ENG FB kontakt

24.04.2024

Strona główna Aktualności Relacje Polskie firmy poszukują innowacyjnych rozwiązań – to główna konkluzja DPS FORUM – Konferencji Nowoczesnych Technologii

Polskie firmy poszukują innowacyjnych rozwiązań – to główna konkluzja DPS FORUM – Konferencji Nowoczesnych Technologii

29-10-2018

17 października na stadionie PGE Narodowy odbyło się DPS FORUM – Konferencja Nowoczesnych Technologii. Jest to wydarzenie poświęcone oprogramowaniu i rozwiązaniom informatycznym dla przemysłu oraz biznesu, a jednocześnie - największe w Europie spotkanie użytkowników SOLIDWORKS. Zorganizowane już po raz 17. przez DPS Software wydarzenie zgromadziło 570 osób.

 

DPS Forum 2018

DPS Forum 2018

 

DPS FORUM to wydarzenie na skalę Europejską. Dzień po warszawskiej edycji odbyła się konferencja w Fellbach w Niemczech, a 7 listopada odbędzie się w kolejnym niemieckim mieście - Münster. Łącznie w DSP FORUM weźmie udział ok. 1400 uczestników. Z każdą kolejną edycją organizatorzy rozwijają konwencję wydarzenia o nowe obszary tematyczne.

 

Prezentacja nowości oprogramowania SOLIDWORKS 2019

Prezentacja nowości oprogramowania SOLIDWORKS 2019

 

Starannie dobieramy program, aby każdy uczestnik DPS FORUM znalazł dla siebie wiele angażujących tematów, dlatego bardzo cieszy nas rosnące zainteresowanie konferencją - podkreśla Paweł Dziadosz, Dyrektor Generalny DPS Software – To właśnie podczas DPS FORUM przedsiębiorcy, inżynierowie oraz przedstawiciele edukacji dowiadują się o nowościach z obszaru CAD/CAM/CAE/PDM czy ERP. W tym roku jednym z wiodących tematów były rozwiązania łączące wszystkie procesy w firmie oraz przygotowanie przedsiębiorstw produkcyjnych na wyzwania Przemysłu 4.0.

 

Podczas konferencji można było zapoznać się także z jednym z wiodących systemów ERP oraz możliwościami stworzonego przez programistów DPS Software modułu integrującego rozwiązania inżynierskie z systemami ERP. Kluczowym pojęciem czwartej rewolucji przemysłowej jest IoT (Internet of Things), stąd uczestnicy mogli poznać przykładowe rozwiązania oparte o Przemysłowy Internet Rzeczy. Omawiane zostały także zagadnienia związane z rozwijaniem kompetencji inżynierów w związku z wyzwaniami nowej rewolucji przemysłowej oraz właściwej komunikacji między inżynierami a menedżerami.

 

Strefa wystawców

Strefa wystawców

 

Kolejnym zagadnieniem omawianym podczas DPS FORUM 2018 było wzornictwo przemysłowe. Przedstawiciele studia projektowego opowiedzieli o tym, jak „od kuchni” wygląda projektowanie przedmiotów oraz na czym polega współpraca z projektantem. Jeden z prelegentów opowiedział o procesie projektowania ekskluzywnych katamaranów.

 

DPS FORUM to impreza na bardzo wysokim poziomie. Poza nowościami w oprogramowaniu, z którego korzystam jako inżynier, znalazłem dla siebie wiele nowych interesujących tematów, które zostały poruszone podczas prelekcji - od przepływu informacji pomiędzy konstruktorami a wykonawcami, przez przygotowanie listy materiałów do zakupu, po integrację CAD z ERP – relacjonuje pan Damian Lewczuk, jeden z uczestników tegorocznej konferencji - Dobrze, że został poruszony bardzo ważny temat potrzeby rozwoju inżynierów i ich wsparcia przez kadrę zarządzającą w związku z wyzwaniami, jakie niesie Przemysł 4.0.

 

Uczestnicy DPS FORUM mogli zapoznać się z oprogramowaniem oraz najnowszym sprzętem IT podczas specjalnych prelekcji, warsztatów i indywidualnych konsultacji z ekspertami. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty techniczne oraz stoiska techniczne. W strefie wystawców zapoznać się można było z innowacyjnymi produktami i usługami zarówno od firm z ugruntowaną pozycją rynkową, jak i startupów oraz kół naukowych.

 

Andrew Gregory z SOLIDWORKS Corp.

Andrew Gregory z SOLIDWORKS Corp.

 

Konferencja Nowoczesnych Technologii to wydarzenie łączące świat biznesu i edukacji, dlatego ważną jego częścią był panel edukacyjny, w którym licznie uczestniczyli uczniowie, studenci oraz kadra naukowa z uczelni technicznych i artystycznych. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. przedstawiciele Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej czy Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W panelu wziął także udział Andrew Gregory z SOLIDWORKS Corp., który opowiedział o wykorzystaniu narzędzi SOLIDWORKS w badaniach i edukacji.

 

Anna Wachowic, ASP w Gdańsku

Anna Wachowic, ASP w Gdańsku

 

Uczestnicy DPS FORUM mogli wziąć udział w konkursie Modelmania, czyli projektowaniu na czas w SOLIDWORKS. Wśród uczestników konferencji było wielu chętnych do sprawdzenia swoich sił w konkursie, a kolejka do wzięcia w nim udziału nie malała przez cały dzień. Modelmania polega na jak najszybszym odtworzeniu modelu 3D z dokumentacji płaskiej. Tegoroczny model najszybciej zaprojektował pan Marcin Radomski z firmy Govecs z czasem 11:18 min. Studenci po raz pierwszy mieli możliwość sprawdzenia swoich sił w kategorii "edu". Konkurencję zwyciężył student z Politechniki Świętokrzyskiej, pan Maciej Pauli z czasem 15:37 min. Podczas DPS FORUM poznaliśmy także laureatów najbardziej prestiżowego i największego w Polsce konkursu dla młodych inżynierów - Studenckiego Konkursu Projektowego SOLIDWORKS. W tym roku zwyciężył projekt autorstwa Wojciecha Berezowskiego z Politechniki Rzeszowskiej. Drugi był Jakub Mazur z Politechniki Wrocławskiej, a trzecie miejsce na podium zajął do Michała Perka z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

 

Mirosław Hermaszewski, gość specjalny DPS Forum

Mirosław Hermaszewski, gość specjalny DPS Forum

 

Tradycyjnie, jedna z prezentacji należała do gościa specjalnego. W tym roku był to Mirosław Hermaszewski, pierwszy i jedyny jak dotąd Polak, który odbył podróż kosmiczną. Polski kosmonauta opowiedział m.in. o swoich przygotowaniach do lotu oraz o tym, w jaki sposób podróże kosmiczne służą rozwojowi technologii.

 

Źródło: DPS Software

Strona główna Aktualności Relacje Polskie firmy poszukują innowacyjnych rozwiązań – to główna konkluzja DPS FORUM – Konferencji Nowoczesnych Technologii

Zamów NEWSLETTER

Nasze propozycje

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.
Stanisław Adamczak

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych
Jacek Banasiak, Katarzyna Szymańska-Dębowska

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka
Joel L. Schiff (Tłum.: W. Sikorski)

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach
Tomasz Trzepieciński

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach przedstawiono specyfikę zjawiska tarcia...

Nasi partnerzy