ENG FB kontakt

18.09.2019

Strona główna Aktualności Wydarzenia OnRobot – rozwój i plany

OnRobot – rozwój i plany

05-09-2019

Założona 4 lata temu firma OnRobot w 2018 roku połączyła się z Perception Robotics oraz OptoForce, a kilka miesięcy później nabyła także Purple Robotics. W kwietniu 2019 roku OnRobot wszedł w posiadanie własności intelektualnej należącej do Blue Workforce, duńskiej firmy produkującej chwytaki i system wizyjny. Obecnie oferta OnRobot obejmuje szeroki wybór narzędzi montowanych na końcu ramienia robota, w tym chwytaki elektryczne, czujniki siły i momentu obrotowego, chwytak podciśnieniowy, zwycięzcę wielu nagród – chwytak Gecko oraz zmieniarki narzędzi.

Podczas spotkania prasowego 4 września w Warszawie Aleksander Marinković, General Manager OnRobot w regionie Europy Centralnej i Wschodniej przedstawił strategię oraz plany firmy, mające na celu przyspieszenie i ułatwienie wdrażania aplikacji zrobotyzowanych. OnRobot dąży do posiadania w ofercie 50 produktów i chce to osiągnąć do 2020 roku. Produkty te pozwolą klientom na automatyzację niemalże każdego zadania produkcyjnego.

OnRobot koncentruje się na współpracy z szybko rozwijającym się rynkiem robotów współpracujących i lekkich robotów przemysłowych. Narzędzia OnRobot płynnie współpracują z wieloma markami robotów, w tym Doosan, Fanuc, Kuka, Kawasaki, Nachi, Techman, Universal Robots i Yaskawa.

 

Firma chce zbudować portfolio 50 produktów do końca 2020 roku – powiedział Aleksander Marinković.

 

Chcemy być tzw. One Stop Shop dla firm, które planują inwestycje w automatyzację – dostarczać narzędzia, dzięki którym można przygotować każdą z aplikacji współpracujących. W tym celu pracujemy jednocześnie nad rozwojem hardware’u i software’u – powiedział Aleksander Marinković.

 

Szybki rozwój rynku robotów oraz narzędzi umożliwiających automatyzację powoduje, że coraz więcej firm jest w stanie skorzystać z robotyzacji procesów w celu skrócenia cykli produkcyjnych, zwiększenia wydajności oraz uelastycznienia produkcji.

Obecnie narzędzia OnRobot, w tym czujniki, chwytaki palczaste oraz innowacyjny Gecko i VG10 ułatwiają automatyzację procesów takich jak pick & place, montaż, obsługa maszyn, paletyzacja, pakowanie, kontrola jakości, dozowanie, wykańczanie powierzchni. Dzięki zaawansowanej technologii narzędzia OnRobot są w stanie obsługiwać bardzo delikatne produkty, takie jak rośliny czy żywność, zwiększając możliwości automatyzacji w różnych sektorach przemysłu.

 

OnRobot produkuje m.in. czujniki, chwytaki palczaste oraz innowacyjny Gecko i VG10 ułatwiające automatyzację procesów

 

OnRobot działa na całym świecie poprzez swoje biura, w tej chwili zatrudnia 150 osób. Na początku tego roku działania rozpoczęło biuro w Warszawie. Firma rozwija sieć partnerów, obejmującą dystrybutorów oraz integratorów systemów, w Polsce w tej chwili jest to 7 firm.

 

Źródło: OnRobot

Nasze propozycje

Drony. Wprowadzenie. Technologie. Zastosowania.
Sarah E. Kreps

Drony. Wprowadzenie. Technologie. Zastosowania.

Wydawnictwo Naukowe PWN

Autorka – była oficer Sił Powietrznych USA, a obecnie pracownica naukowa i politolożka – omawia w...

Lutowanie w budowie maszyn
Jerzy Nowacki, Marcin Chudziński, Przemysław Zmitrowicz

Lutowanie w budowie maszyn

Wydawnictwo Naukowe PWN

Książka jest poświęcona lutowaniu – jednej z najstarszych metod spajania. Przedstawiono w niej...

Podstawy projektowania hydraulicznych maszyn zębatych
Jarosław Stryczek

Podstawy projektowania hydraulicznych maszyn zębatych

Wydawnictwo PWN

Autor zajmuje się hydraulicznymi maszynami zębatymi od ponad 40 lat. Początkowo pracował sam, od...

Mieczysław Wolfke. Gdyby mi dali choć pół miliona... Biografia
Krzysztof Petelczyc, Ewelina Kędzierska

Mieczysław Wolfke. Gdyby mi dali choć pół miliona... Biografia

Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej

Biografia Mieczysława Wolfkego to książka o człowieku zakochanym w nauce, ale też patriocie, który...

Nasi partnerzy