ENG FB kontakt

19.06.2019

Strona główna Aktualności Wydarzenia TOOLEX – narzędzie biznesowego sukcesu

TOOLEX – narzędzie biznesowego sukcesu

21-08-2018

Kolejna edycja uznanych na rynku Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX, została objęta patronatem przez liczne branżowe i rządowe instytucje , które od lat wspierają targi merytorycznie. Udział w wydarzeniu potwierdzili już liderzy z branży oraz przedstawiciele polskiego i światowego przemysłu obrabiarkowego i narzędziowego.  Targi odbędą się od 2 do 4 października 2018 w Centrum Targowo - Konferencyjnym Expo Silesia.

 

Poprzednia edycja targów TOOLEX

Poprzednia edycja targów TOOLEX

 

Na targach TOOLEX ponownie będzie zagoszczą m.in.: FANUC, SCHUNK, DMG MORI POLSKA, MACHINE TOOLS INTERNATIONAL, GF MACHINING SOLUTIONS, ABPLANALP, MS SPINEX, STIGAL, HIGH TECHNOLOGY MACHINES, TBI TECHNOLOGY, EMUGE FRANKEN TECHNIK, NARZĘDZIA SKRAWAJĄCE TOOLS, AJAN, METAL TEAM, FABRYKA OBRABIAREK PRECYZYJNYCH "AVIA", APX TECHNOLOGIE, ALFLETH ENGINEERING AG, CORMAK, DEMATEC, JANUS OBRABIARKI, SUMITOMO, EKOMET, CARL ZEISS, VOLLMER, a także wiele innych czołowych firm z branży obrabiarek i narzędziowej. Nie zabraknie producentów szerokiego zakresu akcesoriów oraz oprogramowania komputerowego wspomagającego obróbkę, którzy zaprezentują się w ramach Targów WIRTOTECHNOLOGIA. Oleje, smary i płyny technologiczne, systemy do filtrowania i oczyszczania gazów i cieczy oraz rozwiązania związane z ochroną środowiska uzupełniają zakres branżowy targów OILexpo.

Wystawcy potwierdzają, że targi TOOLEX to doskonałe narzędzie biznesowego sukcesu – to tutaj zawierają liczne transakcje, nawiązują nowe relacje biznesowe i kontynuuje dotychczasowe interakcje ze stałymi kontrahentami. Targom towarzyszyć będą liczne prezentacje nowości i premier na polskim rynku, a najlepsze produkty, jak co roku, zawalczą w prestiżowym konkursie o medal Expo Silesia.

Prezentacje wystawców uzupełni bogaty program wydarzeń, przygotowany przez partnerów – instytucje branżowe i uczelnie wyższe. W tym roku będzie to m.in.:

  • XXXIX Środowiskowe Seminarium Tribologów „Smarowanie w transporcie powietrznym”, przygotowane przez Polskie Towarzystwo Tribologiczne Oddział Śląski oraz Katedrę Eksploatacji Pojazdów Samochodowych i Katedrę Logistyki i Technologii Lotniczych Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej. Wśród tematów poruszonych na spotkaniu znajdą się m.in. te dotyczące kluczowych właściwości środków smarnych, problemów smarowania współczesnych śmigłowców, czy zabezpieczenia podzespołów przed zatarciem.
  • Ambasada Szwajcarii zaprosi na Forum Swiss Precision, prezentację nowoczesnych technologii firm szwajcarskich.
  • Zakłady Badań i Atestacji „ZETOM” im. Prof. F. Stauba w Katowicach sp. z o.o. przeprowadzą wykłady oraz konsultacje.
  • Firma ZP-TEAM i Paweł Ziobro przygotują seminarium „Innowacyjne technologie w obróbce skrawaniem", w czasie którego omówiona zostanie kontrola oraz optymalizacja kosztów procesu obróbki skrawaniem.
  • Wykład i konsultacje dotyczące efektywnej ochrony prowadnic maszyn, wynikających z tego korzyści finansowych i bezpieczeństwa pracy poprowadzą przedstawiciele firmy MERCATOR.
  • Na swoje spotkanie zaprosi także H2O GmbH, czołowy producent systemów do recyklingu ścieków płynnych pochodzących m.in. z produkcji i obróbki metali.

 

Źródło: Expo Silesia

Nasze propozycje

Strukturalne aspekty odkształcania metali
Karol Przybyłowicz

Strukturalne aspekty odkształcania metali

Wydawnictwo WNT

W książce zawarto jakościowy opis procesów zachodzących podczas plastycznego odkształcania metali z...

Podstawy mechaniki ciał stałych i płynów
Andrzej Flaga

Podstawy mechaniki ciał stałych i płynów

Wydawnictwo Naukowe PWN

Najważniejszą zaletą niniejszej monografii jest przedstawienie w ramach jednego opracowania głównych...

Wytrzymałość materiałów. Zbiór zadań z rozwiązaniami
Roman Gieleta

Wytrzymałość materiałów. Zbiór zadań z rozwiązaniami

Redakcja Wydawnictw WAT

Podręcznik jest zbiorem rozwiązanych zadań z podstawowych działów wytrzymałości materiałów. Jest...

Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy
Grzegorz Lindenberg

Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy

Wydawnictwo Otwarte

Autor opisuje, na czym polega rewolucja w genetyce, jak działa i co dziś potrafi sztuczna inteligencja....

Nasi partnerzy