ENG FB kontakt

22.11.2019

Strona główna Aktualności Wydarzenia W Siemensie powstaje stażowy zespół sprzedażowy działający w oparciu o metody Agile

W Siemensie powstaje stażowy zespół sprzedażowy działający w oparciu o metody Agile

28-08-2019

W Siemensie utworzony został stażowy zespół wsparcia sprzedaży dla branży Digital Industries wykorzystujący podejście Agile. Zespół został zbudowany w oparciu o zasoby – wiedzę i doświadczenie – nie tylko Siemensa, ale także firm partnerskich, takich jak Brainhint z kompetencjami w obszarze IT, Big Data i sztucznej inteligencji, Efekt-Automatyka integrator systemów automatyki, firma szkoleniowa EMT-Systems oraz Grupa CIECH, wnosząca doświadczenie klienta końcowego.

Siłą zespołu, złożonego przede wszystkim z ludzi młodych, jest jego dynamika oparta na nowoczesnym, zwinnym podejściu do projektów.

 

Misją Siemensa jest automatyzacja i digitalizacja świata wokół nas dzięki innowacyjności i zastosowaniu nowych pomysłów. Zespół wsparcia sprzedaży wykorzystywać będzie zwinne, stosowane m.in. w startupach, metody projektowe polegając na zasobach całej organizacji, jej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu – mówi Dominika Bettman, prezeska Siemens Polska.

 

Pierwsze trzy miesiące funkcjonowania zespołu zostały przewidziane na wewnętrzne, kilkutygodniowe praktyki pracowników. Dla każdej z osób zaplanowano indywidualną ścieżkę dwóch lub trzech funkcji, w których będzie się szkolić, nabywając praktycznej wiedzy o działaniu produktów i usług dostarczanych przez Siemens Polska. Przewidziane zostały również jednodniowe szkolenia produktowe oraz warsztaty i szkolenie dotyczące zwinności w zespole. Dodatkowo cykl warsztatów Design Thinking stworzy podstawy kreatywnego myślenia, innowacyjnego podejścia do pojawiających się wyzwań oraz współtworzenia rozwiązań razem z klientem. Zaplanowano także spotkania, podczas których zespół będzie wymieniał się zdobytymi doświadczeniami i informacjami. Celem działań przewidzianych na pierwszy kwartał jest ukształtowanie zespołu, w którym każdy z pracowników będzie posiadał zindywidualizowane kompetencje, tak, aby w przyszłości mogły one być wykorzystywane w dążeniu do wspólnego celu.

 

Zespół wsparcia sprzedaży Siemens

Zespół wsparcia sprzedaży Siemens

 

W nowopowstałym w Siemensie zespole sprzedaży dużą wagę przykładać się będzie do kompetencji miękkich, takich jak, komunikacja, efektywność osobista, zarządzanie zmianą. Scrum Master dba o to, aby zespół nie był ograniczany zewnętrznie w realizacji swoich pomysłów i posiadał pełną przestrzeń do testowania i eksperymentowania, pomaga w efektywnej organizacji pracy. Obserwuje zespół i jest odpowiedzialny za dopasowanie zadań do umiejętności jego członków, prowokuje do rozwoju kompetencji. Dynamicznie reaguje na nowe sytuacje na podstawie bieżących informacji zwrotnych od członków zespołu i jego otoczenia. Dba także o wymianę informacji pomiędzy pracownikami, takich jak poziom realizacji zadań, napotkane problemy i możliwości ich rozwiązania.

 

Źródło: Siemens

Nasze propozycje

Uczenie maszynowe w C#. Szybkie, sprytne i solidne aplikacje
Matt R. Cole

Uczenie maszynowe w C#. Szybkie, sprytne i solidne aplikacje

Helion

Ta książka jest przeznaczona dla doświadczonych programistów C#, którzy chcą się nauczyć technik...

Modelowanie i optymalizacja obróbki elektroerozyjnej materiałów trudnoobrabialnych
Rafał Świercz

Modelowanie i optymalizacja obróbki elektroerozyjnej materiałów trudnoobrabialnych

Oficyna WydawniczaPolitechniki Warszawskiej

Książka jest wynikiem wieloletnich badań autora nad procesem erozji materiałów trudnoobrabialnych....

Opis ruchu układu mechanicznego z więzami jednostronnymi
Wiesław Grzesikiewicz, Artur Zbiciak

Opis ruchu układu mechanicznego z więzami jednostronnymi

Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej

Przedmiotem opracowania jest sformułowanie opisu ruchu układu mechanicznego z ograniczeniami...

Obróbka skrawaniem. Podstawy, dynamika, diagnostyka
Krzysztof Jemielniak

Obróbka skrawaniem. Podstawy, dynamika, diagnostyka

Warszawa: Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej

Książka jest adresowana do studentów wydziałów mechanicznych uczelni technicznych, jak również do...

Nasi partnerzy