ENG FB kontakt

21.05.2019

Strona główna Aktualności Wydarzenia Rozwiązania YG-1 dla branży Die & Mold

Rozwiązania YG-1 dla branży Die & Mold

07-03-2019

 

Od 1981 r. firma YG-1 koncentruje się na zapewnieniu jakości i innowacyjności oferowanych produktów oraz indywidualnej obsłudze klienta. Nasze rozwiązania, osiągnięcia i doświadczenie pozwalają na wdrażanie na rynku form i matryc nowych technologicznie narzędzi do obróbki materiałów.

W branży form i matryc wykorzystuje się różne rodzaje stali, w zależności od jej przeznaczenia. Najczęściej są to:
● stale do pracy na gorąco (na formy do wtrysku tworzyw sztucznych i gumy, do odlewania ciśnieniowego),
● stale do obróbki na zimno (na matryce do ścinania i kształtowania blach).

Segment Die & Mold potrzebuje odpowiedniego partnera do obróbki szerokiej gamy materiałów. Firma YG-1 może zaspokoić wszystkie potrzeby klientów, niezależnie od posiadanego przez nich parku maszynowego, obrabianego materiału czy strategii obróbki.

 

 

Wysoko hartowana stal jest powszechnie stosowana do produkcji różnych części w branży form i matryc. Obróbka stali o twardości 50÷70 HRC to poważne wyzwanie. Do obróbki takich materiałów firma YG-1 oferuje doskonałe rozwiązania z użyciem narzędzi z linii X5070, YG Mill, i-Xmill oraz narzędzi do wiercenia z linii Dream Drills – High Hardened DH500.

Formy i matryce są coraz bardziej skomplikowane, a jednocześnie ze względu na ich przeznaczenie i materiał, z którego są wykonywane, powinny się charakteryzować określonymi właściwościami, m.in. odpornością na korozję (w przypadku gorących kanałów). Do obróbki stali nierdzewnej firma YG-1 oferuje narzędzia: do frezowania z linii V7, V7 Plus, Jet-Power i YG Mill; do wiercenia z linii Dream Drills-Inox, o długościach 3×D, 5×D, 8×D; oraz do gwintowania z linii TCH14 lub TCH23.

Stopy aluminium stosuje się często do przygotowywania form prototypowych i w krótko seryjnej produkcji niektórych akcesoriów. Ze względu na charakterystykę tych materiałów do ich obróbki potrzebne są odpowiednie narzędzia, aby uniknąć klejenia i tworzenia się narostów, a jednocześnie umożliwić zastosowanie dużych prędkości skrawania. Firma YG-1 oferuje wysoko wydajne narzędzia o specjalnej geometrii: do frezowania z linii Alu-Power, YG Mill, do wiercenia z linii Dream Drills-Alu, o długościach 3×D, 5×D, 8×D, i do gwintowania z linii TC163 lub TC622.

 

 

Firma YG-1 Poland opracowała polską wersję folderu dla przemysłu form i matryc (okładka widoczna obok), w którym do najczęściej obrabianych materiałów dobrano odpowiednie narzędzia. Folder jest do pobrania na stronie: http://www.yg-1.pl/branze/tool-making. Wersję drukowaną folderu można otrzymać po spotkaniu z doradcą techniczno-handlowym firmy YG-1 Poland.

Zapraszamy wszystkich przedstawicieli branży form i matryc do odwiedzenia naszego stoiska na targach INNOFORM w Bydgoszczy.

 

 

Źródło: YG-1

Kalendarium wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Nasze propozycje

Strukturalne aspekty odkształcania metali
Karol Przybyłowicz

Strukturalne aspekty odkształcania metali

Wydawnictwo WNT

W książce zawarto jakościowy opis procesów zachodzących podczas plastycznego odkształcania metali z...

Podstawy mechaniki ciał stałych i płynów
Andrzej Flaga

Podstawy mechaniki ciał stałych i płynów

Wydawnictwo Naukowe PWN

Najważniejszą zaletą niniejszej monografii jest przedstawienie w ramach jednego opracowania głównych...

Wytrzymałość materiałów. Zbiór zadań z rozwiązaniami
Roman Gieleta

Wytrzymałość materiałów. Zbiór zadań z rozwiązaniami

Redakcja Wydawnictw WAT

Podręcznik jest zbiorem rozwiązanych zadań z podstawowych działów wytrzymałości materiałów. Jest...

Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy
Grzegorz Lindenberg

Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy

Wydawnictwo Otwarte

Autor opisuje, na czym polega rewolucja w genetyce, jak działa i co dziś potrafi sztuczna inteligencja....

Nasi partnerzy