ENG FB kontakt

26.01.2021

Strona główna Aktualności Firmy Roboty współpracujące nr 1 na świecie

Roboty współpracujące nr 1 na świecie

02-07-2019

 

 

Universal Robots

Energivej 25
DK-5260 Odense S
Dania

Tel.: +45 89 93 89 89

E-mail: jvh@universal-robots.com

www.universal-robots.com/pl

blog.universal-robots.com

Firma Universal Robots to lider w produkcji prostych w obsłudze i programowaniu, bezpiecznych, elastycznych i przystępnych cenowo robotów współpracujących zaprojektowanych z myślą o sektorze MŚP. Coboty UR automatyzują powtarzalne procesy produkcyjne, takie jak pick & place, paletyzacja, montaż, wkręcanie, malowanie, polerowanie czy obsługa maszyn lub spawanie, w praktycznie każdej branży. Od momentu wprowadzenia w 2008 roku pierwszego robota współpracującego na rynek firma Universal Robots rozwija się w niezwykle szybkim tempie, a roboty współpracujące UR3/UR3e, UR5/UR5e i UR10/UR10e sprzedawane są na całym świecie za pośrednictwem sieci obejmującej około 300 partnerów. Siedziba Universal Robots mieści się w duńskim Odense, a przedstawicielstwa i oddziały znajdują się, m.in.: w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Chinach, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Turcji, Meksyku, Czechach, Singapurze, Indiach i Japonii.

 

 

Universal Robots+

Poza trzema ramionami współpracującymi firma oferuje unikatowy ekosystem Universal Robots+, w którym można tworzyć aplikacje przy użyciu bezpłatnego programu deweloperskiego UR+. W internetowym shoowroomie UR+ prezentowane są różnego rodzaju akcesoria i narzędzia kompatybilne z robotami UR. UR+ to najłatwiejszy i najszybszy sposób konfigurowania aplikacji Universal Robots. Więcej informacji: https://www.universal-robots.com/plus/.

 

Akademia Universal Robots

Akademia Universal Robots to z kolei bezpłatne szkolenie internetowe, przeznaczone dla każdego, kto chce nauczyć się podstaw związanych z robotami współpracującymi. Platforma dostarcza praktyczną wiedzę z obsługi lekkich ramion robotycznych. Celem prostych modułów szkoleniowych jest dalsze eliminowanie barier związanych z automatyzacją oraz zredukowanie czasu i kosztów integracji. Więcej informacji: https://www.universal-robots.com/pl/akademia/.

 

Film prezentujący działanie cobotów Universal Robots, e-Series

 

 

Przedsiębiorcy planują inwestować w robotyzację – wynika z badania „Barometr robotyzacji małych i średnich przedsiębiorstw”

Blisko 1/3 małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych planuje w ciągu najbliższych 3 lat robotyzację – wynika z badania wykonanego na zlecenie Universal Robots „Barometr Robotyzacji MŚP”. 38,8% firm z tej grupy planuje wdrożenie robotów współpracujących, przy czym ten wskaźnik jest skorelowany z wielkością przedsiębiorstwa – wśród przedstawicieli małych firm na coboty wskazało 42,9%, natomiast wśród średnich – 36,8%. Badanie przeprowadziła niezależna agencja badawcza pod koniec 2019 roku.

 

 

Robotyzacja w Polsce: Megatech Industries i Unilever zaprezentowały swoje doświadczenia

Podczas wrześniowego spotkania z cyklu Cobots Expert’s organizowanego przez Universal Robots firmy Megatech Industries i Unilever podzieliły się swoimi doświadczeniami w zakresie robotyzacji. Najważniejszym argumentem skłaniającym przedsiębiorstwa do zakupu robotów okazała się przede wszystkim sytuacja na rynku pracy.

 

 

„Seminar in the Box”

„Seminar in the Box” to cykl bezpłatnych warsztatów dotyczących programowania i obsługi robotów współpracujących UR. Spotkania, organizowane we współpracy z lokalnymi partnerami Universal Robots.

 

 

 

Strona główna Aktualności Firmy Roboty współpracujące nr 1 na świecie

Nasze propozycje

Pojazdy autonomiczne i systemy transportu autonomicznego
Włodzimierz Choromański, Iwona Grabarek, Maciej Kozłowski:

Pojazdy autonomiczne i systemy transportu autonomicznego

Wydawnictwo Naukowe PWN

W publikacji znajdują się charakterystyki pojazdów autonomicznych o różnym poziomie autonomizacji – L3-L5,...

Wybrane zagadnienia z zakresu prawa. Podręcznik akademicki dla studentów studiów technicznych
Krzysztof Zymonik

Wybrane zagadnienia z zakresu prawa. Podręcznik akademicki dla studentów studiów technicznych

Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej

W książce zawarto podstawową wiedzę z zakresu prawa cywilnego, prawa handlowego i prawa pracy, potrzebną...

Jak myślą inteligentne maszyny
Sean Gerrish (tłum. Filip Fierek)

Jak myślą inteligentne maszyny

Wydawnictwo Naukowe PWN

Książka zawiera przegląd przełomowych odkryć w obszarze AI i uczenia maszynowego, które uczyniły dzisiejsze...

The Plastics Paradox: Facts for a Brighter Future
Chris DeArmitt

The Plastics Paradox: Facts for a Brighter Future

Phantom Plastics LLC

Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych poleca publikację autorstwa dr. Chrisa DeArmitta, członka the...

Nasi partnerzy