ENG FB kontakt

07.06.2020

Strona główna Aktualności Wydarzenia TOOLEX – niezawodne narzędzie w biznesie

TOOLEX – niezawodne narzędzie w biznesie

12-10-2018

TOOLEX to wiodące Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki w Polsce. Równolegle z ich 11. edycją odbyły się Międzynarodowe Targi Metod i Narzędzi do Wirtualizacji Procesów WIRTOTECHNOLOGIA oraz Targi Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo.

Nasi Wystawcy potwierdzają, że TOOLEX to doskonałe narzędzie biznesowego sukcesu - to tutaj zawierają liczne transakcje, nawiązują nowe kontakty biznesowe i podtrzymują dotychczasowe relacje ze stałymi kontrahentami. To najważniejsze wydarzenie dla branży w sezonie jesiennym, w którym nie sposób nie uczestniczyć. Targi TOOLEX sukcesywnie wyznaczają trendy - towarzyszą im bowiem liczne prezentacje nowości i premier na polskim rynku.

 

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki – TOOLEX, Sosnowiec, październik 2018

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki – TOOLEX, Sosnowiec, październik 2018

 

 

TOOLEX – OILexpo – WIRTOTECHNOLOGIA w liczbach

  • 503 wystawców z 15 krajów
  • blisko 600 reprezentowanych marek
  • 450 maszyn w ruchu
  • 15 000 m2 ekspozycji targowej
  • blisko 10 000 zwiedzających
  • kilkadziesiąt nowości i premier

 

 

Mierzalny sukces

11. edycja TOOLEX zgromadziła – jak co roku – imponującą liczbę wystawców i marek. Firmy, prezentując swoją ofertę, wykorzystały powierzchnię 15 000 m2 dostępną w dwóch pawilonach Centrum Targowo-Konferencyjnego Expo Silesia. W porównaniu do pierwszych targów w 2008 r., liczba wystawców prezentujących swoje rozwiązania wzrosła ponad 4-krotnie, natomiast liczba klientów odwiedzających ich stoiska ponad 3-krotnie. Nic dziwnego, skoro specjaliści z branży uznają wizytę na targach TOOLEX za obligatoryjną.

 

Podczas tegorocznej edycji targów TOOLEX wystawcy zaprezentowali wiele nowości

Podczas tegorocznej edycji targów TOOLEX wystawcy zaprezentowali wiele nowości

 

Wystawę odwiedziło blisko 10 tys. zwiedzających. Wśród nich prawie 50% to kadra zarządzająca: prezesi i kierownicy firm. Technologowie stanowią natomiast 16%. Targi licznie odwiedzają również operatorzy CNC, programiści, kontrolerzy jakości i technicy utrzymania ruchu. TOOLEX gości nie tylko przedstawicieli handlowych, którzy właśnie w Sosnowcu zawierają nowe kontrakty, ale również pracowników produkcji, zaiteresowanych nowinkami rynkowymi. Ponad 50% z nich związanych jest z produkcją i dystrybucją urządzeń do obróbki i cięcia metalu, 11% z branżą metalową, a 9% z narzędziową. Stoiska naszych Wystawców wzbudzają zainteresowanie również przedstawicieli sektora automotive i usługowego. Negocjacje i spotkania z przedstawicielami sektora górniczego i lotniczego niezmiernie owocne.

TOOLEX odwiedzają zarówno klienci z Polski, jak i z zagranicy. Tak dynamiczny rozwój sprawia, że TOOLEX stał się rozpoznawalną i znaczącą marką na targowej mapie Europy.

