ENG FB kontakt

24.10.2020

Strona główna Aktualności Wydarzenia Tajwańskie inteligentne maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy kształtują przyszłość efektywnej i ekologicznej produkcji

Tajwańskie inteligentne maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy kształtują przyszłość efektywnej i ekologicznej produkcji

22-09-2020

Pod wpływem wahań cen ropy naftowej na rynkach międzynarodowych i wzrostu świadomości ekologicznej społeczeństwa wskaźniki recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych stają się najważniejszą kwestią dla przyszłości branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. Tajwan – jeden z sześciu największych eksporterów maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy na świecie – zyskał uznanie jako dostawca wysokiej jakości zaawansowanych technologicznie produktów o stałej wydajności.

 

Gospodarze i goście konferencji: Michael Lee, kierownik, i Tony Wu, inżynier wsparcia sprzedaży, ChumPower Machinery, Eric Wei, wiceprezes, Diing Kuen Plastic Machinery, Guann-Jyh Lee, zastępca dyrektora generalnego Biura Handlu Zagranicznego przy Ministerstwie Gospodarki Tajwanu, Walter Yeh, prezes i dyrektor generalny TAITRA, Charles Wei, Fong Kee International Machinery, Neilson Su, kierownik sprzedaży, i Benjamin Lee, wiceprezes FCS

 

W dniu 17 września b.r. odbyła się online konferencja prasowa pod hasłem “Taiwan Excellence – maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy 2020” (“Taiwan Excellence – Plastic & Rubber Machinery Online Press Conference 2020”). Została ona zorganizowana przez Biuro Handlu Zagranicznego przy Ministerstwie Gospodarki Tajwanu oraz Tajwańską Radę Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA) we współpracy z Tajwańskim Stowarzyszeniem Przemysłu Maszynowego (TAMI). Reprezentanci czterech wiodących tajwańskich firm – Fu Chun Shin Machinery Manufacture (FCS), ChumPower Machinery, Fong Kee International Machinery i Diing Kuen Plastic Machinery – przedstawili zaawansowane, inteligentne rozwiązania produkcyjne. Wśród nich znalazły się: wtryskarki dwuskładnikowe, szybkie maszyny do produkcji metodą wtrysku z rozdmuchem, inteligentne maszyny elektryczne do formowania z rozdmuchem oraz ekstrudery folii pięciowarstwowej do kapturownic.

Walter Yeh, prezes i dyrektor generalny TAITRA, stwierdził podczas spotkania, że w odpowiedzi na wymogi Przemysłu 4.0 tajwańska branża produkcji maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy nieustannie unowocześnia technologię ICT i łączy ją z inteligentną automatyzacją. Ma to na celu budowę systemów, które będą w stanie sprostać zapotrzebowaniu na rozwój najnowocześniejszych technologii i produkcji na zamówienie klienta.

 

Walter Yeh, prezes i dyrektor generalny TAITRA podczas przemówienia otwierającego konferencję

 

Guann-Jyh Lee, zastępca dyrektora generalnego Biura Handlu Zagranicznego przy Ministerstwie Gospodarki Tajwanu, podkreślił, że ze względu na globalny wzrost restrykcji dotyczących wykorzystania tworzyw sztucznych w przemyśle i życiu codziennym kolejnym trendem w branży jest gospodarka o obiegu zamkniętym. Producenci muszą szybko reagować na nowe przepisy regulujące procesy produkcyjne. Tajwan kładzie nacisk na rozwój elektrycznych wtryskarek o dobrych parametrach środowiskowych, charakteryzujących się niskim poziomem hałasu i wibracji oraz redukcją zużycia energii i wody chłodzącej, a przede wszystkim – kosztów eksploatacji. Wszystko po to, aby stać się najlepszym partnerem globalnego przemysłu produkcyjnego dzięki maszynom przyjaznym dla środowiska naturalnego.

 

Guann-Jyh Lee, zastępca dyrektora generalnego Biura Handlu Zagranicznego przy Ministerstwie Gospodarki Tajwanu podczas przemówienia otwierającego konferencję

 

Fu Chun Shin Machinery Manufacture (FCS)

Neilson Su, manager ds. sprzedaży w firmie Fu Chun Shin Machinery Manufacture (FCS), zdradził, że firma FCS skupia się obecnie na opracowywaniu niestandardowych wtryskarek wielokomponentowych, które mają szerokie zastosowanie. Opinie klientów są bardzo pozytywne, co potwierdza, że jest to właściwy kierunek zmian.

 

ChumPower Machinery

Tony Wu, inżynier ds. wsparcia sprzedaży w firmie ChumPower Machinery, przedstawił wysoko wydajną maszynę do formowania z rozdmuchem z serii L. Jej wydajność to 2250 butelek na godzinę, co czyni ją najszybszą obecnie maszyną do formowania z rozdmuchem na świecie (w konkurencyjnych maszynach wydajność sięga 1800÷2000 butelek na godzinę). Globalne marki, takie jak PEPSI, Kao czy LOTTE, wykorzystują maszyny ChumPower w produkcji butelek PET.

