ENG FB kontakt

20.02.2020

Strona główna Aktualności Wydarzenia Technologie przyrostowe w przemyśle, czyli 3D Solutions coraz bliżej

Technologie przyrostowe w przemyśle, czyli 3D Solutions coraz bliżej

03-04-2019

Szybkość, oszczędność, możliwość wydruku skomplikowanych geometrii to zalety, dzięki którym, w wielu obszarach tradycyjne metody wytwórcze zostają wyparte przez druk 3D. Technologie przyrostowe to kolejna rewolucja w świecie przemysłu.

 

3D Solutions, 2018

3D Solutions, 2018

 

W branży nie brakuje nowości i pomysłów na jej rozwój, a najlepszym miejscem dla poszukujących takich rozwiązań są targi 3D SOLUTIONS organizowane wraz z największymi targami przemysłowymi w Europie Środkowo-Wschodniej – ITM POLSKA.

 

Drukowany w 3D element silnika rakietowego, pomyślnie przechodzi testy wytrzymałościowe”, „Pionierski zabieg całkowitej wymiany stawu biodrowego możliwy dzięki zastosowaniu druku 3D”, „Michelin obiecuje realizację bezpowietrznych, drukowanych 3D opon samochodowych”. Powyższe cytaty wbrew pozorom nie pochodzą z książek fantastyczno-naukowych, ale są odzwierciedleniem zmian zachodzących w podejściu do produkcji przemysłowej – mówi Mateusz Nowakowski, dyrektor targów 3D Solutions.

 

3D Solutions, 2018

3D Solutions, 2018

 

3 D Solutions to wyjątkowa okazja do podjęcia współpracy biznesowej, wymiany idei i doświadczeń. Zainteresowanie zwiedzających m.in. z takich branż jak automatyzacja, lotnictwo, odlewnictwo, logistyka, w której technologie przyrostowe mają być częścią łańcucha dostaw, powoduje, że obecność na targach 3D SOLUTIONS każdego producenta, dystrybutora czy też usługodawcy nowoczesnych technologii wytwórczych jest obowiązkowa.

 

- Druk 3D czyli technologie przyrostowe to przyszłość dla wielu gałęzi przemysłu, logistyki i e-handlu czy też medycyny. Świadczy o tym nie tylko coroczny wzrost sprzedaży maszyn oferujących coraz to nowe technologie druku zdolne do pracy w seryjnej produkcji, ale także innowacyjne podejście, które pozwala przedsiębiorstwom unikać błędów już w fazie prototypowania, oraz zoptymalizować swoje procesy produkcyjne pod kątem oszczędności materiałów – dodaje Mateusz Nowakowski.

 

W ramach ekspozycji będzie można obejrzeć nowoczesne drukarski 3D czy Skanery 3D. Będzie można odwiedzić także stoiska firm zajmujących się usługami druku i skanu 3D i wirtualizacją procesów technologicznych.

 

3D Solutions, 2018

3D Solutions, 2018

 

Ubiegłoroczna edycja ITM Polska 2018, w ramach której odbywały się targi 3D Solutions była rekordowa - na 25 000 m2 powierzchni wystawienniczej w 10 pawilonach swoją ofertę zaprezentowało 1000 wystawców z 28 państw. Pawilony ekspozycyjne przez cztery dni odwiedziło łącznie 17 090 zwiedzających z branży przemysłowej.

Targi 3D Solutions oraz ITM Polska odbędą się 4-7 czerwca 2019 r. w Poznaniu. W tym samym czasie będzie można zwiedzić także ekspozycję targów Modernlog oraz Salonu Bezpieczeństwa Pracy w Przemyśle. Więcej na: www.3dsolutions.mtp.pl.

 

Źródło: Grupa MTP

Kalendarium wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Nasze propozycje

Exactly: How precision engineers created the modern world
Simon Winchester

Exactly: How precision engineers created the modern world

HarperCollins Publishers, 2019

Precyzja jest kluczem we współczesnym świecie, ale jak i kiedy zaczęła kształtować świat?...

Internet Rzeczy
Marcin Sikorski

Internet Rzeczy

Wydawnictwo Naukowe PWN

Autor poruszył takie kwestie, jak: szybki rozwój IoT a sceptycyzm i niewiedza konsumentów, problemy...

Hybrydowy model priorytetyzacji technologii
Ewa Chodakowska

Hybrydowy model priorytetyzacji technologii

Oficyna Wydawnicza Politechniki Białostockiej

Podjęty w monografii problem badawczy dotyczy możliwości wykorzystania w procesie priorytetyzacji...

Uczenie maszynowe z językiem JavaScript. Rozwiązywanie złożonych problemów
Burak Kanber

Uczenie maszynowe z językiem JavaScript. Rozwiązywanie złożonych problemów

Helion

Uczenie maszynowe jeszcze kilka lat temu stanowiło niemal wiedzę tajemną. Nieliczni eksperci w tej...

Nasi partnerzy