ENG FB kontakt

19.11.2019

Strona główna Aktualności Wydarzenia Sieć Badawcza Łukasiewicz zacieśnia współpracę z koreańskim biznesem

Sieć Badawcza Łukasiewicz zacieśnia współpracę z koreańskim biznesem

04-11-2019

Otworzyła się nowa perspektywa współpracy między południowokoreańskim przemysłem a polską nauką. Dziś we Wrocławiu podpisano list intencyjny między spółką LG Electronics a instytutem Sieci Badawczej Łukasiewicz – PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii. Deklarują one chęć współpracy w dziedzinie inżynierii materiałowej. Następstwem listu będzie pierwsza umowa dot. badań pomiędzy stronami. Instytut zapewni LG Electronics długoterminowe zaawansowane usługi badawcze, wzmacniając pozycję LG jako globalnego lidera nowych technologii.

 

 

Celem listu intencyjnego jest stworzenie długofalowego, strategicznego partnerstwa pomiędzy LG Electronics a Łukasiewicz – PORT. Jedną z jego form będzie wsparcie analityczne klastra LG zlokalizowanego w aglomeracji miejskiej Wrocławia; inna obejmie współpracę w badaniach zaawansowanych materiałów i urządzeń. Globalny gigant branży elektronicznej i jeden z wiodących instytutów Sieci Badawczej Łukasiewicz podpiszą wkrótce końcową umowę.

LG Electronics to globalny innowator technologii i wytwarzania, działający w 140 miejscach z personelem liczącym ponad 70.000 pracowników na całym świecie. LG składa się z 5 firm działających w obszarach: Home Appliance & Air Solution (sprzęt AGD i klimatyzacja), Home Entertainment (sprzęt RTV), Mobile Communications (telefony komórkowe), Vehicle Component Solutions (systemy i rozwiązania dla pojazdów) and Business Solutions (rozwiązania biznesowe). LG to wiodący producent telewizorów, lodówek, klimatyzatorów, pralek i urządzeń mobilnych na świecie, wliczając wysokiej klasy sprzęty produkty LG SIGNATURE i LG ThinQ ze sztuczną inteligencją. W 2018 r. globalna wartość sprzedaży produktów koncernu wyniosła 54,4 miliarda USD.

 

- Łukasiewicz jako trzecia największa sieć badawcza w Europie ma ambicję by współdziałać z liderami w swoich branżach i efektywnie transferować unikatową wiedzę polskich naukowców do światowej gospodarki. Cieszę się, że do grona globalnych firm, które dostrzegły potencjał naszego instytutu Łukasiewicz – PORT, dołącza LG Electronics. To kolejny przedstawiciel koreańskiego biznesu, z którym rozwijać będziemy nowatorskie rozwiązania. Nasza obecna współpraca z rynkiem koreańskim obejmuje już takie zagadnienia jak robotyka, life science czy wytwarzanie, ale obszarów do współpracy jest o wiele więcej i zaufanie, które budujemy dzisiaj, na pewno będzie procentować w przyszłości – mówi Piotr Dardziński, Prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz.

 

Specyfika instytutu Łukasiewicz – PORT pozwala mu podejmować wspólne działania w dwóch ważnych obszarach współpracy między nauką a biznesem – w dziedzinie inżynierii materiałowej oraz w biotechnologii. Instytut zdobył już zaufanie takich kluczowych graczy biotechnologicznych jak Roche, Pfizer czy Amgen.

 

- Nasze sukcesy w tworzeniu przymierzy badawczych z takimi wielkimi firmami jak LG Electronics są kwestią zorientowanego na biznes podejścia do partnerów oraz naszej wiarygodności – tłumaczy Andrzej Dybczyński, Dyrektor Łukasiewicz – PORT. – Zdolność instytutu do bycia dostawcą kompleksowych, ale zintegrowanych usług kilku różnych laboratoriów jest na pewno jednym z naszych atutów. Innym jest elastyczne podejście, umożliwiające nam adekwatne odpowiadanie nie tylko na specyfikę międzynarodowych korporacji, ale też na szczególne potrzeby danego partnera. Cieszymy się, że dzisiejsze wydarzenie jasno dowodzi naszego potencjału do tworzenia znaczących wartości dla naszych partnerów biznesowych.

 

Źródło: Sieć Badawcza Łukasiewicz

Nasze propozycje

Uczenie maszynowe w C#. Szybkie, sprytne i solidne aplikacje
Matt R. Cole

Uczenie maszynowe w C#. Szybkie, sprytne i solidne aplikacje

Helion

Ta książka jest przeznaczona dla doświadczonych programistów C#, którzy chcą się nauczyć technik...

Modelowanie i optymalizacja obróbki elektroerozyjnej materiałów trudnoobrabialnych
Rafał Świercz

Modelowanie i optymalizacja obróbki elektroerozyjnej materiałów trudnoobrabialnych

Oficyna WydawniczaPolitechniki Warszawskiej

Książka jest wynikiem wieloletnich badań autora nad procesem erozji materiałów trudnoobrabialnych....

Opis ruchu układu mechanicznego z więzami jednostronnymi
Wiesław Grzesikiewicz, Artur Zbiciak

Opis ruchu układu mechanicznego z więzami jednostronnymi

Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej

Przedmiotem opracowania jest sformułowanie opisu ruchu układu mechanicznego z ograniczeniami...

Obróbka skrawaniem. Podstawy, dynamika, diagnostyka
Krzysztof Jemielniak

Obróbka skrawaniem. Podstawy, dynamika, diagnostyka

Warszawa: Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej

Książka jest adresowana do studentów wydziałów mechanicznych uczelni technicznych, jak również do...

Nasi partnerzy