 

Fong Kee International Machinery

Charles Wei z Fong Kee International Machinery przedstawił inteligentną, w pełni elektryczną trójwarstwową maszynę do formowania z rozdmuchem. Podkreślił również, że model jest przyjazny dla środowiska – przede wszystkim charakteryzuje go zużycie energii mniejsze o 18%, poziom hałasu niższy o 20 dB i emisji CO2 – o 42,4%, a jednocześnie maszyna jest wydajniejsza o 13,3%. Ponadto jest wyposażona w system SCADA, dzięki któremu w długim okresie produkcji wszystkie dane można zebrać do dalszej analizy w celu poprawy wydajności, obniżenia kosztów i zwiększenia rentowności.

 

Walter Yeh i Charles Wei z Fong Kee International Machinery

 

Diing Kuen Plastic Machinery

Eric Wei, wiceprezes Diing Kuen Plastic Machinery, zaprezentował „wprowadzenie do inteligentnej produkcji: ekstruder folii pięciowarstwowej do kapturownic”. Zwrócił uwagę na to, że przy zastosowaniu IIoT maszynę można obsługiwać zdalnie. Ponadto klienci mogą skorzystać z rozszerzonej instrukcji obsługi, aby wyeliminować bieżące problemy w funkcjonowaniu maszyny, co jest szczególnie istotne podczas pandemii COVID-19, ze względu na konieczność ograniczenia kontaktu fizycznego.

Wydarzenie przyciągnęło ponad 530 widzów z takich krajów jak Egipt, Niemcy, Hongkong, Indie, Indonezja, Włochy, Japonia, Pakistan, Filipiny, Rosja, Korea Południowa, Tajlandia, Turcja czy Wietnam.

 

TaipeiPLAS Digital Week

Obecnie można śledzić kolejne wydarzenie organizowane przez TAITRA – „Cyfrowy Tydzień TaipeiPLAS” – które odbywa się w dniach 21–29 września (https://www.taipeiplas.com.tw/en/photolink/node-list/DC00206/index.html).

 

 

Nagroda Taiwan Excellence Awards jest przyznawana od 1993 r. Produkty, którym ją przyznano charakteryzują się wyjątkową innowacyjnością, designer i jakością Bureau of Foreign Trade, MOEA (BOFT) Taiwan External Trade Development Council (TAITRA)

 

 

Żródło: TAITRA, warsaw@taitra.org.tw

 

Wtryskarka dwukomponentowa z obrotowym stołem FB-230R firmy FCS (ad by BOFT)
Rotary Table Two-Component Injection Molding Machine FB-230R by FCS (ad by BOFT)

 

Wtryskarka dwukomponentowa z dużym poziomym stołem obrotowym – HB-1400R firmy FCS (ad by BOFT)
Large Horizontal Rotary Table Two-Component Injection Molding Machine HB-1400R by FCS (ad by BOFT)

 

Wysoko wydajna maszyna do formowania z rozdmuchem z serii L firmy ChumPower Machinery (ad by BOFT)
High speed stretch blow molding machine L-Series by ChumPower Machinery (ad by BOFT)

 

Inteligentna elektryczna trójwarstwowa maszyna do formowania rozdmuchem – ekonomiczna i ekologiczna – FK/EHB-55/65G/55T20SS firmy Fong Kee International Machinery (ad by BOFT)
Intelligent All-Electric Three-Layer Blow Molding Machine FK/EHB-55/65G/55T20SS by Fong Kee International Machinery (ad by BOFT)

 

Ekstruder folii pięciowarstwowej do kapturownic – TK-HTRL-5C-2 firmy Diing Kuen Plastic Machinery (ad by BOFT)
Five layers co-extrusion for industrial stretch-hood TK-HTRL-5C-2 by Diing Kuen Plastic Machinery (ad by BOFT)

Strona główna Aktualności Wydarzenia Tajwańskie inteligentne maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy kształtują przyszłość efektywnej i ekologicznej produkcji

Nasze propozycje

Pojazdy autonomiczne i systemy transportu autonomicznego
Włodzimierz Choromański, Iwona Grabarek, Maciej Kozłowski:

Pojazdy autonomiczne i systemy transportu autonomicznego

Wydawnictwo Naukowe PWN

W publikacji znajdują się charakterystyki pojazdów autonomicznych o różnym poziomie autonomizacji – L3-L5,...

Wybrane zagadnienia z zakresu prawa. Podręcznik akademicki dla studentów studiów technicznych
Krzysztof Zymonik

Wybrane zagadnienia z zakresu prawa. Podręcznik akademicki dla studentów studiów technicznych

Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej

W książce zawarto podstawową wiedzę z zakresu prawa cywilnego, prawa handlowego i prawa pracy, potrzebną...

Jak myślą inteligentne maszyny
Sean Gerrish (tłum. Filip Fierek)

Jak myślą inteligentne maszyny

Wydawnictwo Naukowe PWN

Książka zawiera przegląd przełomowych odkryć w obszarze AI i uczenia maszynowego, które uczyniły dzisiejsze...

The Plastics Paradox: Facts for a Brighter Future
Chris DeArmitt

The Plastics Paradox: Facts for a Brighter Future

Phantom Plastics LLC

Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych poleca publikację autorstwa dr. Chrisa DeArmitta, członka the...

Nasi partnerzy