ENG FB kontakt

09.08.2020

Strona główna Aktualności Wydarzenia W Siemensie powstaje stażowy zespół sprzedażowy działający w oparciu o metody Agile

W Siemensie powstaje stażowy zespół sprzedażowy działający w oparciu o metody Agile

28-08-2019

W Siemensie utworzony został stażowy zespół wsparcia sprzedaży dla branży Digital Industries wykorzystujący podejście Agile. Zespół został zbudowany w oparciu o zasoby – wiedzę i doświadczenie – nie tylko Siemensa, ale także firm partnerskich, takich jak Brainhint z kompetencjami w obszarze IT, Big Data i sztucznej inteligencji, Efekt-Automatyka integrator systemów automatyki, firma szkoleniowa EMT-Systems oraz Grupa CIECH, wnosząca doświadczenie klienta końcowego.

Siłą zespołu, złożonego przede wszystkim z ludzi młodych, jest jego dynamika oparta na nowoczesnym, zwinnym podejściu do projektów.

 

Misją Siemensa jest automatyzacja i digitalizacja świata wokół nas dzięki innowacyjności i zastosowaniu nowych pomysłów. Zespół wsparcia sprzedaży wykorzystywać będzie zwinne, stosowane m.in. w startupach, metody projektowe polegając na zasobach całej organizacji, jej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu – mówi Dominika Bettman, prezeska Siemens Polska.

 

Pierwsze trzy miesiące funkcjonowania zespołu zostały przewidziane na wewnętrzne, kilkutygodniowe praktyki pracowników. Dla każdej z osób zaplanowano indywidualną ścieżkę dwóch lub trzech funkcji, w których będzie się szkolić, nabywając praktycznej wiedzy o działaniu produktów i usług dostarczanych przez Siemens Polska. Przewidziane zostały również jednodniowe szkolenia produktowe oraz warsztaty i szkolenie dotyczące zwinności w zespole. Dodatkowo cykl warsztatów Design Thinking stworzy podstawy kreatywnego myślenia, innowacyjnego podejścia do pojawiających się wyzwań oraz współtworzenia rozwiązań razem z klientem. Zaplanowano także spotkania, podczas których zespół będzie wymieniał się zdobytymi doświadczeniami i informacjami. Celem działań przewidzianych na pierwszy kwartał jest ukształtowanie zespołu, w którym każdy z pracowników będzie posiadał zindywidualizowane kompetencje, tak, aby w przyszłości mogły one być wykorzystywane w dążeniu do wspólnego celu.

 

Zespół wsparcia sprzedaży Siemens

Zespół wsparcia sprzedaży Siemens

 

W nowopowstałym w Siemensie zespole sprzedaży dużą wagę przykładać się będzie do kompetencji miękkich, takich jak, komunikacja, efektywność osobista, zarządzanie zmianą. Scrum Master dba o to, aby zespół nie był ograniczany zewnętrznie w realizacji swoich pomysłów i posiadał pełną przestrzeń do testowania i eksperymentowania, pomaga w efektywnej organizacji pracy. Obserwuje zespół i jest odpowiedzialny za dopasowanie zadań do umiejętności jego członków, prowokuje do rozwoju kompetencji. Dynamicznie reaguje na nowe sytuacje na podstawie bieżących informacji zwrotnych od członków zespołu i jego otoczenia. Dba także o wymianę informacji pomiędzy pracownikami, takich jak poziom realizacji zadań, napotkane problemy i możliwości ich rozwiązania.

 

Źródło: Siemens

Nasze propozycje

Pojazdy autonomiczne i systemy transportu autonomicznego
Włodzimierz Choromański, Iwona Grabarek, Maciej Kozłowski:

Pojazdy autonomiczne i systemy transportu autonomicznego

Wydawnictwo Naukowe PWN

W publikacji znajdują się charakterystyki pojazdów autonomicznych o różnym poziomie autonomizacji – L3-L5,...

Wybrane zagadnienia z zakresu prawa. Podręcznik akademicki dla studentów studiów technicznych
Krzysztof Zymonik

Wybrane zagadnienia z zakresu prawa. Podręcznik akademicki dla studentów studiów technicznych

Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej

W książce zawarto podstawową wiedzę z zakresu prawa cywilnego, prawa handlowego i prawa pracy, potrzebną...

Jak myślą inteligentne maszyny
Sean Gerrish (tłum. Filip Fierek)

Jak myślą inteligentne maszyny

Wydawnictwo Naukowe PWN

Książka zawiera przegląd przełomowych odkryć w obszarze AI i uczenia maszynowego, które uczyniły dzisiejsze...

The Plastics Paradox: Facts for a Brighter Future
Chris DeArmitt

The Plastics Paradox: Facts for a Brighter Future

Phantom Plastics LLC

Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych poleca publikację autorstwa dr. Chrisa DeArmitta, członka the...

Nasi partnerzy