ENG FB kontakt

04.05.2024

Strona główna Aktualności Wydarzenia FANUC wprowadza kolejny model zielonego robota współpracującego

FANUC wprowadza kolejny model zielonego robota współpracującego

22-01-2016

FANUC w 2015 r. zaprezentował pierwszego zielonego robota CR-35iA. W pierwszej połowie 2016 r. FANUC zaprezentuje mniejszy model robota współpracującego - CR-7iA o udźwigu 7kg.

Pierwszy robot współpracujący marki FANUC - model CR-35iA (o udźwigu 35 kg) - pojawił się w Europie na początku 2015 r. Jego wprowadzenie związane było z konkretnymi potrzebami zgłaszanymi głównie przez klientów funkcjonujących w branżach takich jak przemysł motoryzacyjny czy metalowy. To przede wszystkim w tych sektorach specyfika produkcji powoduje, że pracownik zmuszony jest do wykonywania całego szeregu powtarzalnych i monotonnych zadań, polegających na podnoszeniu i przemieszczaniu ciężkich, nieporęcznych elementów, co znacznie wpływa na obniżenie komfortu i bezpieczeństwa jego pracy.

FANUC jako lider w obszarze robotyki od zawsze był firmą innowacyjną. Nie tylko wyznacza światowe trendy w tej dziedzinie, ale przede wszystkim jest blisko swoich klientów. To właśnie w odpowiedzi na ich konkretne potrzeby i oczekiwania, powoli ale skutecznie zmienia oblicze współczesnych robotów. Najlepszym tego przykładem jest najnowszy model robota współpracującego CR -7iA, który skutecznie niweluje kolejne problemy produkcyjne znacznie szerszego kręgu odbiorców, zachowując przy tym bardzo wysokie wymogi zarówno w zakresie wydajności i elastyczności produkcji, jak również bezpieczeństwa. - wyjaśnia Jędrzej Kowalczyk, prezes FANUC Polska.

Zarówno pierwszy zielony robot marki FANUC CR-35iA, jak i tegoroczny debiutant CR-7iA, oparte są na sprawdzonych rozwiązaniach technicznych FANUC. Model FANUC CR-35iA mechaniką przypomina jednego z chętniej wybieranych przez producentów robota FANUC M-20iA/35M. W przypadku modelu CR-7iA, konstrukcja wzorowana jest na szczególnie lubianej, kompaktowej wersji robota LR Mate 200iD. Mimo podobieństw oba roboty znacznie różnią się od swoich klasycznych poprzedników. Przede wszystkim dotyczy to poziomu zaawansowania zintegrowanych w nich systemów bezpieczeństwa, które decydują o tym, że roboty nowej generacji mogą pracować ramię w ramię z człowiekiem, bez potrzeby instalowania tradycyjnych ogrodzeń, uniemożliwiających kontakt operatora z robotem w czasie pracy.

Zielone roboty FANUC są wyposażone w zaawansowane funkcje bezpieczeństwa tj. "miękka skóra", funkcje typu Contact Stop (sprawia, że w momencie, kiedy robot dotknie człowieka podczas pracy, natychmiast się zatrzyma) czy Push to Escape (sprawia, że operator może odsunąć robota w dowolnym kierunku). Niezwykłe połączenie siły, elastyczności i bezpieczeństwa zielonych robotów sprawia, że mogą one być instalowane w obszarach produkcji, które do tej pory ze względów technicznych nie mogły być automatyzowane.

Wprowadzenie kolejnego modelu robota współpracującego CR-7iA, o mniejszym 7 kg udźwigu, jest logiczną konsekwencją procesu rozwoju nowej generacji zielonych robotów, rozpoczętego w ubiegłym roku. FANUC kontynuuje sprawdzony proces poszerzania serii swoich robotów, tak aby jak najlepiej spełniały one realne potrzeby i oczekiwania producentów z poszczególnych branż. Najnowszy robot współpracujący doskonale sprawdzi się szczególnie podczas wykonywania operacji realizowanych w ograniczonych przestrzeniach. Połączenie precyzyjnych ruchów robota z doświadczeniem operatora sprawi, że poszczególne procesy będą realizowane znacznie szybciej, płynniej i wygodniej.

Premierowe pokazy

Prototyp najnowszego robota współpracującego FANUC CR-7iA potencjalnym klientom zaprezentowany zostanie w Europie już w pierwszej połowie 2016 r.

Źródło: Fanuc

Strona główna Aktualności Wydarzenia FANUC wprowadza kolejny model zielonego robota współpracującego

Zamów NEWSLETTER

Kalendarium wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Nasze propozycje

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.
Stanisław Adamczak

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych
Jacek Banasiak, Katarzyna Szymańska-Dębowska

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka
Joel L. Schiff (Tłum.: W. Sikorski)

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach
Tomasz Trzepieciński

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach przedstawiono specyfikę zjawiska tarcia...

Nasi partnerzy