ENG FB kontakt

12.12.2018

Strona główna Aktualności Relacje TOOLEX – narzędzie biznesowego sukcesu

TOOLEX – narzędzie biznesowego sukcesu

19-10-2017

TOOLEX to wiodące Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki w Polsce. Równolegle z ich jubileuszową, 10. edycją odbyły się Międzynarodowe Targi Metod i Narzędzi do Wirtualizacji Procesów WIRTOTECHNOLOGIA oraz Targi Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo.

Wystawcy potwierdzają, że TOOLEX to doskonałe narzędzie biznesowego sukcesu - to tutaj zawierają liczne transakcje, nawiązują nowe kontakty biznesowe i podtrzymują dotychczasowe relacje ze stałymi kontrahentami. Targi TOOLEX sukcesywnie wyznaczają trendy - towarzyszyły im bowiem liczne prezentacje nowości i premier na polskim rynku.

 

Jubileuszowy sukces targów TOOLEX

10. edycja TOOLEX, jak na jubileusz przystało, zgromadziła rekordową liczbę wystawców i marek na największej powierzchni wystawienniczej w swojej historii. Nigdy wcześniej targi nie cieszyły się też tak dużym zainteresowaniem odwiedzających, którzy wizytę w Sosnowcu uznają już za obligatoryjną. W porównaniu do pierwszych targów w 2008 r., liczba firm prezentujących swoje rozwiązania, wzrosła ponad 4-krotnie, natomiast liczba klientów odwiedzających ich stoiska ponad 3-krotnie. Wystawcy prezentując swoją ofertę wykorzystali powierzchnię 15 000 m2 dostępną w dwóch pawilonach Centrum TargowoKonferencyjnego Expo Silesia.

Jubileuszowa edycja targów TOOLEX

Fot. 1. Jubileuszowa edycja targów TOOLEX

 

Liderzy rynku

Podobnie jak w latach ubiegłych, zakres tematyczny prezentowanych produktów i usług obejmował: obrabiarki, narzędzia, urządzenia technologiczne, narzędzia i przyrządy pomiarowe, niekonwencjonalne metody obróbki, urządzenia do obróbki na gorąco, systemy CAM/CAD oraz oprogramowanie CNC, chłodziwa i środki smarowe, wyposażenie i rozwiązania warsztatowe, usługi i wsparcie dla projektów, remonty i modernizacje obrabiarek, a także ogólne usługi obróbcze.

Po raz kolejny na targach pojawili się tacy liderzy branży, jak ABPLANALP, AJAN, APX TECHNOLOGIE, CORMAK, DEMATEC, DMG MORI, ELESA+GANTER, EMUGE FRANKEN TECHNIK, FANUC, HACO FAT, GALIKA, GF MACHINING SOLUTIONS, HTM, HURCO, METAL TEAM, MTI, MS SPINEX, SANDVIK, SCHUNK, STIGAL oraz wielu przedstawicieli polskiego przemysłu obróbczego, jak na przykład AFM, AVIA, JANUS, FANAR, TBI, PAFANA.

Stoisko firmy Fanuc

Fot. 2. Stoisko firmy Fanuc

 

Stoisko firmy Schunk

Fot. 3. Stoisko firmy Schunk

 

TOOLEX - więcej niż targi

TOOLEX to nie tylko wystawa i 450 najnowocześniejszych maszyn w ruch, ale i atrakcyjny program targów, na który składają się liczne spotkania poświęcone między innymi obróbce metalu, bezpieczeństwu maszyn, wizualizacji procesów, projektowania oraz CAD/CAM/CAE. Przedstawiciele Zakładów Badań i Atestacji ZETOM im. Prof. F. Stauba w Katowicach Sp. z o.o. zaprosili gości na wykłady i konsultacje dotyczące „Zasadniczych i minimalnych wymagań dla maszyn nowych, modernizowanych oraz już użytkowanych przez pracowników podczas pracy wg dyrektyw europejskich 2006/42/WE i 2009/104/WE”.

Zainteresowaniem cieszyło się również seminarium: „Ekonomiczne przetwarzanie emulsji smarno-chłodzących i wód płuczących i ponowne wprowadzanie destylatu do obiegu produkcyjnego”, organizowane przez przedstawicieli H2O GmbH. Ponadto, firma SANDVIK zorganizowała 3-dniowe spotkanie dla swoich partnerów i klientów, przedstawiciele GT85 - seminarium poświęcone technologii mycia w przemyśle obróbczym, a specjaliści z CAM Technology Sp. z o.o poruszyli temat narzędzi baryłkowych i realnej optymalizacji czasu obróbki.

Więcej informacji o targach TOOLEX znajduje się w pliku PDF.

 

Źródło: Expo Silesia

Pobierz plik / download

Podsumowanie Targów Toolex 2017 (PDF, ~ 2,6 MB)

Nasze propozycje

Podstawy skrawania materiałów konstrukcyjnych. Wydanie III zmienione i uaktualnione
Wit Grzesik

Podstawy skrawania materiałów konstrukcyjnych. Wydanie III zmienione i uaktualnione

Wydawnictwo Naukowe PWN

Publikacja ta stanowi bogate kompendium wiedzy o procesie skrawania i jego zastosowaniach w przemyśle. W...

Autodesk Inventor Professional 2019PL / 2019+ / Fusion 360. Metodyka projektowania
Andrzej Jaskulski

Autodesk Inventor Professional 2019PL / 2019+ / Fusion 360. Metodyka projektowania

Wydawnictwo Naukowe PWN

Podręcznik jest przeznaczony dla osób, które chcą się nauczyć projektowania wyrobów (obejmującego...

AutoCAD 2019/LT 2019/Web/Mobile+. Kurs projektowania parametrycznego i nieparametrycznego 2D i 3D
Andrzej Jaskulski

AutoCAD 2019/LT 2019/Web/Mobile+. Kurs projektowania parametrycznego i nieparametrycznego 2D i 3D

Wydawnictwo Naukowe PWN

Podręcznik zawiera kompletny kurs projektowania parametrycznego i nieparametrycznego 2D/3D oraz drukowania...

Bezpieczeństwo układów hydraulicznych i pneumatycznych
Ryszard Dindorf, Jakub Takosoglu, Piotr Woś

Bezpieczeństwo układów hydraulicznych i pneumatycznych

Wydawnictwo Politechniki Świętokrzyskiej

W monografii kompleksowo opisano zagadnienia związane z bezpieczeństwem układów hydraulicznych i...

Nasi partnerzy