ENG FB kontakt

27.02.2020

Strona główna Aktualności Wydarzenia Skuteczniejsza promocja i sprzedaż technologii

Skuteczniejsza promocja i sprzedaż technologii

17-10-2019

Polski Holding Obronny i Łukasiewicz – Instytut Mechaniki Precyzyjnej nawiązały współpracę handlowo-biznesową w zakresie promocji, handlu, sprzedaży i komercjalizacji wyrobów na rynkach zagranicznych.

Umowa dotyczy promocji oraz marketingu, a także akwizycji, komercjalizacji i sprzedaży wybranych produktów oraz efektów prac badawczych. Porozumienie podpisali Robert Góral, Prezes Polskiego Holdingu Obronnego oraz dyrektor Tomasz Babul z Łukasiewicz – Instytutu Mechaniki Precyzyjnej.

 

– PHO to partner niezwykle doświadczony na globalnym rynku w obszarze handlu sprzętem i technologiami na potrzeby przemysłu zbrojeniowego – podkreśla dyrektor Tomasz Babul. – Cieszymy się, że dostrzeżono eksportowy potencjał Łukasiewicz-IMP, nie tylko w zakresie dokonań badawczych naszego zespołu, ale przede wszystkim możliwości wdrożeń opracowywanych technologii – dodaje.

 

PHO jest kolejnym, po Polskiej Grupie Zbrojeniowej, dużym konsorcjum z branży zbrojeniowej, które dostrzegło potencjał Łukasiewicz-IMP, na bazie dotychczasowej współpracy w kraju i za granicą oraz projektów realizowanych obecnie.

 

Porozumienie podpisali Tomasz Babul dyrektor Łukasiewicz – Instytutu Mechaniki Precyzyjnej oraz Robert Góral, Prezes Polskiego Holdingu Obronnego

Porozumienie podpisali Tomasz Babul dyrektor Łukasiewicz – Instytutu Mechaniki Precyzyjnej oraz Robert Góral, Prezes Polskiego Holdingu Obronnego

 

Instytuty należące do Sieci Badawczej Łukasiewicz realizują wiele projektów dla sektora zbrojeniowego. Wśród partnerów Łukasiewicza znajdują się m.in. Wojskowe Zakłady Mechaniczne SA, Wojskowy Instytut Techniki Pancernej i Samochodowej czy Inspektorat Uzbrojenia.

 

– Jako Łukasiewicz – siłą 38 instytutów – wnosimy unikatowe kompetencje do współpracy z sektorem zbrojeniowym. Już dziś pracujemy nad rozwinięciem takich projektów jak modułowe warstwowe systemy opancerzenia, innowacyjne przyrządy wysokich częstotliwości wykorzystujące azotek galu dla technik radarowych czy nowoczesne technologie prochów wielobazowych. Łukasiewicz m.in. w obszarach automatyki, wytwarzania i ICT może wesprzeć wiele przedsięwzięć w tym sektorze. Instytuty Łukasiewicza aktywnie współpracują z przedsiębiorcami sektora obronnego, w szczególności dostarczając rozwiązań w produktach optoelektronicznych, radarowych, uzbrojenia, opancerzenia, napędów i amunicji. Mamy najlepszych specjalistów z zakresu systemów transportowych, napędów, elektrotechniki, robotyki i inżynierii powierzchni. Jesteśmy gotowi do kooperacji także w zakresie cyberbezpieczeństwa i logistyki. Nasze połączone kompetencje i infrastruktura naukowa pozwalają nam twierdzić, że jesteśmy optymalnym partnerem dla poszukujących innowacji firm działających na rynku zbrojeniowym – powiedział Michał Janasik, wiceprezes Sieci Badawczej Łukasiewicz.

 

Współpraca z Polskim Holdingiem Obronnym pozwoli Łukasiewicz-IMP na znacznie aktywniejszy transfer wyników prac badawczych i autorskich rozwiązań technologicznych nie tylko na rynek europejski, ale także otworzy drogę do intensywniejszej współpracy z parterami biznesowymi z innych części świata. To z kolei pozwoliłoby na kontynuowanie, realizowanej w ostatnim okresie, współpracy m.in. z podmiotami z rynków azjatyckich, jak Indie czy Korea Południowa.

W ostatnich latach, w ramach kontraktu hinduskiego, Łukasiewicz-IMP wspólnie z Obrum Łabędy wdrożył urządzenia i technologie do obróbki-cieplno-chemicznej w 512 Bazie Remontowej w Pune.  Ponadto, poprzez transfer autorskich technologii, Łukasiewicz-IMP uczestniczył również w pracach realizowanych w ramach umowy offsetowej z partnerem koreańskim, związanych z modernizacją czołgu K2PL Wilk.

 

Polsko-koreański czołg

 

Źródło: Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Mechaniki Precyzyjnej

Kalendarium wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Nasze propozycje

Exactly: How precision engineers created the modern world
Simon Winchester

Exactly: How precision engineers created the modern world

HarperCollins Publishers, 2019

Precyzja jest kluczem we współczesnym świecie, ale jak i kiedy zaczęła kształtować świat?...

Internet Rzeczy
Marcin Sikorski

Internet Rzeczy

Wydawnictwo Naukowe PWN

Autor poruszył takie kwestie, jak: szybki rozwój IoT a sceptycyzm i niewiedza konsumentów, problemy...

Hybrydowy model priorytetyzacji technologii
Ewa Chodakowska

Hybrydowy model priorytetyzacji technologii

Oficyna Wydawnicza Politechniki Białostockiej

Podjęty w monografii problem badawczy dotyczy możliwości wykorzystania w procesie priorytetyzacji...

Uczenie maszynowe z językiem JavaScript. Rozwiązywanie złożonych problemów
Burak Kanber

Uczenie maszynowe z językiem JavaScript. Rozwiązywanie złożonych problemów

Helion

Uczenie maszynowe jeszcze kilka lat temu stanowiło niemal wiedzę tajemną. Nieliczni eksperci w tej...

Nasi partnerzy