ENG FB kontakt

19.06.2019

Strona główna Aktualności Wydarzenia Targi INNOFORM® – skuteczne narzędzie innowacji

Targi INNOFORM® – skuteczne narzędzie innowacji

04-02-2019

Innowacje w praktyce, know-how liderów branży i grono specjalistów wśród zwiedzających – przed nami 3. edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM®. Przygotowania do imprezy weszły w ostatnią fazę. Swój udział potwierdziło już blisko 200 wystawców z Australii, Austrii, Czech, Hiszpanii, Niemiec, Polski, Portugalii, Turcji, Wielkiej Brytanii oraz Korei Południowej i Japonii.

Tylko dwóch lat potrzebowały targi INNOFORM®, by stać się uznaną marką i na stałe zagościć w kalendarzu branży narzędziowo-przetwórczej. Miało na to wpływ kilka czynników, m.in. atrakcyjna, specjalistyczna oferta wystawców, premiery maszyn i narzędzi oraz prezentacja najnowszych technologii. To przełożyło się na olbrzymie zainteresowanie współtworzących wydarzenie firm.

Tylko w ubiegłym roku swoją ofertę zaprezentowało 263 renomowanych producentów i dystrybutorów z całego świata. W gronie 3000 gości znaleźli się przedsiębiorcy z kraju i zagranicy – przedstawiciele branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, produkcji narzędzi oraz firm zajmujących się obróbką metali. Dużą część zwiedzających stanowiły osoby decyzyjne: właściciele, dyrektorzy oraz prezesi firm.

 

 

Tegoroczna edycja zapowiada się jeszcze ciekawiej niż poprzednie. Po raz kolejny przedsiębiorcy będą mogli wziąć udział w Giełdzie Kooperacyjnej. Nowością będzie Strefa Usług Przemysłowych. Ta inicjatywa jest skierowana do firm podwykonawczych, które świadczą usługi w zakresie produkcji form, obróbki materiałów, regeneracji narzędzi czy remontów maszyn. Udział w strefie będzie świetną okazją do pozyskania nowych partnerów. Na uczestników czekają nowoczesne, modułowe stoiska, które pozwolą na pełne zaprezentowanie oferty.

Japońska firma FANUC przygotowuje pokaz robotów współpracujących. Charakteryzują się one łatwością obsługi i elastycznością. Po wdrożeniu w środowiskach produkcyjnych urządzenia te pracują bezpośrednio z ludźmi, stając się kluczową częścią zespołu. Przejmują monotonne czynności i są w stanie podnieść elementy o masie do 35 kg, dzięki czemu automatyzują linie montażowe i chronią zdrowie pracowników. To rewolucja, która ma poprawić bezpieczeństwo w halach produkcyjnych.

 

 

Tradycyjnie już na zwiedzających czekają specjalistyczne obrabiarki i maszyny, narzędzia do przetwórstwa tworzyw sztucznych, narzędzia skrawające do obróbki metali, urządzenia i materiały do inżynierii odwrotnej, przyrządy kontrolno-pomiarowe, specjalistyczne oprogramowanie CAD/CAM/CAE oraz nowinki ze świata automatyzacji i robotyzacji produkcji.

 

Targi INNOFORM® to również doskonale skomponowany program towarzyszący. Bydgoski Klaster Przemysłowy – współorganizator wydarzenia – zaprasza na konferencję pt. „Automatyzacja w branży narzędziowo-przetwórczej w dobie Przemysłu 4.0”. Partnerem konferencji jest firma High Technology Machines. Odbędzie się także konferencja poświęcona technikom przyrostowym w przemyśle narzędziowo-przetwórczym. Jej partnerem jest firma FADO.

 

Nasze propozycje

Strukturalne aspekty odkształcania metali
Karol Przybyłowicz

Strukturalne aspekty odkształcania metali

Wydawnictwo WNT

W książce zawarto jakościowy opis procesów zachodzących podczas plastycznego odkształcania metali z...

Podstawy mechaniki ciał stałych i płynów
Andrzej Flaga

Podstawy mechaniki ciał stałych i płynów

Wydawnictwo Naukowe PWN

Najważniejszą zaletą niniejszej monografii jest przedstawienie w ramach jednego opracowania głównych...

Wytrzymałość materiałów. Zbiór zadań z rozwiązaniami
Roman Gieleta

Wytrzymałość materiałów. Zbiór zadań z rozwiązaniami

Redakcja Wydawnictw WAT

Podręcznik jest zbiorem rozwiązanych zadań z podstawowych działów wytrzymałości materiałów. Jest...

Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy
Grzegorz Lindenberg

Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy

Wydawnictwo Otwarte

Autor opisuje, na czym polega rewolucja w genetyce, jak działa i co dziś potrafi sztuczna inteligencja....

Nasi partnerzy