ENG FB kontakt

18.09.2019

Strona główna Aktualności Wydarzenia W Siemensie powstaje stażowy zespół sprzedażowy działający w oparciu o metody Agile

W Siemensie powstaje stażowy zespół sprzedażowy działający w oparciu o metody Agile

28-08-2019

W Siemensie utworzony został stażowy zespół wsparcia sprzedaży dla branży Digital Industries wykorzystujący podejście Agile. Zespół został zbudowany w oparciu o zasoby – wiedzę i doświadczenie – nie tylko Siemensa, ale także firm partnerskich, takich jak Brainhint z kompetencjami w obszarze IT, Big Data i sztucznej inteligencji, Efekt-Automatyka integrator systemów automatyki, firma szkoleniowa EMT-Systems oraz Grupa CIECH, wnosząca doświadczenie klienta końcowego.

Siłą zespołu, złożonego przede wszystkim z ludzi młodych, jest jego dynamika oparta na nowoczesnym, zwinnym podejściu do projektów.

 

Misją Siemensa jest automatyzacja i digitalizacja świata wokół nas dzięki innowacyjności i zastosowaniu nowych pomysłów. Zespół wsparcia sprzedaży wykorzystywać będzie zwinne, stosowane m.in. w startupach, metody projektowe polegając na zasobach całej organizacji, jej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu – mówi Dominika Bettman, prezeska Siemens Polska.

 

Pierwsze trzy miesiące funkcjonowania zespołu zostały przewidziane na wewnętrzne, kilkutygodniowe praktyki pracowników. Dla każdej z osób zaplanowano indywidualną ścieżkę dwóch lub trzech funkcji, w których będzie się szkolić, nabywając praktycznej wiedzy o działaniu produktów i usług dostarczanych przez Siemens Polska. Przewidziane zostały również jednodniowe szkolenia produktowe oraz warsztaty i szkolenie dotyczące zwinności w zespole. Dodatkowo cykl warsztatów Design Thinking stworzy podstawy kreatywnego myślenia, innowacyjnego podejścia do pojawiających się wyzwań oraz współtworzenia rozwiązań razem z klientem. Zaplanowano także spotkania, podczas których zespół będzie wymieniał się zdobytymi doświadczeniami i informacjami. Celem działań przewidzianych na pierwszy kwartał jest ukształtowanie zespołu, w którym każdy z pracowników będzie posiadał zindywidualizowane kompetencje, tak, aby w przyszłości mogły one być wykorzystywane w dążeniu do wspólnego celu.

 

Zespół wsparcia sprzedaży Siemens

Zespół wsparcia sprzedaży Siemens

 

W nowopowstałym w Siemensie zespole sprzedaży dużą wagę przykładać się będzie do kompetencji miękkich, takich jak, komunikacja, efektywność osobista, zarządzanie zmianą. Scrum Master dba o to, aby zespół nie był ograniczany zewnętrznie w realizacji swoich pomysłów i posiadał pełną przestrzeń do testowania i eksperymentowania, pomaga w efektywnej organizacji pracy. Obserwuje zespół i jest odpowiedzialny za dopasowanie zadań do umiejętności jego członków, prowokuje do rozwoju kompetencji. Dynamicznie reaguje na nowe sytuacje na podstawie bieżących informacji zwrotnych od członków zespołu i jego otoczenia. Dba także o wymianę informacji pomiędzy pracownikami, takich jak poziom realizacji zadań, napotkane problemy i możliwości ich rozwiązania.

 

Źródło: Siemens

Nasze propozycje

Drony. Wprowadzenie. Technologie. Zastosowania.
Sarah E. Kreps

Drony. Wprowadzenie. Technologie. Zastosowania.

Wydawnictwo Naukowe PWN

Autorka – była oficer Sił Powietrznych USA, a obecnie pracownica naukowa i politolożka – omawia w...

Lutowanie w budowie maszyn
Jerzy Nowacki, Marcin Chudziński, Przemysław Zmitrowicz

Lutowanie w budowie maszyn

Wydawnictwo Naukowe PWN

Książka jest poświęcona lutowaniu – jednej z najstarszych metod spajania. Przedstawiono w niej...

Podstawy projektowania hydraulicznych maszyn zębatych
Jarosław Stryczek

Podstawy projektowania hydraulicznych maszyn zębatych

Wydawnictwo PWN

Autor zajmuje się hydraulicznymi maszynami zębatymi od ponad 40 lat. Początkowo pracował sam, od...

Mieczysław Wolfke. Gdyby mi dali choć pół miliona... Biografia
Krzysztof Petelczyc, Ewelina Kędzierska

Mieczysław Wolfke. Gdyby mi dali choć pół miliona... Biografia

Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej

Biografia Mieczysława Wolfkego to książka o człowieku zakochanym w nauce, ale też patriocie, który...

Nasi partnerzy