ENG FB kontakt

03.05.2024

Strona główna Aktualności Wydarzenia 9. Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS

9. Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS

09-10-2015

Placówki naukowo-badawcze, uniwersytety, politechniki, innowacyjne przedsiębiorstwa i indywidualni wynalazcy przedstawiać będą swoje osiągnięcia podczas 9. Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS 2015, która rozpocznie się 12 października na Politechnice Warszawskiej. Wydarzenie jest organizowane przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów przy współpracy z Urzędem Patentowym RP i Politechniką Warszawską. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 12-14 października w Gmachu Głównym PW. Jak zapewniają organizatorzy to największe w Polsce międzynarodowe wydarzenie promujące wynalazczość i innowacje. Każdego roku wystawie towarzyszą również wykłady i prelekcje dotyczące praw własności intelektualnej i przyznawania patentów.

Celem wystawy jest m.in. zaprezentowanie polskim i zagranicznym przedsiębiorcom innowacyjnych osiągnięć polskiej nauki i techniki; możliwość nawiązania komercyjnych kontraktów przez polskich twórców oraz wdrożenia licznych rozwiązań, które przyczynią się do poprawy konkurencyjności polskiej gospodarki; promocja laureatów konkursu „Młody Innowator” organizowanego przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów oraz FSNT - Naczelną Organizację Techniczną dla najbardziej zdolnych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów wyróżniających się swoją aktywnością, pomysłowością i innowacyjnością. Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków stanowi również inspirację do opracowywania nowych wynalazków mogących wpływać na rozwój polskiej gospodarki. W wystawie prezentują swoje osiągnięcia zarówno uznane placówki naukowo-badawcze, uniwersytety i politechniki, jak również innowacyjne przedsiębiorstwa i indywidualni wynalazcy.

Wynalazcy, którzy decydują się na udział w wystawie prezentują swój dorobek w 20 kategoriach: poczynając od ekologii i ochrony środowiska przez mechanikę, budownictwo, elektronikę oraz przemysł włókienniczy i chemiczny aż do innowacyjnych rozwiązań medycznych. Spis kategorii, a także szczegółowe informacje dotyczące nagród przyznawanych przez jury i wszelkie inne potrzebne wiadomości można znaleźć na oficjalnej stronie wystawy www.iwis.polskiewynalazki.pl.

Główny organizator Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS 2015, Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów już od ponad 25 lat organizuje promocję polskich wynalazków podczas międzynarodowych wystaw oraz targów innowacji. W 2014 r. na międzynarodowych wystawach i targach innowacji SPWiR promowało prawie 600 wynalazków, które były nagrodzone 420 medalami, w tym 160 złotymi oraz 94 specjalnymi wyróżnieniami.

9. Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków objęta została Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wśród partnerów strategicznych wystawy są m.in. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Gospodarki, Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Wynalazczych – IFIA, a także Marszałek Województwa Mazowieckiego, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Akademia Nauk, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Konfederacja Lewiatan, Rada Główna Instytutów Badawczych i Naczelna Organizacja Techniczna – Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych.

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

Strona główna Aktualności Wydarzenia 9. Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS

Zamów NEWSLETTER

Kalendarium wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Nasze propozycje

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.
Stanisław Adamczak

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych
Jacek Banasiak, Katarzyna Szymańska-Dębowska

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka
Joel L. Schiff (Tłum.: W. Sikorski)

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach
Tomasz Trzepieciński

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach przedstawiono specyfikę zjawiska tarcia...

Nasi partnerzy