ENG FB kontakt

10.07.2020

Strona główna Aktualności Wydarzenia Większe bezpieczeństwo produkcji i mniej interwencji człowieka dzięki inteligentnym maszynom z Tajwanu

Większe bezpieczeństwo produkcji i mniej interwencji człowieka dzięki inteligentnym maszynom z Tajwanu

09-06-2020

Pandemia COVID-19 znacząco wpłynęła na światowy przemysł. Maszyny są podstawą rozwoju gospodarczego, dlatego państwa zdały sobie sprawę z potrzeby modernizacji produkcji. Tajwański przemysł inteligentnych maszyn cieszy się znakomitą reputacją, ponieważ dostarcza wyjątkowe produkty po konkurencyjnych cenach.

 

„Taiwan Excellence Smart Machinery” – konferencja prasowa online

2 czerwca na Tajwanie odbyła się internetowa konferencja prasowa „Taiwan Excellence Smart Machinery”. Jej celem było zapoznanie globalnych nabywców z tajwańskimi inteligentnymi maszynami. „Taiwan Excellence” to międzynarodowa kampania promująca najlepsze produkty. Podczas e-konferencji ośmiu renomowanych tajwańskich producentów maszyn zaprezentowało zaawansowane rozwiązania w dziedzinie inteligentnej produkcji, stworzone z myślą o wsparciu globalnych firm w zarządzaniu modernizacją i automatyzacją przemysłu.

 

 

Sterowane cyfrowo obrabiarki, automatyka i inteligentne systemy sterowania

Firmy: Chin Fong, FFG (Feeler), Grintimate, HIWIN, Manford, Solomon, She Hong (Hartford) i Tongtai oferują precyzyjne komponenty, sterowane cyfrowo obrabiarki, rozwiązania w zakresie automatyki i inteligentne systemy sterowania. Przedstawiono również nową koncepcję – „Tajwański wirtualny pawilon inteligentnych maszyn”, w którym można obejrzeć 60 innowacyjnych inteligentnych maszyn 50 tajwańskich marek. Kupujący mogą sprawdzić inteligentne produkty maszynowe w dowolnym miejscu i czasie. Podczas gdy większość wystaw fizycznych jest odraczana, dzięki cyfryzacji tajwańskiego pawilonu doskonałości i zastosowaniu techniki VR kupujący mogą wirtualnie poznać produkty.

Takie kraje jak Indie to atrakcyjny rynek dla tajwańskich firm. E-konferencja miała na celu wzmocnienie wizerunku tajwańskiej branży inteligentnych maszyn jako kluczowego światowego dostawcy obrabiarek, sprzętu i komponentów. W obecnej sytuacji, w obliczu rozprzestrzeniania się choroby i ograniczeń w przemieszczaniu się ludności, przemysł zmaga się z brakiem rąk do pracy (utrata pracowników migracyjnych) i rośnie zapotrzebowanie na rozwiązania, w których zaangażowanie operatorów jest jak najmniejsze. Zautomatyzowane tajwańskie inteligentne maszyny, gdzie interwencja człowieka jest zerowa, mogą tu odegrać istotną rolę.

Według badania opublikowanego przez „Markets and Markets” rynek inteligentnej produkcji ma wzrosnąć z 214,7 mld USD w 2020 r. do 384,8 mld USD w 2025 r., przy średniej stopie wzrostu (CAGR) wynoszącej 12,4%. Aby wspomóc ten wzrost w obecnych burzliwych czasach, tajwańscy producenci inteligentnych maszyn oferują rozwiązania, które zwiększają wydajność i uzupełniają luki w rozwiązaniach produkcyjnych na całym świecie. Firmy coraz częściej będą musiały korzystać z inteligentnej automatyzacji do zarządzania łańcuchami dostaw i funkcjami produkcyjnymi, ponieważ potrzeba dystansu społecznego utrudni interwencję i nadzór człowieka.

Świat dostrzegł umiejętność szybkiego reagowania i elastyczność tajwańskiego przemysłu dzięki sukcesowi narodowego przedsięwzięcia, które polegało na budowie 92 linii produkcyjnych maseczek ochronnych w 40 dni i zwiększeniu produkcji tego deficytowego środka ochrony osobistej z 1,88 mln sztuk dziennie do 17 mln sztuk dziennie. Ten wyczyn dał przy okazji przykład opcji ożywienia światowego przemysłu produkcyjnego.

