ENG FB kontakt

19.06.2019

Strona główna Aktualności Wydarzenia XVIII edycja konkursu na najlepszą pracę dyplomową, XII edycja konkursu TECHNIK-ABSOLWENT – Gala SIMP

XVIII edycja konkursu na najlepszą pracę dyplomową, XII edycja konkursu TECHNIK-ABSOLWENT – Gala SIMP

15-01-2019

 

W 1999 roku Zarząd Główny SIMP podjął decyzję o zorganizowaniu ogólnopolskiego Konkursu Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich o Nagrodę i Dyplom Prezesa SIMP na najlepszą pracę dyplomową o profilu mechanicznym wykonaną i obronioną w krajowej, państwowej wyższej uczelni technicznej. Z kolei Ogólnopolski Konkurs o Nagrodę i Dyplom Prezesa SIMP dla absolwentów średnich szkół technicznych TECHNIK ABSOLWENT zapoczątkowany został w 2004 r.

Oba konkursy mają więc dość długą tradycję. 9 stycznia odbyła się uroczysta gala, na której wręczono nagrody za 2018 rok.

 

Marta Przychodnia, absolwentka Politechniki Poznańskiej, zdobyła I miejsce w tegorocznym konkursie

Marta Przychodnia, absolwentka Politechniki Poznańskiej, zdobyła I miejsce w tegorocznym konkursie

 

Laureaci ogólnopolskiego Konkursu Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich o Nagrodę i Dyplom Prezesa SIMP na najlepszą pracę dyplomową o profilu mechanicznym

I miejsce

Marta Przychodnia z Wydziału Fizyki Technicznej Politechniki Poznańskiej „Charakteryzacja struktur Gd na Pt(111) metodami STM/STS”

Andrzej Zakręcki z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademii Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie „Opracowanie metody regeneracji łopatek turbiny parowej za pomocą technologii Laser Metal Deposition”

 

II miejsce

Łukasz Porażka z Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej „Nowatorska technologia lutowania miękkiego tytanu oraz stopów aluminium i magnezu, poprzez opracowane powłoki galwaniczne”

 

III miejsce

Damian Koszykowski z Wydziału Mechanicznego Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego „Analiza możliwości zastosowania technologii przyrostowej 3D w elementach maszyn stosowanych w motoryzacji i energetyce”

Łukasz Sztuder z Wydział Budowy Maszyn i Zarządzania Politechniki Poznańskiej „Konstrukcja napędu do automatycznego usuwacza obornika”

Mateusz Nowok z Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej „Projekt i konstrukcja mobilnego urządzenia do produkcji pelletu z biomasy”

 

W drugiej część Gali przedstawiono metodologię oceny absolwentów XI edycji Konkursu Technik-Absolwent. Nagrody SIMP przyznano w 6 specjalnościach:

  • technik mechanik– Hubert Karol Mańkowski (Zespół Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Rzeszowie)
  • technik pojazdów samochodowych – Bartłomiej Jan Kielar (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica Technikum Nr 3 2 Krośnie)
  • technik mechatronikGabriel Czesław Kępka (Powiatowe Centrum Edukacyjne w Chrzanowie)
  • technik elektronik – Arkadiusz Krzysztof Ćwikła (Technikum Łączności Nr 14 w Krakowie)
  • technik teleinformatyk – Piotr Michał Śladowski (Technikum Łączności Nr 14 w Krakowie)
  • technik ekonomista - Anna Maria Fajlhauer (Technikum Nr 3 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. M. Kaleckiego w Bielsku-Białej)

 

Dodatkowo przyznano nagrodę w kategorii SUPER TECHNIK ABSOLWENT Adrianowi Matusiakowi z Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 7 w Gorzowie Wlkp.

 

Zapraszamy do zgłaszania prac konkursowych do kolejnej edycji konkursów:

  • XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu o Dyplom i Nagrodę Prezesa SIMP na najlepszą pracę dyplomową o profilu mechanicznym wykonaną i obronioną w krajowej wyższej szkole technicznej w roku akademickim 2018/2019 do 15 października 2019 r.
  • XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu o Nagrodę i Dyplom Prezesa SIMP dla absolwentów średnich szkół technicznych Technik Absolwent 2019 r. do 16 września 2019 r.

Nasze propozycje

Strukturalne aspekty odkształcania metali
Karol Przybyłowicz

Strukturalne aspekty odkształcania metali

Wydawnictwo WNT

W książce zawarto jakościowy opis procesów zachodzących podczas plastycznego odkształcania metali z...

Podstawy mechaniki ciał stałych i płynów
Andrzej Flaga

Podstawy mechaniki ciał stałych i płynów

Wydawnictwo Naukowe PWN

Najważniejszą zaletą niniejszej monografii jest przedstawienie w ramach jednego opracowania głównych...

Wytrzymałość materiałów. Zbiór zadań z rozwiązaniami
Roman Gieleta

Wytrzymałość materiałów. Zbiór zadań z rozwiązaniami

Redakcja Wydawnictw WAT

Podręcznik jest zbiorem rozwiązanych zadań z podstawowych działów wytrzymałości materiałów. Jest...

Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy
Grzegorz Lindenberg

Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy

Wydawnictwo Otwarte

Autor opisuje, na czym polega rewolucja w genetyce, jak działa i co dziś potrafi sztuczna inteligencja....

Nasi partnerzy