 

TOOLEX - siła partnerów

O mocnej pozycji TOOLEX na targowym rynku świadczy także liczne grono silnych Patronów - instytucji branżowych, uczelni wyższych oraz mediów, którzy stale wspierają ich rozwój oraz dbają o aspekt merytoryczny wydarzenia. Kampanię reklamową Targów prowadziliśmy w polskich i zagranicznych mediach branżowych: czasopismach, portalach oraz w mediach społecznościowych. Pojawialiśmy się na polskich i zagranicznych wydarzeniach dla branży narzędziowej i obróbki metalu. Targi odwiedziło wielu dziennikarzy z ponad 30 redakcji branżowych i ogólnych.

 

Liderzy rynku

Podobnie jak w latach ubiegłych, zakres tematyczny prezentowanych produktów i usług obejmował: obrabiarki, narzędzia, urządzenia technologiczne, narzędzia i przyrządy pomiarowe, niekonwencjonalne metody obróbki, urządzenia do obróbki na gorąco, systemy CAM/CAD oraz oprogramowanie CNC, chłodziwa i środki smarne, wyposażenie i rozwiązania warsztatowe, usługi i wsparcie dla projektów, remonty i modernizacje obrabiarek, a także ogólne usługi obróbcze.

 

Targi TOOLEX 2018

Targi TOOLEX 2018

 

Po raz kolejny na targach pojawili się tacy liderzy branży, jak m. in.: ABPLANALP, APX TECHNOLOGIE, DMG MORI, FANUC, HACO FAT, GALIKA, GF MACHINING SOLUTIONS, HTM, HURCO, KOVOSVIT MAS, SCHUNK oraz wielu przedstawicieli polskiego przemysłu obróbczego jak np. TBI czy PAFANA.

 

TOOLEX - więcej niż targi

TOOLEX to nie tylko wystawa i 450 najnowocześniejszych maszyn w ruchu, ale i atrakcyjny program, na który składają się liczne spotkania poświęcone między innymi obróbce metalu, bezpieczeństwu maszyn, wizualizacji procesów, projektowania CAD/CAM oraz CAE.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się wydarzenie organizowane przez Swiss Business Hub Polska z siedzibą w Ambasadzie Szwajcarii - Forum Swiss Precision. Uczestnicy forum mieli okazję zapoznać się z najnowszymi szwajcarskimi rozwiązaniami używanymi w procesie obróbki. Firmy, które zaprezentowały się pod szyldem Swiss Precision to: Erowa, GF Machining Solutions, Gudel, Jenoptik oraz Oerlikon Balzers. W wydarzeniu udział brała również Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza.

 

Prezentacja nowej edycji programu SOLIDWORKS

Prezentacja nowej edycji programu SOLIDWORKS

 

Podczas XXXIX Środowiskowego Seminarium Tribologów, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Tribologiczne oraz Katedrę Eksploatacji Pojazdów Samochodowych i Katedrę Logistyki i Technologii Lotniczych Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej, poruszony został temat współczesnych problemów smarowania maszyn i urządzeń. Zaproszeni goście w swoich prezentacjach skupili się na transporcie powietrznym. Seminarium stanowiło doskonałą okazję do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami i technologiami wykorzystywanymi w branży środków smarnych.

Nasz Partner "ZETOM" Katowice zorganizował wykłady dot. odpowiedzialności za wyrób oraz systemów oceny jego zgodności w ramach dyrektyw nowego podejścia-oznakowania CE oraz zasadniczych i minimalnych wymagań dla maszyn nowych, modernizowanych oraz już użytkowanych przez pracowników podczas pracy wg dyrektyw europejskich 2006/42/WE i 2009/104/WE.

 

Medale i nagrodzeni

Pierwszego dnia targów odbyła się uroczysta Gala, podczas której wręczono medale i wyróżnienia przyznane w konkursie na najlepsze produkty prezentowane podczas tegorocznej edycji TOOLEX.

 

Tłumnie oblegany przez zwiedzających zdobywca złotego medalu targów TOOLEX: 5-osiowe centrum obróbkowe Mikron MILL P 500 U wraz z systemem antykolizyjnym MSP (Machine&Spindle Protection) firmy GF Machining Solutions.

