ENG FB kontakt

10.07.2020

Strona główna Aktualności Wydarzenia OnRobot – rozwój i plany

OnRobot – rozwój i plany

05-09-2019

Założona 4 lata temu firma OnRobot w 2018 roku połączyła się z Perception Robotics oraz OptoForce, a kilka miesięcy później nabyła także Purple Robotics. W kwietniu 2019 roku OnRobot wszedł w posiadanie własności intelektualnej należącej do Blue Workforce, duńskiej firmy produkującej chwytaki i system wizyjny. Obecnie oferta OnRobot obejmuje szeroki wybór narzędzi montowanych na końcu ramienia robota, w tym chwytaki elektryczne, czujniki siły i momentu obrotowego, chwytak podciśnieniowy, zwycięzcę wielu nagród – chwytak Gecko oraz zmieniarki narzędzi.

Podczas spotkania prasowego 4 września w Warszawie Aleksander Marinković, General Manager OnRobot w regionie Europy Centralnej i Wschodniej przedstawił strategię oraz plany firmy, mające na celu przyspieszenie i ułatwienie wdrażania aplikacji zrobotyzowanych. OnRobot dąży do posiadania w ofercie 50 produktów i chce to osiągnąć do 2020 roku. Produkty te pozwolą klientom na automatyzację niemalże każdego zadania produkcyjnego.

OnRobot koncentruje się na współpracy z szybko rozwijającym się rynkiem robotów współpracujących i lekkich robotów przemysłowych. Narzędzia OnRobot płynnie współpracują z wieloma markami robotów, w tym Doosan, Fanuc, Kuka, Kawasaki, Nachi, Techman, Universal Robots i Yaskawa.

 

Firma chce zbudować portfolio 50 produktów do końca 2020 roku – powiedział Aleksander Marinković.

 

Chcemy być tzw. One Stop Shop dla firm, które planują inwestycje w automatyzację – dostarczać narzędzia, dzięki którym można przygotować każdą z aplikacji współpracujących. W tym celu pracujemy jednocześnie nad rozwojem hardware’u i software’u – powiedział Aleksander Marinković.

 

Szybki rozwój rynku robotów oraz narzędzi umożliwiających automatyzację powoduje, że coraz więcej firm jest w stanie skorzystać z robotyzacji procesów w celu skrócenia cykli produkcyjnych, zwiększenia wydajności oraz uelastycznienia produkcji.

Obecnie narzędzia OnRobot, w tym czujniki, chwytaki palczaste oraz innowacyjny Gecko i VG10 ułatwiają automatyzację procesów takich jak pick & place, montaż, obsługa maszyn, paletyzacja, pakowanie, kontrola jakości, dozowanie, wykańczanie powierzchni. Dzięki zaawansowanej technologii narzędzia OnRobot są w stanie obsługiwać bardzo delikatne produkty, takie jak rośliny czy żywność, zwiększając możliwości automatyzacji w różnych sektorach przemysłu.

 

OnRobot produkuje m.in. czujniki, chwytaki palczaste oraz innowacyjny Gecko i VG10 ułatwiające automatyzację procesów

 

OnRobot działa na całym świecie poprzez swoje biura, w tej chwili zatrudnia 150 osób. Na początku tego roku działania rozpoczęło biuro w Warszawie. Firma rozwija sieć partnerów, obejmującą dystrybutorów oraz integratorów systemów, w Polsce w tej chwili jest to 7 firm.

 

Źródło: OnRobot

Nasze propozycje

Pojazdy autonomiczne i systemy transportu autonomicznego
Włodzimierz Choromański, Iwona Grabarek, Maciej Kozłowski:

Pojazdy autonomiczne i systemy transportu autonomicznego

Wydawnictwo Naukowe PWN

W publikacji znajdują się charakterystyki pojazdów autonomicznych o różnym poziomie autonomizacji – L3-L5,...

Wybrane zagadnienia z zakresu prawa. Podręcznik akademicki dla studentów studiów technicznych
Krzysztof Zymonik

Wybrane zagadnienia z zakresu prawa. Podręcznik akademicki dla studentów studiów technicznych

Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej

W książce zawarto podstawową wiedzę z zakresu prawa cywilnego, prawa handlowego i prawa pracy, potrzebną...

Jak myślą inteligentne maszyny
Sean Gerrish (tłum. Filip Fierek)

Jak myślą inteligentne maszyny

Wydawnictwo Naukowe PWN

Książka zawiera przegląd przełomowych odkryć w obszarze AI i uczenia maszynowego, które uczyniły dzisiejsze...

The Plastics Paradox: Facts for a Brighter Future
Chris DeArmitt

The Plastics Paradox: Facts for a Brighter Future

Phantom Plastics LLC

Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych poleca publikację autorstwa dr. Chrisa DeArmitta, członka the...

Nasi partnerzy