ENG FB kontakt

25.06.2018

Strona główna Aktualności Wydarzenia Tuby R2.1 igusa – nowe możliwości

Tuby R2.1 igusa – nowe możliwości

07-09-2017

Na targach EMO w 2017, igus zaprezentuje serię tub energetycznych R2.1, które dostępne są od ręki w nowych rozmiarach oraz z większą ilością akcesoriów. Testy, przeprowadzone w laboratorium igus, wykazały, że tuby serii R2.1 należą do najlepiej uszczelnionych tub energetycznych wykorzystywanych w aplikacjach ruchomych – W ruchu stałym, przy nieustannym wystawieniu na cząstki metalu o łącznej masie 2 kilogramów, zaledwie 0.5 grama przeniknęło do wnętrza tub, po przeprowadzeniu 100,000 cykli. Pomimo szczelności, tuby serii R2.1 są łatwo otwieralne, co w dużym stopniu ułatwia prace instalacyjne.

 

Na targach EMO w 2017, igus zaprezentuje serię tub energetycznych R2.1, które dostępne są od ręki w nowych rozmiarach.

Na targach EMO w 2017, igus zaprezentuje serię tub energetycznych R2.1, które dostępne są od ręki w nowych rozmiarach.

 

 

Szczelność i łatwość obsługi

Podwójna łatwość – To slogan dla tub energetycznych serii R2.1 oferowanych przez specjalistę od tworzyw sztucznych wykorzystywanych w aplikacjach ruchomych, firmę igus. Łatwość w obsłudze, ponieważ tuby, które zabezpieczają przed wiórami, składają się tylko z dwóch części: ogniwa i poprzeczki, która działa jak dopasowana pokrywa. Łatwość w obsłudze, ponieważ pokrywy te są łatwo otwieralne z obu stron – w tej serii, można je otworzyć wzdłuż wewnętrznego lub zewnętrznego promienia. Użytkownicy mają możliwość wyboru rodzaju, który najbardziej odpowiada ich wymaganiom, co w dużym stopniu ułatwia zarówno montaż jak i obsługę.

"E-tuby, odporne na wióry cieszą się zainteresowaniem głównie w obszarze związanym z procesem obróbczym, jako niezawodne źródło energii w środowisku narażonym na obecność wiórów" wyjaśnia Lukas Czaja, Dyrektor Zarządzania Przemysłem w zakresie Obrabiarek w firmie igus. "Ta branża stoi w obliczu ogromnego wyzwania związanego z koniecznością sprostania narastającej presji cen połączonych z gwałtownie rozwijającymi się wymogami technicznymi. Seria R2.1 zapewnia znakomitą ochronę przed wiórami oraz łatwy montaż, a ponadto wyróżnia się bardzo dobrym współczynnikiem wydajności w stosunku do ceny. "Testy przeprowadzone na powierzchni 2,750 m2 w laboratorium igus, w zakresie zabezpieczenia przed wiórami, wykazały, że seria e-tub R2.1 jest najszczelniejszą wśród wszystkich tub energetycznych dostępnych na rynku. Podczas testu, e-tuba poddawana jest nieustannym ruchom w bębnie napełnionym 2 kg metalowymi opiłkami o różnym kształcie i wielkości. Po 100,000 cyklach, rozmiar e-tuby 40 z serii R2.1 pozwolił na przeniknięcie do wnętrza wiórom o wadze 0.5 grama.

 

Szerszy asortyment - szybszy i łatwiejszy montaż

Na targach EMO 2017, igus zaprezentuje nowe rozmiary serii R2.1. Dostępny jest całkowicie nowy rozmiar z wysokością wewnętrzną 48 milimetrów w wersji z pokrywami, które można otworzyć wzdłuż wewnętrznego promienia. Ponadto, dostępne są również rozmiary z wysokością wewnętrzną wynoszącą 26 oraz 40 milimetrów w wersjach, które mogą być otwierane wzdłuż zewnętrznego promienia. Rozszerzenie asortymentu produktów igus umożliwia użytkownikom określenie najbardziej odpowiedniej dla nich metody wypełniania. Ułatwia to zarówno szybki montaż oraz późniejszy proces wypełnienia.

 

Właściwości techniczne zapewniające ciche i bezpieczne zasilanie prądem

Pokrywy wszystkich wersji serii R2.1 są otwieralne i nie ma konieczności ich usuwanie w celu napełnienia tuby. Ich kontury są gładkie a krzywizna i szczelne tolerancje produkcyjne zapobiegają gromadzeniu się wiórów pomiędzy ogranicznikami. Ponadto, gładkie kontury wewnętrzne serii R2.1 jak również zaokrąglone separatory zatrzaskowe wykonane z identycznego materiału zapewniają, że wnętrze przewodów nie jest uszkodzone ani wytarte. Zintegrowana konstrukcja siatki zapewnia również stabilny podział wewnętrzny, nawet w aplikacjach wymagających montażu bocznego. Dzięki hamulcowi w ogranicznikach poszczególnych ogniw prowadnika, praca prowadnika jest znacznie cichsza. Mniej wibracji przekłada się na bardziej precyzyjną obróbkę danego elementu. Podwójne ograniczniki umożliwiają tubie energetyczną absorpcję dużej wagi wypełnienia oraz sterowanie dużymi długościami samonośnymi. Dzięki uniwersalnym elementom łączącym serii R2.1, mocowanie przewodu można odciążyć zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz przekroju przewodu.

Źródło: igus

Nasze propozycje

Rysunek techniczny w mechanice i budowie maszyn
Paweł Romanowicz

Rysunek techniczny w mechanice i budowie maszyn

Wydawnictwo Naukowe PWN

To nowoczesna publikacja dotycząca zagadnienia istotnego dla każdego inżyniera – sporządzania i...

Podstawy konstrukcji maszyn. Ćwiczenia
Ryszard Knosala, Aleksander Gwiazda, Andrzej Baier, Piotr Gendarz

Podstawy konstrukcji maszyn. Ćwiczenia

Wydawnictwo Naukowe PWN

Publikacja jest skierowana m.in. do studentów mechaniki i budowy maszyn, automatyki i robotyki,...

Internet of Things. Nowy paradygmat rynku
Łukasz Sułkowski, Dominika Kaczorowska-Spychalska (redakcja naukowa)

Internet of Things. Nowy paradygmat rynku

Difin

Książka przedstawia istotę IoT w sposób interdyscyplinarny. Pokazuje, jak Internet Rzeczy modyfikuje...

Elastyczna automatyzacja wytwarzania. Obrabiarki i systemy obróbkowe
Jerzy Honczarenko

Elastyczna automatyzacja wytwarzania. Obrabiarki i systemy obróbkowe

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce omówiono stosowane formy organizacji produkcji, zagadnienia automatyzacji produkcji oraz...

Nasi partnerzy