ENG FB kontakt

26.04.2024

Strona główna Aktualności Wydarzenia Lamiera – znów w Mediolanie

Lamiera – znów w Mediolanie

02-07-2019

Podczas tegorocznych targów Lamiera, które odbyły się w Mediolanie w dniach 15–18 maja, został osiągnięty bardzo dobry wynik. Ta międzynarodowa wystawa, organizowana w cyklu dwuletnim, przyciągnęła rzesze zainteresowanych maszynami do obróbki plastycznej, cięcia i obróbki blach oraz automatyzacją i technologiami wykorzystywanymi w tym sektorze przemysłu.

 

 

Przez cztery dni trwania wystawy zanotowano 11-proc. wzrost liczby zwiedzających w porównaniu z wynikiem poprzedniej edycji (w 2017 r.). Organizatorzy są więc przekonani, że Mediolan jest odpowiednią lokalizacją dla tej jedynej we Włoszech imprezy wystawienniczej poświęconej sektorowi blachy. XXII edycja targów Lamiera (druga odbywająca się w Mediolanie) nie tylko przyciągnęła nowych gości, lecz także zaoferowała im przegląd szerszej niż wcześniej oferty produktowej. Oprócz tradycyjnego asortymentu na wystawie w ramach nowych obszarów innowacji (Robot Planet, FabbricaFutura i Saldatech) zaprezentowano systemy automatyki i robotyki, techniki spawania oraz technologie związane ze światem cyfrowym.

 

 

Spośród włoskich gości uczestniczących w targach Lamiera 71% pochodziło z północnych Włoch, 20% – z centralnej północy, a 9% – z południa kraju. Goście zagraniczni, stanowiący 8,5% zwiedzających, reprezentowali 73 kraje – głównie Europy (78,5%), ale także Azji (14%), obu Ameryk (4,5%) i Afryki (3%).

Na targach nie zabrakło polskich wystawców. W Mediolanie była obecna m.in. firma Promotech, która na wspólnym stoisku ze swoim włoskim dystrybutorem – firmą SSQ – zaprezentowała gamę wózków do spawania i cięcia, wiertarki z napędem elektrycznym i pneumatycznym, a także ukosowarki – manualne i większe – z posuwem automatycznym. Tradycyjnie już UCIMU-SISTEMI PER PRODURRE we współpracy z Ministerstwem Rozwoju Gospodarczego i Włoską Agencją Handlu ICE zorganizowały zagraniczną misję biznesową. Blisko 100 delegatów z Arabii Saudyjskiej, Brazylii, Kanady, Chin, Indii, Malezji, Maroka, Meksyku, Polski, Rosji, Turcji, USA, Uzbekistanu i Wietnamu, reprezentujących sektor technologii obróbki blach, uczestniczyło w spotkaniach B2B z włoskimi producentami.

Gość z Arabii Saudyjskiej stwierdził: Wystawa jest dobrze zorganizowana, stoiska są wystarczająco duże, aby umożliwić pokazy oferowanych technologii i usług. Personel jest bardzo uprzejmy i gotowy do wsparcia naszej wizyty na targach. W podobnym tonie wypowiadali się również goście z Polski.

 

 

Zaproszenie na targi Lamiera otrzymaliśmy z Izby Polsko-Włoskiej. Cieszymy się, że mogliśmy w nich uczestniczyć, ponieważ rozszerzyły one nasze horyzonty. Nawiązaliśmy wiele kontaktów biznesowych i mamy nadzieję, że rezultatem tego będą nasze nowe inwestycje w park maszynowy. Targi Lamiera to doskonałe wydarzenie, które polecamy każdemu, kto jest zainteresowany nawiązaniem kontaktów biznesowych z włoskimi firmami oraz planuje inwestycje – mówiła Edyta Mazik z firmy PLIMET z Częstochowy, zajmującej się produkcją rur i profili ze szwem.

 

 

Dzięki uprzejmości Biura ICE – Sekcji Promocji Ambasady Włoch w Warszawie mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Międzynarodowych Targach Obróbki Blachy Lamiera 2019 i zaprezentować swoją ofertę oraz poznać ofertę innych wystawców. Podczas pobytu na targach mogliśmy się zapoznać z najnowszymi technologiami w procesach obróbki mechanicznej, automatyzacji oraz robotyki. Podczas spotkań B2B mieliśmy bezpośrednią okazję porozmawiać o współpracy z wiodącymi producentami urządzeń przemysłowych przeznaczonych dla sektorów związanych z naszym obszarem zainteresowań. Mamy nadzieję wziąć udział w kolejnych edycjach targów Lamiera – powiedział Maciej Wasyl, menedżer ds. rozwoju rynkowego z firmy Wietpol Aerospace z Jasionki k. Rzeszowa. Firma ma wieloletnie doświadczenie w zakresie takich usług, jak: obróbka skrawaniem (toczenie i frezowanie), polerowanie, pomiary, cechowanie wyrobów, modelowanie w CATIA i programowanie w NXCAM oraz obróbka galwanotechniczna (anodowanie, cynkowanie, chromowanie).

 

 

Podczas tej edycji targów odbyło się ok. 600 wizyt studentów, a w ramach Planet of the Young/Pianeta Giovani (wspólnej inicjatywy UCIMU i Ecole Fondazione) ponad 200 uczniów włoskich szkół technicznych zwiedziło stoiska targowe pod okiem przewodnika.

W jednej z hal targowych zorganizowano – przy wsparciu regionu Lombardii – arenę LAMIALAMIERA. Każdego dnia odbywały się tu spotkania (w sumie było ich 40), podczas których wystawcy prezentowali swoje nowości. W tych spotkaniach uczestniczyło blisko tysiąc przedstawicieli.

Organizatorzy targów Lamiera uhonorowali Leonardo da Vinci pięćset lat po jego śmierci. Z tej okazji odbył się specjalny pokaz „Włosi tacy jak my, doskonałość staje się tożsamością”, który został nagrodzony medalem prezydencji Republiki Włoskiej. Na potwierdzenie ścisłego związku projektów da Vinci z nowoczesnymi technologiami zaprezentowano jego wybrane rysunki, ukazujące obrabiarki do obróbki plastycznej metali i systemy automatyki.

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku tej edycji targów Lamiera, która zakończyła się rekordową liczbą metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej, wystawiających się firm i odwiedzających. Dzięki tej odsłonie targów Włochy potwierdziły swoje kompetencje w tym segmencie – mogą polegać na coraz bardziej kompletnej wystawie, a także na silnej i konkurencyjnej branży, która zajmuje trzecie miejsce w światowym rankingu produkcji na świecie, drugie miejsce w rankingu eksportu i czwarte miejsce w rankingu konsumpcji – podsumował Massimo Carboniero, prezes UCIMU-SISTEMI PER PRODURRE.

Następna edycja targów Lamiera odbędzie się w dniach 17–20 marca 2021 r. Więcej informacji na: www.lamiera.net.

Strona główna Aktualności Wydarzenia Lamiera – znów w Mediolanie

Zamów NEWSLETTER

Nasze propozycje

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.
Stanisław Adamczak

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych
Jacek Banasiak, Katarzyna Szymańska-Dębowska

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka
Joel L. Schiff (Tłum.: W. Sikorski)

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach
Tomasz Trzepieciński

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach przedstawiono specyfikę zjawiska tarcia...

Nasi partnerzy