań, wymiany doświadczeń oraz krzewienia robotyzacji. Jesteśmy otwarci zarówno na fachowców, jak i firmy, które dopiero zaczynają swoją przygodę z automatyzacją – wskazuje.

 

 

W nowej siedzibie znajduje się też Centrum Kompetencji – KUKA College. Firma od lat rozwija ofertę kursów skupionych wokół poszczególnych robotów oraz praktycznej wiedzy związanej z ich wykorzystywaniem.

 

Tworzenie bogatej i atrakcyjnej oferty szkoleniowej jest jednym z priorytetów firmy. Co ważne, zawsze zwracaliśmy uwagę na to, żeby naszymi klientami były nie tylko duże koncerny, ale też mniejsze firmy lokalne. W nowej siedzibie będziemy mogli rozszerzyć ofertę kierowaną do takich właśnie podmiotów – dodaje Nowak.

 

W nowym obiekcie nie zabrakło centrum konferencyjnego. Cztery sale zaprojektowano na potrzeby organizacji mniejszych i większych imprez – wyposażono je w nowoczesny sprzęt multimedialny oraz zaplecze gastronomiczne.

 

 

W oficjalnym otwarciu wzięli udział znakomici goście, m.in. Andrzej Dziuba, Prezydent Miasta Tychów, oraz Andrzej Soldaty, prezes zarządu Platformy Przemysłu Przyszłości.

Uczestnicy eventu mieli okazję zobaczyć wyjątkowy pokaz tańca robotów, a także zwiedzić Centrum Kompetencyjne i Zrobotyzowane Centrum Aplikacyjne KUKA.

Nowa siedziba KUKA Polska w Tychach to nowy rozdział w historii firmy, która od lat jest synonimem innowacji w automatyzacji i jednym z wiodących producentów inteligentnych rozwiązań automatyzacyjnych na świecie.

 

 

Źródło: KUKA

Strona główna Aktualności Wydarzenia KUKA Polska otworzyła nową siedzibę w Tychach

Nasze propozycje

Pojazdy autonomiczne i systemy transportu autonomicznego
Włodzimierz Choromański, Iwona Grabarek, Maciej Kozłowski:

Pojazdy autonomiczne i systemy transportu autonomicznego

Wydawnictwo Naukowe PWN

W publikacji znajdują się charakterystyki pojazdów autonomicznych o różnym poziomie autonomizacji – L3-L5,...

Wybrane zagadnienia z zakresu prawa. Podręcznik akademicki dla studentów studiów technicznych
Krzysztof Zymonik

Wybrane zagadnienia z zakresu prawa. Podręcznik akademicki dla studentów studiów technicznych

Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej

W książce zawarto podstawową wiedzę z zakresu prawa cywilnego, prawa handlowego i prawa pracy, potrzebną...

Jak myślą inteligentne maszyny
Sean Gerrish (tłum. Filip Fierek)

Jak myślą inteligentne maszyny

Wydawnictwo Naukowe PWN

Książka zawiera przegląd przełomowych odkryć w obszarze AI i uczenia maszynowego, które uczyniły dzisiejsze...

The Plastics Paradox: Facts for a Brighter Future
Chris DeArmitt

The Plastics Paradox: Facts for a Brighter Future

Phantom Plastics LLC

Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych poleca publikację autorstwa dr. Chrisa DeArmitta, członka the...

Nasi partnerzy