ENG FB kontakt

19.11.2018

Strona główna Aktualności Wydarzenia Przewidzieć nieprzewidywalne: SECO/PREDICTIVE to rewolucyjny sposób na skrócenie przestojów w branży obróbki cieplnej.

Przewidzieć nieprzewidywalne: SECO/PREDICTIVE to rewolucyjny sposób na skrócenie przestojów w branży obróbki cieplnej.

22-08-2018

Nieprzewidziane przestoje w pracy, to dla światowego przemysłu utracone przychody sięgające miliardów dolarów. Czy wiesz, że jedna minuta przestoju w opóźnieniu samolotu to koszt 65 dolarów? A nieplanowana awaria zasilania w centrum przetwarzania danych to strata rzędu 8851 dolarów? Zaś w branży motoryzacyjnej nieprzewidziany przestój to utrata nawet 22 000 dolarów?

Wielu producentów usilnie i bezskutecznie próbuje znaleźć rozwiązanie pozwalające na obniżenie kosztów operacyjnych i uniknięcie awarii. Jednakże istnieje już metoda, która pozwala identyfikować sygnały ostrzegające o potencjalnych problemach, wykorzystująca analizę danych, prognozowanie, dopasowywanie do wzorca i modelowanie predykcyjne, i która pozwala odpowiedzieć na pytanie „Co może się wydarzyć?”. To analityka predykcyjna, forma zaawansowanej analizy wykorzystywanej
w najnowszym i najbardziej zaawansowanym technologicznie produkcie SECO/WARWICK – SECO/PREDICTIVE maintenance 4.0, oferującym możliwość przewidywania awarii, które dotychczas wydawały się nie do przewidzenia.

SECO/WARWICK to wielokrotnie nagradzane i idące z duchem czasu, postępowe przedsiębiorstwo produkcyjne, które od początku swojego istnienia zainteresowane jest niekonwencjonalnymi i nowatorskimi rozwiązaniami. Firma opracowała wiele inteligentnych narzędzi wspomagających procesy produkcyjne z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, internetu rzeczy (IoT) i najnowszego konceptu Przemysłu 4.0.

Obserwując światowe trendy rynkowe związane z Przemysłem 4.0, SECO/WARWICK uruchomił projekt badawczo-rozwojowy mający na celu stworzenie kompleksowego systemu zarządzania zaawansowanym parkiem maszynowym do obróbki cieplnej i metalurgii metali wyposażony w system wykrywania awarii. Efektem tego projektu jest system SECO/PREDICTIVE służący do monitorowania pieców do obróbki cieplnej.

 

„Działa on w oparciu o chmurę Microsoft Azure i jest dostępna w wersji mobilnej dla systemów Android i iOS. Platforma zbiera dane z inteligentnych czujników i zapisuje je w chmurze SECO/WARWICK. Zasilony dużą ilością danych - również z innych urządzeń - system analizuje zebrane informacje i na bazie zaawansowanych algorytmów uczących się na bieżąco monitoruje stan urządzenia i zarządza cyklem życia produktu dbając jednocześnie o optymalną eksploatację. Opisywane rozwiązanie oferuje oczywiście dostęp zdalny, skalowalność oraz pełną mobilność wraz z systemem powiadomień i funkcję predefiniowanych dashboardów raportów,” wyjaśnia Sławomir Wachowski, dyrektor automatyki SECO/WARWICK.

 

 

Jak wiele można zyskać dzięki konserwacji predykcyjnej?

Badania wykazały, że organizacje, które myślą w przód, przewidują i zapobiegają, mogą spodziewać się znaczącej poprawy efektywności procesu produkcji. Jak bardzo znaczącej? W porównaniu do tradycyjnych metod: 10-krotnie szybszego zwrotu z inwestycji (ROI), redukcji kosztów utrzymania produkcji o 25-30%, redukcji awarii o 70-75%, czy zmniejszenie przestojów o 35-45% a wzroście produkcji nawet o 20-25%.

SECO/PREDICTIVE może przynieść producentom znaczne oszczędności. Przedstawiciele różnych sektorów, którzy poszukują alternatywnych i wydajniejszych rozwiązań, na przykład Vortex, mogą obecnie skorzystać
z nowego systemu SECO/WARWICK. Więcej informacji dotyczących najnowszego rozwiązania SECO/WARWICK i jego zastosowań w piecach
do obróbki cieplnej metali można uzyskać od ekspertów SECO/WARWICK podczas październikowego Heat Treatment Congress w Kolonii na stoisku E-060 |4.1 lub podczas Seminarium SECO/WARWICK Obróbka Cieplna 4.0.

 

Źródło: Seco

Nasze propozycje

Podstawy skrawania materiałów konstrukcyjnych. Wydanie III zmienione i uaktualnione
Wit Grzesik

Podstawy skrawania materiałów konstrukcyjnych. Wydanie III zmienione i uaktualnione

Wydawnictwo Naukowe PWN

Publikacja ta stanowi bogate kompendium wiedzy o procesie skrawania i jego zastosowaniach w przemyśle. W...

Autodesk Inventor Professional 2019PL / 2019+ / Fusion 360. Metodyka projektowania
Andrzej Jaskulski

Autodesk Inventor Professional 2019PL / 2019+ / Fusion 360. Metodyka projektowania

Wydawnictwo Naukowe PWN

Podręcznik jest przeznaczony dla osób, które chcą się nauczyć projektowania wyrobów (obejmującego...

AutoCAD 2019/LT 2019/Web/Mobile+. Kurs projektowania parametrycznego i nieparametrycznego 2D i 3D
Andrzej Jaskulski

AutoCAD 2019/LT 2019/Web/Mobile+. Kurs projektowania parametrycznego i nieparametrycznego 2D i 3D

Wydawnictwo Naukowe PWN

Podręcznik zawiera kompletny kurs projektowania parametrycznego i nieparametrycznego 2D/3D oraz drukowania...

Bezpieczeństwo układów hydraulicznych i pneumatycznych
Ryszard Dindorf, Jakub Takosoglu, Piotr Woś

Bezpieczeństwo układów hydraulicznych i pneumatycznych

Wydawnictwo Politechniki Świętokrzyskiej

W monografii kompleksowo opisano zagadnienia związane z bezpieczeństwem układów hydraulicznych i...

Nasi partnerzy