ENG FB kontakt

23.04.2024

Strona główna Aktualności Wydarzenia Startuje 9. edycja Akademii Wynalazców

Startuje 9. edycja Akademii Wynalazców

22-10-2019

Wraz z rozwojem technologii dynamicznie zmienia się także rynek pracy, na którym pojawia się wiele nowych zawodów. Szacuje się, że 65% dzieci urodzonych po 2007 roku będzie pracowało w profesjach, które jeszcze nie istnieją . Z tego względu istotne jest ciągłe rozwijanie nowych umiejętności, i to od najmłodszych lat. Taką możliwość daje młodzieży Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha.

 

 

22 października 2019 r. rozpoczyna się nabór do 9. edycji Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha – programu edukacyjnego dla uczniów w wielu 13-15 lat, który organizowany jest we współpracy z renomowanymi uczelniami wyższymi w Warszawie i Wrocławiu.

 

Warsztaty na uczelni wyższej i konkurs na wynalazek

Celem inicjatywy jest pobudzenie młodych umysłów do tworzenia innowacyjnych wynalazków. W tegorocznej ofercie Akademii znalazło się kilkadziesiąt warsztatów kreatywnych, podczas których uczniowie m.in. podejmą próbę budowy silnika elektrycznego, zaprojektowania aplikacji do wykrywania twarzy i oczyszczenia wody z farmaceutyków, a także poznają metody działania cyberprzestępców, szybkiego prototypowania czy druku w technologii 3D. Na makietach 3D lub w tunelach aerodynamicznych będą mogli przetestować autonomiczne kapsuły transportowe, przepływy zanieczyszczonego powietrza czy trajektorii lotów modeli pojazdów. W kolejnym etapie zainspirowani wiedzą zdobytą podczas warsztatów uczestnicy programu będą mogli przystąpić do konkursu na najlepszy pomysł na wynalazek. Na laureatów – autorów najlepszych pomysłów oraz ich szkoły czekają atrakcyjne nagrody.

 

„ Robert Bosch, założyciel naszej firmy, od początku swojej drogi w biznesie stawiał na innowacyjność. To pozwoliło mu stworzyć firmę, która od ponad 130 lat dostarcza ludziom na całym świecie produkty i rozwiązania oparte na najnowocześniejszych technologiach. Chcemy zachęcać młodych ludzi w Polsce do wychodzenia poza schemat, do odważnego myślenia o innowacyjnych projektach i ich realizacji. Dlatego po raz dziewiąty, wraz z prestiżowymi uczelniami technicznymi w Polsce, organizujemy zajęcia z konstruowania modeli i eksperymentów, które uczą pracy zespołowej. Wierzymy, że tego typu doświadczenia rozbudzają kreatywność i zachęcają młodych ludzi do kontynuowania nauki na najlepszych uczelniach technicznych w naszym kraju “ - powiedział Rafał Rudziński, Prezes Zarządu Robert Bosch Sp. z o.o. i reprezentant Grupy Bosch w Polsce.

 

Rejestracja do programu i zapisy na warsztaty

Na warsztaty kreatywne będą mogli zapisać swoich uczniów nauczyciele przedmiotów ścisłych, którzy w dniach 22-31 października 2019 r. zarejestrują się na stronie programu www.akademiawynalazcow.com.pl. Program skierowany jest do szkół z Warszawy, Wrocławia i ich okolic. Warsztaty kreatywne prowadzone przez studentów kół naukowych odbywają się w siedzibach partnerów merytorycznych programu – na wyższych uczelniach technicznych: Politechnice Warszawskiej, Politechnice Wrocławskiej, Wojskowej Akademii Technicznej, Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, a także w Urzędzie Patentowym RP, Wrocławskim Parku Technologicznym i centrum badawczo-rozwojowymi ICM.

 

Źródło: Bosch

Strona główna Aktualności Wydarzenia Startuje 9. edycja Akademii Wynalazców

Zamów NEWSLETTER

Nasze propozycje

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.
Stanisław Adamczak

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych
Jacek Banasiak, Katarzyna Szymańska-Dębowska

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka
Joel L. Schiff (Tłum.: W. Sikorski)

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach
Tomasz Trzepieciński

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach przedstawiono specyfikę zjawiska tarcia...

Nasi partnerzy