ENG FB kontakt

03.05.2024

Strona główna Aktualności Wydarzenia Mobile Industrial Robots (MiR) realizuje cel rozwojowy, osiągając 300 procent wzrostu przychodów w roku 2017

Mobile Industrial Robots (MiR) realizuje cel rozwojowy, osiągając 300 procent wzrostu przychodów w roku 2017

09-01-2018

Najszybciej rozwijający się duński producent robotów i pionier branży osiągnął w 2017 roku cel sprzedażowy w wysokości 10 mln euro. Plan na 2018 to 27 mln euro – przy dalszej globalnej ekspansji i wzroście zatrudnienia.

Ustalając cele spółki na rok 2017, zarząd Mobile Industrial Robots (MiR) mierzył wysoko. Zakładano potrojenie przychodów ze sprzedaży autonomicznych robotów mobilnych (AMR) – powiadamiając o tym ambitnym zamiarze pracowników oraz opinię publiczną. W grudniu, po potwierdzeniu najnowszych zamówień, cel został osiągnięty: przychody wzrosły o 300 procent.

Zdaniem prezesa MiR Thomasa Visti wzrost w 2017 roku wynikał przede wszystkim z zapotrzebowania firm międzynarodowych, które powróciły z zamówieniami na większe floty robotów mobilnych po przetestowaniu i przeanalizowaniu wyników posiadanych pojedynczych urządzeń. „Podstawowe znaczenie ma oczywiście odczytywanie rynku i analiza rozwoju wydarzeń; widzieliśmy pozytywne trendy w 2016 roku, ale poprzeczkę zawiesiliśmy bardzo wysoko” – podkreślił Visti. „W naszym przypadku kluczowy był skuteczny plan, zapewniający możliwość realizacji projektów rozwojowych, produkcyjnych i sprzedażowych. Zawsze powtarzam, że to, co innym firmom zajmuje trzy lata, w MiR dzieje się w ciągu trzech miesięcy, a tempo naszego rozwoju z pewnością to potwierdza”.

Mając w gronie swoich klientów takie firmy jak Honeywell, Argon Medical, Kamstrup, Airbus, Unilever, Adidas, Flex i wiele innych, MiR wyprzedza wszystkich pozostałych producentów pod względem liczby mobilnych robotów pracujących w zakładach na całym świecie. Potwierdza to ROBO Global LLC, indeks śledzący globalny rynek robotyki i automatyki, licencjonowany przez fundusze w Stanach Zjednoczonych, Anglii, Kanadzie, Korei Południowej i Australii.

„Szybki wzrost MiR jest zbieżny z innym trendem: firmy używają urządzeń mobilnych typu punkt-punkt zamiast polegać na transporcie ręcznym lub holowaniu. Nie tylko MiR, ale także inni dostawcy osiągają istotny wzrost sprzedaży, znacznie przekraczający oczekiwania. Jednak rozwój MiR jest również napędzany wykorzystaniem przez Thomasa Visti sprawdzonej globalnej sieci dystrybutorów i integratorów, którą rozwijał dla Universal Robots. Pomogło to MiR rozpocząć globalną sprzedaż z partnerami, którzy ufają, że produkt MiR jest dobrze wykonany i dostosowany do potrzeb producentów na całym świecie. MiR znalazł niszowy rynek nabywców, którzy chcą obsługiwać lokalne dostawy w swoich zakładach za pomocą robotów mobilnych” – stwierdza ekspert w dziedzinie robotyki Frank Tobe z ROBO Global.

 

Znacząca ekspansja globalna

W 2017 roku MiR ponad dwukrotnie zwiększył zatrudnienie – z 27 do 60 osób. W roku 2018 firma zamierza zatrudnić kolejne 50 osób. Organizacja zostanie wzmocniona na wszystkich poziomach, w tym w Grupie Zarządzającej; 2 stycznia René Tristan Lydiksen objął stanowisko dyrektora ds. handlowych, a Søren E. Nielsen rozpoczął pracę jako dyrektor ds. technicznych. Lydiksen ma za sobą bogatą międzynarodową karierę w zespołach kierowniczych takich marek jak PricewaterhouseCoopers, Grey Global Group i LEGO, gdzie był dyrektorem zarządzającym w LEGO Education. Søren E. Nielsen przed rozpoczęciem pracy w MiR pracował jako dyrektor ds. badań i rozwoju w Danfoss. Obecny dyrektor ds. technicznych i założyciel MiR Niels Jul Jacobsen kontynuuje pracę dla MiR na stanowisku dyrektora ds. strategii.

