ENG FB kontakt

16.06.2019

Strona główna Aktualności Wydarzenia Wystawy narodowe, nowości, konferencje i międzynarodowy biznes - targi PLASTPOL 2019 w Kielcach

Wystawy narodowe, nowości, konferencje i międzynarodowy biznes - targi PLASTPOL 2019 w Kielcach

20-05-2019

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych to od wielu lat największe wydarzenie branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce. Jest to również jedno z najbardziej cenionych wydarzeń w Europie. Targi te są wyjątkową okazją do spotkania w jednym miejscu liderów branży i nawiązania współpracy. Nowości technologiczne i premierowe maszyny, wystawy narodowe pięciu krajów, konferencje, warsztaty i międzynarodowe dyskusje – oto atuty targów PLASTPOL 2019, które startują 28 maja. Targi Kielce do 31 maja będą rozbrzmiewać dźwiękami pracujących maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych.

 

 

Tegoroczne, 23. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy obfitują w nowości. Oznacza to nie tylko bogatą i atrakcyjną ekspozycję z najnowszymi maszynami i urządzeniami, mieszczącą się w 7 halach wystawienniczych kieleckiego ośrodka. Podczas targów PLASTPOL 2019 pojawiają się nowe firmy z wielu krajów, a do „wielkiej plastpolowej rodziny” dołączają na przykład po raz pierwszy wystawcy z Gruzji. Wystawa, z roku na rok, budzi coraz większe zainteresowanie wśród zagranicznych firm. Przypomnijmy, że już ponad 50 procent wystawy stanowią przedsiębiorcy spoza Polski.

 

Ciekawe ekspozycje narodowe na targach Plastpol 2019

Nowością w targowej formule są w tym roku wystawy narodowe, które przygotowały Czechy, Austria i Szwajcaria. Prezentują one potencjał tych krajów. Silną obsadę na targach PLASTPOL 2019 mają przedsiębiorcy z Portugalii – 10 firm zaprezentuje swoje najnowsze osiągnięcia. Przybędzie także grupa 9 firm z Indii. Szansę na nawiązanie kontaktów wykorzystają zapewne 4 firmy z Iranu, które pojawiają się na tegorocznych targach z dużymi stoiskami pełnymi maszyn. Zwiedzający będą mogli zapoznać się z bogatą ofertą wystawców z Turcji i Chin, którzy będą obecni podczas targów liczniej niż w ubiegłym roku. Liderami wśród zagranicznych wystawców, jeśli chodzi o liczbę firm, są tradycyjnie Niemcy i Włosi.

 

Specjalistyczna wiedza tylko w Targach Kielce

W Targach Kielce po raz pierwszy, spotkają się w tym roku klastry gospodarki odpadowej i recyklingu - polski, węgierski i słowacki. W programie jest wiele ciekawych punktów dotyczących kwestii merytorycznych i bieżących trendów. Fundacja Plastics Europe Polska, pierwszego dnia targów czyli 28 maja o 10.30, w kapsule w hali E, przedstawi najnowsze dane na temat branży w Polsce i Europie. Spotkanie będzie miało charakter otwarty. Uzupełni je debata panelowa zatytułowana: „Tworzywa sztuczne pod presją - jak branża odnajdzie się w nowej sytuacji?”. Bitwę na wiedzę o branży przetwórstwa tworzyw sztucznych będzie można śledzić 28 maja, podczas jubileuszowego, 10. finału Omniplast, konkursu adresowanego do wystawców targów.

Także pierwszego dnia PLASTPOLU odbędzie się konferencja „ Tworzywa ekologiczne i specjalne – nowe możliwości”, której organizatorem jest Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników. Drugiego dnia targów, 29 maja ruszy dwudniowe Seminarium Techniczne Plastech Info, które przez lata zdobyło grono wiernych słuchaczy. Program obfituje w prelekcje na tematy związane z wyrobami wtryskiwanymi.

Targi PLASTPOL w 2018 roku odwiedziło 19 000 specjalistów z branży.

 

Zapraszamy do Targów Kielce na Międzynarodowe targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL 28-31 maja 2019!

 

Źródło: Targi Kielce

 

Nasze propozycje

Strukturalne aspekty odkształcania metali
Karol Przybyłowicz

Strukturalne aspekty odkształcania metali

Wydawnictwo WNT

W książce zawarto jakościowy opis procesów zachodzących podczas plastycznego odkształcania metali z...

Podstawy mechaniki ciał stałych i płynów
Andrzej Flaga

Podstawy mechaniki ciał stałych i płynów

Wydawnictwo Naukowe PWN

Najważniejszą zaletą niniejszej monografii jest przedstawienie w ramach jednego opracowania głównych...

Wytrzymałość materiałów. Zbiór zadań z rozwiązaniami
Roman Gieleta

Wytrzymałość materiałów. Zbiór zadań z rozwiązaniami

Redakcja Wydawnictw WAT

Podręcznik jest zbiorem rozwiązanych zadań z podstawowych działów wytrzymałości materiałów. Jest...

Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy
Grzegorz Lindenberg

Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy

Wydawnictwo Otwarte

Autor opisuje, na czym polega rewolucja w genetyce, jak działa i co dziś potrafi sztuczna inteligencja....

Nasi partnerzy