ENG FB kontakt

16.02.2019

Strona główna Aktualności Wydarzenia Prima Power ogłasza wielkie otwarcie swojego nowego centrum technologicznego w Monachium

Prima Power ogłasza wielkie otwarcie swojego nowego centrum technologicznego w Monachium

13-06-2018
  • Między 26 a 29 czerwca Prima Power oficjalnie otwiera swoje nowe centrum technologiczne w Neufahrn koło Monachium. Nowa lokalizacja obejmuje dużą przestrzeń wystawową oraz obszary przeznaczone na szkolenia i konferencje.
  • Prima Power przenosi swój niemiecki oddział z Frankfurtu do Monachium, aby być bliżej swoich klientów, ponieważ to miasto jest bardziej centralnie zlokalizowane względem wszystkich krajów niemieckojęzycznych oraz przemysłu metalowego, a także jest międzynarodowym węzłem komunikacyjnym.
  • W nowym centrum technologicznym prezentowane są najnowsze innowacje Prima Power: maszyny 2D i 3D do cięcia, wyposażone w laser światłowodowy Laser Genius i Laser Next, kombinację wykrawarki i wycinarki laserowej Combi Genius, serwoelektryczny automat gnący BCe Smart oraz serwoelektryczna prasa krawędziowa eP-1030.

 

Prima Power oficjalnie ogłasza otwarcie nowego centrum technologicznego w Neufahrn koło Monachium.

 

Nowe centrum technologiczne Prima Power w Neufahrn koło Monachium

Nowe centrum technologiczne Prima Power w Neufahrn koło Monachium

 

Nowa lokalizacja znajduje się w samym sercu Europy niemieckojęzycznej. W rezultacie Prima Power może teraz lepiej służyć całemu rynkowi niemieckojęzycznemu i być bliżej regionów, w których jej maszyny są wykorzystywane.

 

Paolo Musante, dyrektor zarządzający Prima Power GmbH, powiedział: „Nowe centrum technologiczne będzie służyć jako centrum doskonałości i będzie silnie koncentrować się na zadowoleniu klienta, ponieważ z tego miejsca możemy zaoferować naszym klientom niezwykle skuteczne wsparcie, szczególnie dla przemysłowych obszarów południowych Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Monachium, jako międzynarodowy węzeł komunikacyjny, jest doskonale połączone z europejską siecią kolejową i autostradową oraz drugim największym lotniskiem w Niemczech. Jest to dla nas niezwykle istotne, ponieważ jesteśmy firmą działającą globalnie, tym bardziej, że dzięki temu możemy szybko i łatwo dotrzeć do naszych klientów z innych krajów europejskich”.

 

Prima Power GmbH w Neufahrn zatrudnia 55 osób i zajmuje powierzchnię 1800 m2. Około połowę tego obszaru stanowi centrum pokazowe, w którym na żywo prezentowane są najnowsze technologie i produkty. Oprócz biur dostępne są dwie sale konferencyjne z bezpośrednim widokiem na centrum pokazowe. Przeznaczone są one głównie na wydarzenia, wizyty klientów, spotkania, seminaria, ale także szkolenia dla inżynierów i pozostałych pracowników Prima Power. Do 2020 planowane jest poszerzenie zespołu do 70 pracowników.

Prima Power GmbH jest częścią Prima Industrie, grupy zatrudniającej ponad 1700 pracowników na całym świecie i posiadającej 450 milionów euro przychodów, z czego 5% jest realizowane w obszarze Europy niemieckojęzycznej. Grupa w 2017 roku świętowała 40-lecie działalności i rekordowy rok w kontekście wszystkich głównych wskaźników finansowych, przy 14% wzroście przychodów, zwiększeniu o 18% zamówień oraz aż o 83% większym zysku netto. Otwarcie nowego zakładu w Monachium jest częścią długofalowego planu inwestycji, którego celem jest zwiększenie obecności na strategicznych rynkach oraz poszerzenie i udoskonalenie portfolio centrów technologicznych.

W ramach wydarzenia otwierającego, goście będą mieli okazję zobaczyć na żywo możliwości centrum technologicznego i będą mogli wziąć udział w serii wykładów na temat głównych trendów obróbki blach, takich jak cięcie laserem światłowodowym 3D i Industry 4.0.

W nowym Centrum Technologii prezentowane są m.in.: najszybsza na rynku maszyna 3D do cięcia laserem światłowodowym Laser Next 1530 (młodsza siostra niedawno wprowadzonej na rynek wersji 2141), wysoce wydajna maszyna 2D wyposażona w laser światłowodowy Laser Genius 1530, zintegrowany system wykrawania i obróbki laserem światłowodowym Combi Genius 1530 oparty na technologii serwoelektrycznej, niezwykle wydajny serwoelektryczny automat gnący gięcia BCe Smart oraz szybka, dokładna i wydajna serwoelektryczna prasa krawędziowa eP-1030. Wszystkie produkty są wyposażone w technologie Industry 4.0 pozwalającą na produkcję cyfrową, połączoną i opartą na danych.

 

Źródło: Prima Power

Nasze propozycje

Wytrzymałość materiałów. Zbiór zadań z rozwiązaniami
Roman Gieleta

Wytrzymałość materiałów. Zbiór zadań z rozwiązaniami

Redakcja Wydawnictw WAT

Podręcznik jest zbiorem rozwiązanych zadań z podstawowych działów wytrzymałości materiałów. Jest...

Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy
Grzegorz Lindenberg

Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy

Wydawnictwo Otwarte

Autor opisuje, na czym polega rewolucja w genetyce, jak działa i co dziś potrafi sztuczna inteligencja....

Podstawy skrawania materiałów konstrukcyjnych. Wydanie III zmienione i uaktualnione
Wit Grzesik

Podstawy skrawania materiałów konstrukcyjnych. Wydanie III zmienione i uaktualnione

Wydawnictwo Naukowe PWN

Publikacja ta stanowi bogate kompendium wiedzy o procesie skrawania i jego zastosowaniach w przemyśle. W...

Autodesk Inventor Professional 2019PL / 2019+ / Fusion 360. Metodyka projektowania
Andrzej Jaskulski

Autodesk Inventor Professional 2019PL / 2019+ / Fusion 360. Metodyka projektowania

Wydawnictwo Naukowe PWN

Podręcznik jest przeznaczony dla osób, które chcą się nauczyć projektowania wyrobów (obejmującego...

Nasi partnerzy