ENG FB kontakt

14.05.2024

Strona główna Aktualności Wydarzenia Teradyne i Mobile Industrial Robots (MiR) ogłaszają nabycie przez Teradyne spółki MiR – lidera na rynku współpracujących autonomicznych przemysłowych robotów mobilnych

Teradyne i Mobile Industrial Robots (MiR) ogłaszają nabycie przez Teradyne spółki MiR – lidera na rynku współpracujących autonomicznych przemysłowych robotów mobilnych

27-04-2018
  • Współpracujące autonomiczne przemysłowe roboty mobilne to nowo powstały i szybko rozwijający się segment rynku rozwiązań automatyki
  • MiR zwiększa rolę Teradyne w zakresie elastycznych, łatwych w obsłudze produktów do automatyzacji „następnej generacji”
  • Teradyne zapewnia potencjał finansowy oraz globalny zasięg, które przyspieszą rozwój MiR
  • Transakcja gotówkowa, wywołująca efekt kumulacyjny

Teradyne, Inc. (NYSE:TER) oraz udziałowcy Mobile Industrial Robots (MiR) 25 kwietnia br. ogłosili nabycie prywatnej spółki MiR z Odense w Danii za kwotę 121 mln euro (148 mln dolarów) netto gotówką plus 101 mln euro (124 mln dolarów przy aktualnym kursie wymiany), pod warunkiem spełnienia określonych celów w zakresie wyników do roku 2020.

MiR jest wiodącym dostawcą współpracujących autonomicznych robotów mobilnych (z ang. AMR) na potrzeby zastosowań przemysłowych. Rynek AMR jest nowo powstałą kategorią w wartym około 1,1 mld dolarów segmencie systemów logistycznych na rynku profesjonalnych usług wykonywanych z udziałem robotów i oczekuje się jego szybkiego wzrostu w następnych latach.

 

Jesteśmy podekscytowani z powodu tego, że MiR dołącza do poszerzającego się portfela zaawansowanych, inteligentnych produktów Teradyne z zakresu automatyki — powiedział Mark Jagiela, prezes oraz dyrektor generalny Teradyne. MiR to lider na wschodzącym, ale szybko rozwijającym się rynku współpracujących autonomicznych robotów mobilnych (AMR). Podobnie jak współpracujące roboty Universal Robots, współpracujące roboty AMR firmy MiR zmniejszają barierę zarówno w przypadku dużych jak i małych przedsiębiorstw, by stopniowo automatyzować swoje działania bez konieczności zatrudniania wyspecjalizowanego personelu lub ponownego rozplanowywania bieżącego przepływu pracy. W połączeniu z szybkim zwrotem z inwestycji otwiera to rozległy, nowy rynek rozwiązań automatycznych. Podążając drogą, która okazała się właściwą w przypadku Universal Robots, oczekujemy, że wykorzystamy globalne możliwości Teradyne, aby zwiększyć zasięg firmy MiR.

 

W 2017 roku firma MiR była rentowna i przyniosła roczny przychód w wysokości 12 mln dolarów, potrajając przychód z 2016 roku. W pierwszym kwartale 2018 r. zanotowała sprzedaż na poziomie 5 mln dolarów.

 

Thomas Visti, dyrektor generalny MiR.

 

Dołączenie do Teradyne daje nam nowe możliwości, jeżeli chodzi o inwestycje z zakresu inżynierii i rozwoju produktów, byśmy mogli zapewnić naszym klientom większą wartość oraz wzmacniać naszą wiodącą pozycję na rynku przemysłowych autonomicznych robotów mobilnych – powiedział Thomas Visti, dyrektor generalny MiR. Ogólnoświatowy zasięg Teradyne, światowej klasy kompetencje z zakresu inżynierii i wsparcia, potencjał finansowy oraz sprawdzony model wykorzystania tych mocnych stron pomoże nam rozwijać się na nowych i istniejących już globalnych rynkach.

 

Kładę nacisk na to, by cały świat usłyszał o naszych mobilnych robotach i mógł z nich korzystać — powiedział Niels Jul Jacobsen, dyrektor ds. strategii i założyciel MiR. Z właścicielem takim jak Teradyne będziemy mieć mocne wsparcie finansowe, które zapewni dalszy rozwój MiR na rynku ogólnoświatowym.

 

Zespół MiR

 

O Mobile Industrial Robots:

Mobile Industrial Robots (MiR) rozwija i wprowadza na rynek najbardziej zaawansowaną linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i efektywnie kosztowo zarządzają wewnętrzną logistyką, dając pracownikom swobodę podejmowania bardziej wartościowych działań. Innowacyjne roboty MiR zainstalowały już setki średnich i dużych międzynarodowych producentów, w tym kilka szpitali i domów opieki na całym świecie. Firma szybko utworzyła globalną sieć dystrybucji w ponad 40 krajach, z oddziałami regionalnymi w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Dortmundzie, Barcelonie i Szanghaju.

 

MiR

 

O firmie Teradyne

Teradyne (NYSE:TER) jest wiodącym dostawcą sprzętu do automatyzacji na potrzeby testów i zastosowań przemysłowych. Automatyczną aparaturę testową (ATE) firmy Teradyne wykorzystuje się do sprawdzania półprzewodników, produktów bezprzewodowych, systemów do przechowywania danych i złożonych systemów elektronicznych, które służą konsumentom, a także klientom z branży telekomunikacji, przemysłowej oraz organom rządowym. Nasze produkty z branży automatyki przemysłowej obejmują roboty współpracujące, wykorzystywane przez klientów z branży produkcyjnej i przemysłu lekkiego z całego świata do ulepszania jakości i zwiększania wydajności produkcji. W roku 2017 firma Teradyne uzyskała przychód w wysokości 2,14 mld dolarów, a aktualnie zatrudnia około 4500 pracowników na całym świecie.

 

Roboty autonomiczne MiR

 

Źródło: MiR, Teradyne

Strona główna Aktualności Wydarzenia Teradyne i Mobile Industrial Robots (MiR) ogłaszają nabycie przez Teradyne spółki MiR – lidera na rynku współpracujących autonomicznych przemysłowych robotów mobilnych

Zamów NEWSLETTER

Kalendarium wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Nasze propozycje

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.
Stanisław Adamczak

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych
Jacek Banasiak, Katarzyna Szymańska-Dębowska

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka
Joel L. Schiff (Tłum.: W. Sikorski)

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach
Tomasz Trzepieciński

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach przedstawiono specyfikę zjawiska tarcia...

Nasi partnerzy