Oprócz zwiększenia liczby pracowników producent podwaja także rozmiary swojej siedziby głównej w Odense. W 2017 roku dodano także duży ośrodek testowy i szkoleniowy. W tym samym roku MiR założył biura w Szanghaju, Barcelonie, Singapurze, Dortmundzie – a niedawno w San Diego, aby być bliżej swoich rynków i obecnych 120 dystrybutorów w 40 krajach. W Polsce dystrybucją robotów MiR zajmuje się firma Encon-Koester. W 2016 roku MiR uruchomił również biuro amerykańskie w Nowym Jorku.

We wzroście przychodów ze sprzedaży o 300 procent w 2017 roku, 20 procent udziału przypada na Stany Zjednoczone, za 16 procent odpowiadają Niemcy i Europa Południowa, a za 10 procent – Europa Środkowa i Wschodnia. MiR będzie wspierać tę globalną sprzedaż dzięki nowym pracownikom i większej liczbie dystrybutorów na całym świecie. „Nasi międzynarodowi klienci często mają duże zakłady produkcyjne w Europie Środkowej i Wschodniej i są wyraźnie skłonni zamawiać do nich coraz więcej robotów. Nasze oczekiwania wobec tego rynku są więc wysokie” – mówi Thomas Visti.

 

 

Prace nad nowymi produktami napędzają wzrost

Istotnym czynnikiem wzrostu MiR było wprowadzenie na rynek wiosną 2017 roku potężnego MiR200. Robot jest w stanie unieść ciężar o masie 200 kg, pociągnąć ładunek ważący 500 kg, posiada aprobatę ESD i certyfikat do pracy w sterylnym otoczeniu.

„MiR200 został bardzo dobrze przyjęty i odpowiada za znaczną część naszej sprzedaży” – mówi Visti. „Produkt spełnia wyraźne potrzeby rynku i rozszerza potencjalne zastosowania autonomicznych robotów mobilnych. Wprowadziliśmy również nowy, niezwykle przyjazny dla użytkownika interfejs dla naszych robotów, z którego mogą korzystać nawet pracownicy bez doświadczenia w programowaniu. Ułatwia to naszym klientom wdrażanie i użytkowanie robotów”.

MiR nadal inwestuje w rozwój produktów oraz organizację, aby zapewnić sobie status lidera na rynku. „Chociaż rynek robotów mobilnych znajduje się jeszcze na wczesnym etapie rozwoju, należy oczekiwać jego gwałtownej eksplozji w ciągu następnego roku czy dwóch lat, ponieważ coraz więcej firm odkrywa możliwości wykorzystania robotów mobilnych do automatyzacji transportu wewnętrznego” – powiedział Visti. MiR jest w pełni przygotowany do wykorzystania nadarzających się okazji i utrzymania wiodącej pozycji na rynku.

 

Mimo że przenośnik taśmowy jest mniej więcej o połowę tańszy od jednego robota MiR, Kamstrup, producent z branży technologii, wysoko ceni sobie gotowość do adaptacji. Roboty MiR same dostarczają i odbierają przedmioty w zrobotyzowanych gniazdach.

 

O Mobile Industrial Robots:

Mobile Industrial Robots (MiR) rozwija i wprowadza na rynek najbardziej zaawansowaną linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i tanio zarządzają wewnętrzną logistyką, dając pracownikom swobodę podejmowania bardziej wartościowych działań. Innowacyjne roboty MiR zainstalowały już setki średnich i dużych międzynarodowych producentów, w tym kilka szpitali i szkółek ogrodniczych na całym świecie. Firma szybko utworzyła globalną sieć dystrybucji w ponad 40 krajach, z oddziałami regionalnymi w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Dortmundzie, Barcelonie i Szanghaju. Rozwój utworzonego w 2013 roku przedsiębiorstwa postępował w szybkim tempie. W latach 2015–2016 wzrost sprzedaży wyniósł 500 procent, a w latach 2016–2017 przychody wzrosły o 300 procent. Założona i prowadzona przez doświadczonych duńskich specjalistów w dziedzinie robotyki firma MiR ma swoją siedzibę w Odense w Danii.

 

Źródło: MiR

Strona główna Aktualności Wydarzenia Mobile Industrial Robots (MiR) realizuje cel rozwojowy, osiągając 300 procent wzrostu przychodów w roku 2017

Zamów NEWSLETTER

Kalendarium wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Nasze propozycje

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.
Stanisław Adamczak

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych
Jacek Banasiak, Katarzyna Szymańska-Dębowska

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka
Joel L. Schiff (Tłum.: W. Sikorski)

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach
Tomasz Trzepieciński

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach przedstawiono specyfikę zjawiska tarcia...

Nasi partnerzy