ENG FB kontakt

25.08.2019

Strona główna Aktualności Wydarzenia Wystawy narodowe, nowości, konferencje i międzynarodowy biznes - targi PLASTPOL 2019 w Kielcach

Wystawy narodowe, nowości, konferencje i międzynarodowy biznes - targi PLASTPOL 2019 w Kielcach

20-05-2019

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych to od wielu lat największe wydarzenie branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce. Jest to również jedno z najbardziej cenionych wydarzeń w Europie. Targi te są wyjątkową okazją do spotkania w jednym miejscu liderów branży i nawiązania współpracy. Nowości technologiczne i premierowe maszyny, wystawy narodowe pięciu krajów, konferencje, warsztaty i międzynarodowe dyskusje – oto atuty targów PLASTPOL 2019, które startują 28 maja. Targi Kielce do 31 maja będą rozbrzmiewać dźwiękami pracujących maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych.

 

 

Tegoroczne, 23. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy obfitują w nowości. Oznacza to nie tylko bogatą i atrakcyjną ekspozycję z najnowszymi maszynami i urządzeniami, mieszczącą się w 7 halach wystawienniczych kieleckiego ośrodka. Podczas targów PLASTPOL 2019 pojawiają się nowe firmy z wielu krajów, a do „wielkiej plastpolowej rodziny” dołączają na przykład po raz pierwszy wystawcy z Gruzji. Wystawa, z roku na rok, budzi coraz większe zainteresowanie wśród zagranicznych firm. Przypomnijmy, że już ponad 50 procent wystawy stanowią przedsiębiorcy spoza Polski.

 

Ciekawe ekspozycje narodowe na targach Plastpol 2019

Nowością w targowej formule są w tym roku wystawy narodowe, które przygotowały Czechy, Austria i Szwajcaria. Prezentują one potencjał tych krajów. Silną obsadę na targach PLASTPOL 2019 mają przedsiębiorcy z Portugalii – 10 firm zaprezentuje swoje najnowsze osiągnięcia. Przybędzie także grupa 9 firm z Indii. Szansę na nawiązanie kontaktów wykorzystają zapewne 4 firmy z Iranu, które pojawiają się na tegorocznych targach z dużymi stoiskami pełnymi maszyn. Zwiedzający będą mogli zapoznać się z bogatą ofertą wystawców z Turcji i Chin, którzy będą obecni podczas targów liczniej niż w ubiegłym roku. Liderami wśród zagranicznych wystawców, jeśli chodzi o liczbę firm, są tradycyjnie Niemcy i Włosi.

 

Specjalistyczna wiedza tylko w Targach Kielce

W Targach Kielce po raz pierwszy, spotkają się w tym roku klastry gospodarki odpadowej i recyklingu - polski, węgierski i słowacki. W programie jest wiele ciekawych punktów dotyczących kwestii merytorycznych i bieżących trendów. Fundacja Plastics Europe Polska, pierwszego dnia targów czyli 28 maja o 10.30, w kapsule w hali E, przedstawi najnowsze dane na temat branży w Polsce i Europie. Spotkanie będzie miało charakter otwarty. Uzupełni je debata panelowa zatytułowana: „Tworzywa sztuczne pod presją - jak branża odnajdzie się w nowej sytuacji?”. Bitwę na wiedzę o branży przetwórstwa tworzyw sztucznych będzie można śledzić 28 maja, podczas jubileuszowego, 10. finału Omniplast, konkursu adresowanego do wystawców targów.

Także pierwszego dnia PLASTPOLU odbędzie się konferencja „ Tworzywa ekologiczne i specjalne – nowe możliwości”, której organizatorem jest Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników. Drugiego dnia targów, 29 maja ruszy dwudniowe Seminarium Techniczne Plastech Info, które przez lata zdobyło grono wiernych słuchaczy. Program obfituje w prelekcje na tematy związane z wyrobami wtryskiwanymi.

Targi PLASTPOL w 2018 roku odwiedziło 19 000 specjalistów z branży.

 

Zapraszamy do Targów Kielce na Międzynarodowe targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL 28-31 maja 2019!

 

Źródło: Targi Kielce

 

Nasze propozycje

Lutowanie w budowie maszyn
Jerzy Nowacki, Marcin Chudziński, Przemysław Zmitrowicz

Lutowanie w budowie maszyn

Wydawnictwo Naukowe PWN

Książka jest poświęcona lutowaniu – jednej z najstarszych metod spajania. Przedstawiono w niej...

Podstawy projektowania hydraulicznych maszyn zębatych
Jarosław Stryczek

Podstawy projektowania hydraulicznych maszyn zębatych

Wydawnictwo PWN

Autor zajmuje się hydraulicznymi maszynami zębatymi od ponad 40 lat. Początkowo pracował sam, od...

Mieczysław Wolfke. Gdyby mi dali choć pół miliona... Biografia
Krzysztof Petelczyc, Ewelina Kędzierska

Mieczysław Wolfke. Gdyby mi dali choć pół miliona... Biografia

Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej

Biografia Mieczysława Wolfkego to książka o człowieku zakochanym w nauce, ale też patriocie, który...

Robotization of production processes
Wojciech Kaczmarek, Jarosław Panasiuk

Robotization of production processes

Wydawnictwo Naukowe PWN

Książka wprowadza czytelnika w tematykę dotyczącą jednej z najszybciej rozwijających się technologii...

Nasi partnerzy