 

Tajwańskie rozwiązania dla światowego przemysłu

Podczas konferencji przedstawiciel firmy Chin Fong – jednego z czterech największych producentów pras na świecie – opowiedział, w jaki sposób inteligentne koncepcje są wdrażane w prasach w celu zwiększenia ich wydajności i żywotności.

Firma Grintimate pokazała, jak stosuje unikalną technikę hydrostatyczną w rozwiązaniach do szlifowania, aby uprościć produkcję samochodowych wałów napędowych.

Z kolei FFG – jedna z trzech największych na świecie grup producentów obrabiarek i największy producent obrabiarek na Tajwanie – zaprezentowała rozwiązania do automatycznej produkcji w przemyśle motoryzacyjnym w celu poprawy wydajności i elastyczności linii produkcyjnych.

Koncern HIWIN – drugi pod względem udziałów w światowym rynku przekładni liniowych – wprowadził precyzyjne komponenty, zapewniające wyższą wydajność urządzeń automatyki, wysoką dokładność i dużą trwałość.

Firma Manford zaprezentowała nowe, energooszczędne rozwiązanie do obróbki, które zmniejsza zużycie energii elektrycznej o 80%, a oleju smarowego o 90%, z jednoczesnym utrzymaniem wysokiej wydajności.

Firma Solomon zademonstrowała, w jaki sposób jej technologia wizyjna 3D wspomaga sprzęt do automatyzacji w wykonywaniu złożonych i precyzyjnych zadań typu „wybierz i umieść”.

She-Hong – największy producent centrów obróbkowych na Tajwanie – wprowadził inteligentny kontroler Hartrol Premium. Przyjazny interfejs i łatwa obsługa umożliwiają operatorom wydajniejsze monitorowanie produkcji i zarządzanie nią.

Firma Tongtai przedstawiła wyjątkowe rozwiązania do inteligentnej produkcji i podzieliła się przykładami, które pokazują, w jaki sposób pomaga klientom budować elastyczne linie produkcyjne.

 

Produkcja przyszłości

Walter Yeh – dyrektor generalny i prezes TAITRA – powiedział: Pandemia COVID-19 uświadomiła nam znaczenie modernizacji przemysłu, automatyzacji i przyspieszonych rozwiązań dotyczących importu. Pokazaliśmy, w jaki sposób renomowane tajwańskie firmy mogą pomóc, oferując innowacyjne rozwiązania spełniające wymagania produkcyjne w erze postpandemicznej. Firmy te staną się wiarygodnymi partnerami w globalnej modernizacji przemysłu. „Taiwan Excellence” będzie prezentować światu najlepsze tajwańskie technologie, nawet w tych trudnych czasach.

 

Guann-Jyh Lee – zastępca dyrektora generalnego Biura Handlu Zagranicznego (MOEA) – stwierdził: Kiedy sytuacja pandemii COVID-19 zacznie się powoli stabilizować, przemysł na całym świecie stopniowo wznowi działalność. Wówczas będą potrzebne inteligentne rozwiązania produkcyjne, aby w przyszłości w takich sytuacjach uniknąć strat. Technologie z Tajwanu mogą być najlepszym wyborem dla tej modernizacji przemysłu i pomóc ożywić produkcję w okresie po pandemii.

 

 

 

 

  Źródło: www.taiwantrade.com.tw

Nasze propozycje

Pojazdy autonomiczne i systemy transportu autonomicznego
Włodzimierz Choromański, Iwona Grabarek, Maciej Kozłowski:

Pojazdy autonomiczne i systemy transportu autonomicznego

Wydawnictwo Naukowe PWN

W publikacji znajdują się charakterystyki pojazdów autonomicznych o różnym poziomie autonomizacji – L3-L5,...

Wybrane zagadnienia z zakresu prawa. Podręcznik akademicki dla studentów studiów technicznych
Krzysztof Zymonik

Wybrane zagadnienia z zakresu prawa. Podręcznik akademicki dla studentów studiów technicznych

Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej

W książce zawarto podstawową wiedzę z zakresu prawa cywilnego, prawa handlowego i prawa pracy, potrzebną...

Jak myślą inteligentne maszyny
Sean Gerrish (tłum. Filip Fierek)

Jak myślą inteligentne maszyny

Wydawnictwo Naukowe PWN

Książka zawiera przegląd przełomowych odkryć w obszarze AI i uczenia maszynowego, które uczyniły dzisiejsze...

The Plastics Paradox: Facts for a Brighter Future
Chris DeArmitt

The Plastics Paradox: Facts for a Brighter Future

Phantom Plastics LLC

Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych poleca publikację autorstwa dr. Chrisa DeArmitta, członka the...

Nasi partnerzy