Tłumnie oblegany przez zwiedzających zdobywca złotego medalu targów TOOLEX: 5-osiowe centrum obróbkowe Mikron MILL P 500 U wraz z systemem antykolizyjnym MSP (Machine&Spindle Protection) firmy GF Machining Solutions.

 

Medal za 5-osiowe centrum obróbkowe Mikron MILL P 500 U wraz z systemem antykolizyjnym MSP (Machine&Spindle Protection) otrzymała firma GF Machining Solutions Sp. z o.o. Wysoka jakość produktów, zgłoszonych do konkursu w imponującej ilości, spowodowała, że Komisja przyznała również wyróżnienia dla SUMITOMO ELECTRIC Hartmetall GmbH za CBN Peel Turning-Skiving, RENISHAW Sp. z o.o. za uniwersalny sprawdzian produkcyjny Equator™ oraz dla FANUC Polska Sp. z o.o. za RoboCave – zintegrowany system produkcyjny obejmujący centrum obróbcze FANUC Robodrill α-D21LiB5 z automatycznym magazynem narzędzi i detali – Robo Tool BOX (ORB 120) oraz robotem FANUC LR Mate 200iD.

 

Gala wręczenia nagród targów TOOLEX

Gala wręczenia nagród targów TOOLEX

 

Jak co roku, przyznany został również medal Expo Silesia za efektowną formę prezentacji. Jednogłośnie trafił on do firmy AWA SP. Z O.O., która zaskoczyła organizatorów i zwiedzających innowacyjnym i nowoczesnym pod względem projektowym stoiskiem. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali natomiast: HURCO SP. Z O.O., DMG MORI SP. Z O.O., AJAN POLSKA, STERNISKO INDUSTRY, TRIMILL, A.LUS., STIGAL, DEMATEC POLSKA SP. Z O.O., FANUC POLSKA SP. Z O.O., MTI SP. Z O.O. oraz ABPLANALP SP. Z O.O. Na wyróżnionych, atrakcyjnych stoiskach najdłuższy eksponat – laser światłowodowy G-WEIKE model LF3015GRzaprezentowała firma CORMAK, natomiast najwyższy, regał automatyczny windowy MODULA SINTES 1.3, firma SYSTEM POLAND MODULA. Wyróżnienie za atrakcyjną prezentację oprogramowania w praktyce organizatorzy wręczyli firmie CAMDIVISION SP.Z.O.O.

 

Kolejna edycja targów TOOLEX odbędzie się między 1 a 3 października 2019 roku.

 

 

Źródło: Expo Silesia

Kalendarium wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Nasze propozycje

Pojazdy autonomiczne i systemy transportu autonomicznego
Włodzimierz Choromański, Iwona Grabarek, Maciej Kozłowski:

Pojazdy autonomiczne i systemy transportu autonomicznego

Wydawnictwo Naukowe PWN

W publikacji znajdują się charakterystyki pojazdów autonomicznych o różnym poziomie autonomizacji –...

Wybrane zagadnienia z zakresu prawa. Podręcznik akademicki dla studentów studiów technicznych
Krzysztof Zymonik

Wybrane zagadnienia z zakresu prawa. Podręcznik akademicki dla studentów studiów technicznych

Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej

W książce zawarto podstawową wiedzę z zakresu prawa cywilnego, prawa handlowego i prawa pracy,...

Jak myślą inteligentne maszyny
Sean Gerrish (tłum. Filip Fierek)

Jak myślą inteligentne maszyny

Wydawnictwo Naukowe PWN

Książka zawiera przegląd przełomowych odkryć w obszarze AI i uczenia maszynowego, które uczyniły...

The Plastics Paradox: Facts for a Brighter Future
Chris DeArmitt

The Plastics Paradox: Facts for a Brighter Future

Phantom Plastics LLC

Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych poleca publikację autorstwa dr. Chrisa DeArmitta,...

Nasi partnerzy