ENG FB kontakt

23.01.2020

Strona główna Nasze propozycje Obróbka skrawaniem. Podstawy, dynamika, diagnostyka

Obróbka skrawaniem. Podstawy, dynamika, diagnostyka

Wydawnictwo: Warszawa: Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej

Autor: Krzysztof Jemielniak

Obróbka skrawaniem. Podstawy, dynamika, diagnostyka

Obróbka skrawaniem zajmuje dominującą pozycję wśród klasycznych metod kształtowania. Wynika to z jej dokładności – nieosiągalnej w przypadku innych metod – oraz elastyczności. Od kilku lat w przemyśle, zwłaszcza lotniczym, obserwuje się tendencję do stosowania obróbki złożonych elementów z pełnego materiału, co skraca czas ich produkcji dzięki eliminacji wykonywania przygotówki, jej transportu itp. Niniejszy podręcznik bazuje na ponad czterdziestoletnim doświadczeniu autora, zdobytym zarówno dzięki badaniom z zakresu obróbki skrawaniem, jak i prowadzeniu zajęć dydaktycznych. Oprócz podstaw obróbki skrawaniem tematyka książki obejmuje takie zagadnienia, jak: nowoczesne materiały narzędziowe; procesy tworzenia wiórów, powstawania sił skrawania i zjawisk cieplnych; zużycie i trwałość ostrza oraz skrawalność materiałów konstrukcyjnych; dynamika procesu skrawania; diagnostyka stanu narzędzia i procesu skrawania; obróbka materiałów stosowanych w przemyśle lotniczym.

Książka jest adresowana do studentów wydziałów mechanicznych uczelni technicznych, jak również do inżynierów mechaników, technologów i pracowników ośrodków badawczych, którzy chcieliby odświeżyć lub rozszerzyć swojąwiedzę w obszarze obróbki skrawaniem.

Krzysztof Jemielniak: Obróbka skrawaniem. Podstawy, dynamika, diagnostyka. Warszawa: Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej, 2018

Nasze propozycje

Hybrydowy model priorytetyzacji technologii
Ewa Chodakowska

Hybrydowy model priorytetyzacji technologii

Oficyna Wydawnicza Politechniki Białostockiej

Podjęty w monografii problem badawczy dotyczy możliwości wykorzystania w procesie priorytetyzacji...

Uczenie maszynowe z językiem JavaScript. Rozwiązywanie złożonych problemów
Burak Kanber

Uczenie maszynowe z językiem JavaScript. Rozwiązywanie złożonych problemów

Helion

Uczenie maszynowe jeszcze kilka lat temu stanowiło niemal wiedzę tajemną. Nieliczni eksperci w tej...

Nasi partnerzy